Noord-Korea: kritiek VN-chef op raketlanceringen oneerlijk
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea vindt de kritiek van VN-chef António Guterres op de recente raketlanceringen van het land "oneerlijk en niet gebalanceerd". Bovendien mag Pyongyang zichzelf verdedigen en dat recht wordt door de secretaris-generaal genegeerd, zei een Noord-Koreaanse viceminister tegen staatspersbureau KCNA.
Noord-Korea lanceerde in de afgelopen vijf dagen drie ballistische raketten. Guterres riep Noord-Korea na de lancering van een intercontinentale raket zaterdag op "onmiddellijk af te zien van verdere provocerende acties". Vorig jaar voerde Pyongyang een recordaantal lanceringen uit.
De Noord-Koreaanse viceminister van Buitenlandse Zaken, Kim Son-gyong, heeft via KCNA zijn ongenoegen over de uitspraken geuit. De VN-chef zou de "gevaarlijke" legeroefeningen van de Verenigde Staten en Zuid-Korea negeren. De lanceringen worden door Kim omschreven als een rechtvaardige "tegenmaatregel" vanwege de Amerikaanse bommenwerpers die recent in Zuid-Korea zijn aangekomen.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.
44 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
13 uur geleden