Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea: Japanse premier vroeg om ontmoeting met Kim Jong-un

Noord-Korea: Japanse premier vroeg om ontmoeting met Kim Jong-un

PYONGYANG (ANP/AFP/RTR) - Volgens Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft de Japanse premier Fumio Kishida onlangs verzocht om een topontmoeting met haar broer. Zij voegde er volgens staatspersbureau KCNA echter aan toe dat zo'n ontmoeting onwaarschijnlijk is zonder dat de Japanse regering haar beleid ten opzichte van Noord-Korea wijzigt.

Kishida heeft eerder aangegeven dat hij "zonder voorwaarden vooraf" gesprekken wil voeren met Kim Jong-un. Hij zet zich persoonlijk in om de eerste topontmoeting tussen de leiders van de twee landen in twintig jaar tijd te realiseren. Hij reageerde maandag slechts op de uitspraken uit Noord-Korea door te benadrukken dat topoverleg met Noord-Korea volgens hem "belangrijk" is.

Maar volgens Kim Yo-jong moet de Japanse premier zicht realiseren dat Kim Jong-un hem niet simpelweg zal ontmoeten, alleen omdat Kishida "dat wil en een beslissing daartoe heeft genomen".

Meer uit Buitenland

Proces tegen Maltese zakenman voor moord op journalist begonnen

VALLETTA (ANP) - In Malta is de langverwachte rechtszaak tegen de rijke zakenman Yorgen Fenech begonnen. Hij wordt ervan verdacht in 2017 opdracht te hebben gegeven voor de moord op de bekende onderzoeksjournalist Daphne Caruana Galizia. De zaak leidde tot grote ophef in Malta en kostte onder meer de premier zijn baan.

1 uur geleden
Zelensky verwacht vooruitgang EU-lidmaatschap onder Ierland

DUBLIN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat de toetreding van Oekraïne tot de EU onder het voorzitterschap van Ierland zal worden voortgezet. Dat zei hij bij de overdrachtsceremonie van het halfjaarlijkse EU-voorzitterschap in Dublin.

2 uur geleden
Honderden aanhoudingen bij antimigratieprotesten Zuid-Afrika

PRETORIA (ANP/AFP/RTR) - Bij antimigratieprotesten zijn in Zuid-Afrika dinsdag zo'n negenhonderd mensen opgepakt, meldt de politie. Duizenden mensen gingen door het hele land de straat op. Die protesten verliepen volgens de politie goeddeels vreedzaam, maar er waren ook plunderingen en gewelddadigheden. Ook werden mensen opgepakt voor overtreding van immigratiewetten.

3 uur geleden
Canada eerste nieuwe land op Eurovisie Songfestival sinds 2015

GENÈVE (ANP) - Canada zal komend jaar voor het eerst deelnemen aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de European Broadcasting Union (EBU) woensdag aangekondigd. Canada is het eerste nieuwe land sinds 2015 dat zich bij de wedstrijd voegt. Toen deed Australië voor het eerst mee.

5 uur geleden
Aanslagen op politici Griekse regeringspartij in Thessaloniki

THESSALONIKI (ANP/AFP) - In de Griekse stad Thessaloniki zijn bij verschillende appartementen drie aanslagen gepleegd die gericht zijn geweest op leden van de regeringspartij Nieuwe Democratie (ND). Daarbij zijn vijf gewonden gevallen.

5 uur geleden
Dodental door flatbrand in Antwerpen opgelopen

ANTWERPEN (ANP) - Het dodental van de uitslaande flatbrand in Antwerpen is opgelopen tot zes, meldt de politie. Eerder was er nog sprake van vijf doden. De brand is nog altijd niet onder controle, maar wordt niet meer groter.

5 uur geleden
Brussel: merendeel van de gebouwen in Europa kan hitte niet aan

BRUSSEL (ANP) - Het merendeel van de gebouwen in de EU is oud en inefficiënt en is er niet op berekend om te gaan met de hoge temperaturen. Dat laten hooggeplaatste EU-bronnen weten in een terugblik op de hittegolf in West-Europa van vorige week.

6 uur geleden