Noord-Korea: Japanse premier vroeg om ontmoeting met Kim Jong-un
PYONGYANG (ANP/AFP/RTR) - Volgens Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft de Japanse premier Fumio Kishida onlangs verzocht om een topontmoeting met haar broer. Zij voegde er volgens staatspersbureau KCNA echter aan toe dat zo'n ontmoeting onwaarschijnlijk is zonder dat de Japanse regering haar beleid ten opzichte van Noord-Korea wijzigt.
Kishida heeft eerder aangegeven dat hij "zonder voorwaarden vooraf" gesprekken wil voeren met Kim Jong-un. Hij zet zich persoonlijk in om de eerste topontmoeting tussen de leiders van de twee landen in twintig jaar tijd te realiseren. Hij reageerde maandag slechts op de uitspraken uit Noord-Korea door te benadrukken dat topoverleg met Noord-Korea volgens hem "belangrijk" is.
Maar volgens Kim Yo-jong moet de Japanse premier zicht realiseren dat Kim Jong-un hem niet simpelweg zal ontmoeten, alleen omdat Kishida "dat wil en een beslissing daartoe heeft genomen".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
6 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
6 uur geleden