Noord-Korea hield wapentraining op schootsafstand van Seoul
PYONGYANG (ANP/RTR) - De artillerieoefening van het Noord-Koreaanse leger die dictator Kim Jong-un donderdag persoonlijk overzag, vond onder meer plaats op een locatie bij de grens die op vuurafstand van Seoul ligt. Het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA meldt dat bij de training eenheden waren betrokken voor wie "de hoofdstad van de vijand" binnen bereik ligt.
Het persbureau voegde toe dat de oefening een belangrijke missie heeft vervuld voor "oorlogsafschrikking". De trainingen, waarvoor Kim naar een basis in het westen van Noord-Korea was gekomen, werden gehouden tijdens de jaarlijkse militaire oefeningen van buurland Zuid-Korea met de Verenigde Staten. Deze oefeningen, genaamd Freedom Shield, zijn eerder deze week begonnen. Kernmacht Noord-Korea heeft dergelijke oefeningen in het verleden voorbereidingen op een invasie genoemd.
Kim, die zelf ook een geweer vasthield tijdens de oefening, spoorde zijn manschappen aan intensief te trainen, zodat ze "het initiatief kunnen nemen met genadeloze en snelle aanvallen wanneer ze in een oorlog belanden."
Meer uit Buitenland
LOUISVILLE (ANP/DPA) - Het dodental na de crash van een vrachtvliegtuig in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen naar twaalf. De slachtoffers zijn bemanningsleden en mensen die zich op de grond bevonden.
1 uur geledenSAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR) - De automobilist die woensdag opzettelijk mensen aanreed op het Franse eiland Oléron was mogelijk uit zichzelf geradicaliseerd, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez. Hij voegde daaraan toe dat het nog niet duidelijk is of er religieuze motieven achter de aanval zitten. Vijf mensen raakten gewond, van wie twee zwaargewond.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft aangifte gedaan tegen de man die haar op straat heeft betast. De man raakte de politica aan en probeerde haar in de nek te kussen.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR/DPA) - Op de Filipijnen is het dodental door tyfoon Kalmaegi verder opgelopen. Er zijn zeker 140 doden gevallen. Het midden van het land is getroffen door zware overstromingen, waarbij het water auto's en zelfs vrachtcontainers meesleurde.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/REUTERS) - Oekraïne heeft donderdag de Zuid-Russische stad Volgograd aangevallen met drones. Daarbij ontstond brand in een industriegebied en kwam minstens één man om het leven, meldt de gouverneur van de regio.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De woensdag overleden Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan krijgt geen staatsbegrafenis of begrafenis met staatseer. Dat heeft hij zelf uitdrukkelijk verzocht, meldt onder andere nieuwssite Waterkant.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De heftigheid van orkaan Melissa, die vorige week een spoor van verwoesting trok door het Caribisch gebied, was voor een deel te wijten aan klimaatverandering. Die conclusie trekken klimaatwetenschappers in een snelle analyse. Uit modelberekeningen constateren ze dat de extreme regenval 16 procent intenser was en de windsnelheden 7 procent hoger lagen dan zonder opwarming van de aarde het geval zou zijn geweest.
4 uur geleden