Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea hekelt kritiek VN-chef over raketlancering

Noord-Korea hekelt kritiek VN-chef over raketlancering

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea hekelt de kritiek die het land van VN-chef António Guterres heeft gekregen vanwege de lancering van een intercontinentale raket afgelopen vrijdag. Buitenlandminister Choe Son-hui vindt dat Guterres "een zeer betreurenswaardige houding heeft aangenomen", bericht het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA.

De test met de ballistische raket was een van de krachtigste van Noord-Korea tot dusver. Guterres riep Pyongyang vervolgens op te stoppen met "verdere provocerende acties". De Noord-Koreaanse minister ziet in Guterres' verklaring bewijs dat de secretaris-generaal "een marionet van de Verenigde Staten" is.

De militaire activiteit in Noord-Korea en Zuid-Korea is de afgelopen maanden toegenomen. Pyongyang voert regelmatig rakettesten uit en legt de schuld van de spanningen bij Zuid-Korea, de Verenigde Staten en Japan. Die zouden provoceren, maar de drie landen vinden juist dat Noord-Korea dat doet.

De raket die vorige week vrijdag werd gelanceerd, legde volgens het Zuid-Koreaanse leger een afstand van zo'n 1000 kilometer af en bereikte een hoogte van 6100 kilometer. De VS en Japan hielden diezelfde dag gezamenlijke militaire oefeningen in het luchtruim boven de Japanse Zee. De VN-Veiligheidsraad komt maandag bijeen om over Noord-Korea te praten.

Meer uit Buitenland

Paus roept bij eerste zondagsgebed tot vrede in Oekraïne en Gaza

VATICAANSTAD (ANP) - De nieuwe paus Leo XIV is voor het eerst voorgegaan in het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein. Vanaf het balkon sprak hij over het lijden in Oekraïne en de Gazastrook en riep hij wereldleiders op zich hard te maken voor een einde aan oorlogen.

44 minuten geleden
Zelensky: bereid tot overleg met Rusland, bestand eerste stap

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt op X dat zijn land bereid is tot gesprekken met Rusland, maar ook dat een staakt-het-vuren de eerste stap is richting het beëindigen van de oorlog. Hij ziet het Russische voorstel voor onderhandelingen als "een positief teken".

2 uur geleden
Regeringspartij Zuid-Korea behoudt oude presidentskandidaat

SEOUL (ANP/RTR) - Een poging van de Zuid-Koreaanse regeringspartij om op het laatste moment van presidentskandidaat te wisselen is mislukt. De partijtop wilde dat oud-minister Kim Moon-soo plaatsmaakte voor de pas afgetreden waarnemend president en premier Han Duck-soo.

4 uur geleden
Macron: Poetins voorstel voor onderhandelingen 'niet genoeg'

PRZEMYSL (ANP/AFP) - Het voorstel van de Russische president Vladimir Poetin om op 15 mei in Istanbul onderhandelingen met Oekraïne te beginnen om een eind te maken aan de oorlog is "een eerste stap, maar niet genoeg". Dat zegt de Franse president Emmanuel Macron.

5 uur geleden
Zwaargewonden bij viering promotie Hamburger SV

HAMBURG (ANP/DPA) - Zeker twintig mensen zijn zwaargewond geraakt toen fans het voetbalveld bestormden bij de viering van de promotie van Hamburger SV in het Volksparkstadion in Hamburg.

7 uur geleden
Trump: 'gehele reset' in handelsrelatie met China

WASHINGTON (ANP) - Er komt een "gehele reset" in de handelsrelatie tussen de Verenigde Staten en China. Dat zei de Amerikaanse president Trump zaterdagavond op Truth Social. Volgens hem is er op een vriendelijke en constructieve manier onderhandeld en is er grote vooruitgang geboekt in het Zwitserse Genève.

10 uur geleden
Pakistan ontkent schenden bestand, beschuldigt India

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Pakistan ontkent het zaterdag met India overeengekomen staakt-het-vuren in Kasjmir te hebben geschonden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt in een verklaring dat Pakistan zich "blijft inzetten voor een strikte naleving van het bestand". India beschuldigde Pakistan ervan het bestand binnen een paar uur te hebben geschonden en zei terug te slaan.

14 uur geleden