Noord-Korea hekelt kritiek VN-chef over raketlancering
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea hekelt de kritiek die het land van VN-chef António Guterres heeft gekregen vanwege de lancering van een intercontinentale raket afgelopen vrijdag. Buitenlandminister Choe Son-hui vindt dat Guterres "een zeer betreurenswaardige houding heeft aangenomen", bericht het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA.
De test met de ballistische raket was een van de krachtigste van Noord-Korea tot dusver. Guterres riep Pyongyang vervolgens op te stoppen met "verdere provocerende acties". De Noord-Koreaanse minister ziet in Guterres' verklaring bewijs dat de secretaris-generaal "een marionet van de Verenigde Staten" is.
De militaire activiteit in Noord-Korea en Zuid-Korea is de afgelopen maanden toegenomen. Pyongyang voert regelmatig rakettesten uit en legt de schuld van de spanningen bij Zuid-Korea, de Verenigde Staten en Japan. Die zouden provoceren, maar de drie landen vinden juist dat Noord-Korea dat doet.
De raket die vorige week vrijdag werd gelanceerd, legde volgens het Zuid-Koreaanse leger een afstand van zo'n 1000 kilometer af en bereikte een hoogte van 6100 kilometer. De VS en Japan hielden diezelfde dag gezamenlijke militaire oefeningen in het luchtruim boven de Japanse Zee. De VN-Veiligheidsraad komt maandag bijeen om over Noord-Korea te praten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft een nieuwe reeks plakkaten gepresenteerd bij portretten van de presidenten. Op de bordjes wordt duidelijk de mening van de huidige president Donald Trump over zijn voorgangers uiteengezet, schrijft The New York Times.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Honderden en mogelijk duizenden boeren blokkeren met hun tractoren de straten van Brussel, waar donderdag een EU-top begint. Ze protesteren tegen het Europese landbouwbeleid en een mogelijk vrijhandelsakkoord tussen de EU en het Zuid-Amerikaanse handelsblok Mercosur.
45 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Rob Reiner en zijn vrouw Michele Singer zijn overleden aan de gevolgen van "meerdere steekwonden". Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN, op basis van documenten die de lijkschouwer van Los Angeles heeft vrijgegeven.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een pakket wapenleveranties aan Taiwan ter waarde van maximaal 11,15 miljard dollar (zo'n 9,5 miljard euro) goedgekeurd. De stap leidt mogelijk tot een boze reactie uit China. Beijing beschouwt het autonoom bestuurde Taiwan als een afvallige provincie.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft 600 miljoen pond (ongeveer 680 miljoen euro) toegezegd aan de luchtverdediging van Oekraïne, om het land de winter door te helpen. Het gaat onder andere om geavanceerde systemen die Shahed-drones van Rusland kunnen neerhalen.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft gezegd dat zijn land zich terugtrekt uit het project om tot een vrijhandelsakkoord met de Europese Unie te komen als het deze maand niet gereedkomt. De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zou eind deze week naar Brazilië gaan om het akkoord te tekenen. Frankrijk en Italië hebben verklaard niet achter het vrijhandelsakkoord te staan en hebben aangedrongen op uitstel.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag in persoon bij de EU-top in Brussel. Op die top wordt gesproken over het gebruik van Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne.
15 uur geleden