Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea heeft gevoelens van 'wanhoop' over relatie met VS

Noord-Korea heeft gevoelens van 'wanhoop' over relatie met VS

PYONGYANG (ANP) - Twee jaar na de top tussen de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un en de Amerikaanse president Donald Trump is de hoop op betere banden tussen beide landen uitgegroeid tot gevoelens van "wanhoop". Dat heeft minister Ri Son-gwon van Buitenlandse Zaken van Noord-Korea bekendgemaakt.

In een lange verklaring op staatspersbureau KCNA deelde de minister mede dat terwijl de mensen in beide landen vrede willen, Washington "er alles aan deed om de situatie alleen maar te verergeren".

"Wat opvalt is dat de hoop op verbeterde betrekkingen tussen Noord-Korea en de VS, die twee jaar geleden hoog in de lucht stond onder de wereldwijde schijnwerpers, nu is veranderd in wanhoop die wordt gekenmerkt door een spiraal van achteruitgang", aldus Ri in de verklaring.

De minister zei dat achteraf bezien Trump alleen maar gericht lijkt te zijn geweest op het scoren van politieke punten. Terwijl hij tegelijk probeerde het land te isoleren en te verstikken en dreigde met preventieve nucleaire aanvallen en het veranderen van het regime. "Niets is meer hypocriet dan een loze belofte", aldus Ri.

De minister van Buitenlandse Zaken zei dat het land heeft besloten zijn nationale nucleaire afschrikking te versterken "om het hoofd te bieden aan de onverminderde dreigingen van een nucleaire oorlog door de VS."

Meer uit Buitenland

Houthi's ontkennen aanval op Amerikaans schip in Egyptische haven

SANAA (ANP/AFP) - De Houthi's in Jemen ontkennen afgelopen woensdag een droneaanval te hebben uitgevoerd in de haven van de Egyptische stad Damietta. Daarbij raakten twee schepen beschadigd, waaronder een Amerikaans schip. Het is de eerste aanval op Egypte sinds het uitbreken van de oorlog tussen de VS en Iran. De aanslag is nog door niemand opgeëist, ook niet door Iran.

56 minuten geleden
Lage waterstand Donau brengt mammoetresten aan het oppervlak

ROESE (ANP/AFP) - In Bulgarije zijn de resten van een jonge mammoet gevonden door de lage waterstand van de Donau. Het gaat om onder meer delen van een kaak en fragmenten van slagtanden.

1 uur geleden
Spaanse natuurbrand bij grens Portugal verspreidt zich snel

FERMOSELLE (ANP/AFP) - Een natuurbrand in het westen van Spanje breidt zich snel uit. Volgens de lokale autoriteiten van Fermoselle, aan de grens met Portugal, is in 24 uur tijd 11.000 hectare afgebrand in het gebied.

1 uur geleden
Migrantenstroom veroorzaakt crisis in Spaanse exclave in Afrika

CEUTA (ANP) - Duizenden migranten zijn donderdag de Spaanse Afrikaanse exclave Ceuta binnengetrokken, vooral via het strand en de zee, melden Spaanse media. Eerder was er sprake van zeker 1500 migranten in een paar dagen tijd. Lokale media wijten de nieuwe plotselinge golf donderdag aan het ontbreken van Marokkaanse grenswachters.

2 uur geleden
Bronnen: Rusland gebruikte weer Noord-Koreaanse raket in Oekraïne

LONDEN (ANP/RTR) - Rusland heeft waarschijnlijk een Noord-Koreaanse raket gebruikt bij een recente dodelijke aanval op Oekraïne, zeggen twee bronnen tegen persbureau Reuters. Als dat klopt, is het de eerste keer in bijna een jaar dat zo'n raket is ingezet.

2 uur geleden
Gezochte Telegram-oprichter Doerov op Russische extremistenlijst

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische financiële inlichtingendienst Rosfinmonitoring heeft techondernemer Pavel Doerov op een lijst met extremisten en terroristen gezet. De oprichter van berichtendienst Telegram wordt gezocht in Rusland, waar hij wordt beschuldigd van medeplichtigheid aan terrorisme.

2 uur geleden
NAVO-topmilitair overlegt met Polen over raketcrash

BRUSSEL (ANP) - De NAVO staat in nauw contact met de Poolse autoriteiten na de raketcrash van afgelopen nacht, meldt een woordvoerder van het militaire hoofdkantoor van de NAVO. De hoogste commandant van de NAVO, Alexus Grynkewich, heeft na het incident al gesproken met de Poolse legerleiding.

3 uur geleden