Noord-Korea dreigt deal met Zuid-Korea te schrappen om pamfletten
PYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft donderdag gedreigd een militaire overeenkomst met Zuid-Korea te schrappen, meldt het persbureau Yonhap. Het noorden dreigt daarmee, omdat overlopers vanuit Zuid-Korea anti-Noord-Koreaanse pamfletten verspreiden in Noord-Korea.
Kim Yo-jong, een van de machtigste mensen in Noord-Korea, zei dat het vertrouwen tussen de landen en een verzoening nooit samen kunnen gaan met het toestaan van die pamfletten. "De Zuid-Koreaanse regering moet een hoge prijs betalen als ze hier niets aan doen, maar alleen slappe excuses verzinnen", aldus Kim, volgens het Noord-Koreaanse staatsmedium KCNA. "Als ze echt waarde hechten aan onze afspraken, dan moeten ze dat afval kwijtraken." Daarmee verwees ze naar de Noord-Koreaanse overlopers.
Kim dreigt ook met terugtrekking uit het industriepark dat op de grens ligt en waar mensen uit beide landen werken en het gezamenlijke bureau om de relatie tussen de landen te verbeteren staat. Ze noemde de militaire overeenkomst die er nu is "totaal nutteloos".
Noord-Koreanen die naar Zuid-Korea zijn gevlucht stuurden met behulp van ballonnen ongeveer 500.000 pamfletten naar het noorden. Die gingen over de Noord-Koreaanse dreiging van een kernaanval. Kim noemde de overlopers "uitschot" en "bastaardhonden".
Meer uit Buitenland
METZ (ANP/AFP) - Paus Leo heeft zijn vierdaagse bezoek aan Frankrijk afgerond. Een AFP-verslaggever ter plaatse meldt dat de religieus leider een uitgeleide kreeg van president Emmanuel Macron op de luchthaven van Metz, waarna hij vertrok richting Rome. Het was het eerste bezoek van de kerkelijk leider aan het land in bijna twee decennia.
1 uur geledenBAIDOA (ANP/DPA) - Zeker 23 mensen zijn gedood bij een gewapend conflict tussen het Somalische staatsleger en milities gelieerd aan een voormalig regionaal leider. Dat meldt persbureau dpa op gezag van een Somalische parlementariër. De onlusten, die meer dan vijf uur aanhielden, vonden plaats in de zuidwestelijke stad Baidoa.
1 uur geledenSAUMOS (ANP/AFP/RTR) - De grootste natuurbrand in Frankrijk sinds 1949 is na twee maanden geblust, melden autoriteiten. De brand brak in juli uit vlakbij het dorp Saumos in de regio Gironde.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De autoriteiten hebben maandag 164 arrestaties verricht bij demonstraties door scholieren op middelbare scholen in Frankrijk. De demonstraties vonden plaats op 180 scholen. Hierbij raakten twaalf leden van de veiligheidsdiensten, twaalf scholieren en drie schoolmedewerkers gewond.
2 uur geledenDOROHUSK (ANP/AFP) - Een grenspost aan de Pools-Oekraïense grens is beschadigd geraakt door een Russische droneaanval. Dat melden de Oekraïense autoriteiten. Eerder meldde het Poolse operationeel commando al dat aan de oostgrens de luchtmacht was ingeschakeld vanwege aanvallen op Oekraïne. Het vliegverkeer op de luchthavens van Lublin en Rzeszów werd daarom preventief opgeschort, om de luchtmacht bewegingsruimte te verschaffen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Door migratiedeals aan te gaan met andere landen zorgen de VS ervoor dat migranten worden onderworpen aan mensenrechtenschendingen, waarschuwen VN-experts. Uitgezette migranten lopen onder meer risico op marteling en vervolging.
4 uur geledenALAMATA (ANP/AFP) - Pro-regeringstroepen in Ethiopië claimen dat ze de strategisch gelegen plaats Alamata in de regio Tigray hebben ingenomen. Regeringstroepen zijn al dagenlang in gevecht met rebellen uit de noordelijke regio Tigray.
4 uur geleden