Noord-Korea dreigt deal met Zuid-Korea te schrappen om pamfletten
PYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft donderdag gedreigd een militaire overeenkomst met Zuid-Korea te schrappen, meldt het persbureau Yonhap. Het noorden dreigt daarmee, omdat overlopers vanuit Zuid-Korea anti-Noord-Koreaanse pamfletten verspreiden in Noord-Korea.
Kim Yo-jong, een van de machtigste mensen in Noord-Korea, zei dat het vertrouwen tussen de landen en een verzoening nooit samen kunnen gaan met het toestaan van die pamfletten. "De Zuid-Koreaanse regering moet een hoge prijs betalen als ze hier niets aan doen, maar alleen slappe excuses verzinnen", aldus Kim, volgens het Noord-Koreaanse staatsmedium KCNA. "Als ze echt waarde hechten aan onze afspraken, dan moeten ze dat afval kwijtraken." Daarmee verwees ze naar de Noord-Koreaanse overlopers.
Kim dreigt ook met terugtrekking uit het industriepark dat op de grens ligt en waar mensen uit beide landen werken en het gezamenlijke bureau om de relatie tussen de landen te verbeteren staat. Ze noemde de militaire overeenkomst die er nu is "totaal nutteloos".
Noord-Koreanen die naar Zuid-Korea zijn gevlucht stuurden met behulp van ballonnen ongeveer 500.000 pamfletten naar het noorden. Die gingen over de Noord-Koreaanse dreiging van een kernaanval. Kim noemde de overlopers "uitschot" en "bastaardhonden".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - In Oekraïne zijn zeker vier mensen gedood door een reeks Russische drone- en raketaanvallen. Dat melden Oekraïense functionarissen zondag.
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran is een Iraanse militair omgekomen, melden Iraanse media zondag.
56 minuten geledenDOHA (ANP/DPA/AFP) - De voormalige emir van Qatar Hamad bin Khalifa Al Thani is op 74-jarige leeftijd overleden, zo heeft de regering bekendgemaakt. Hij regeerde van 1995 tot 2013 over de golfstaat en wordt gezien als de grondlegger van het moderne Qatar.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - De gemeente Westerwolde heeft nog geen zicht op structurele maatregelen voor de onrust op het voorterrein van het aanmeldcentrum Ter Apel nu het Rode Kruis daar het werk heeft neergelegd. Een woordvoerster zegt dat de gemeente "meerdere keren per dag contact heeft met het COA en het ministerie" over de veiligheid, maar dat concrete maatregelen voorlopig uitblijven.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - In Duitsland zijn vorige maand minstens 99 mensen verdronken. Dat is het grootste aantal sinds een hittegolf in juni 2003, toen 107 mensen door verdrinking om het leven kwamen, aldus de nationale reddingsbrigade (DLRG).
1 uur geledenLOS GALLARDOS (ANP/AFP) - De natuurbrand bij Los Gallardos in het zuiden van Spanje die zeker twaalf levens heeft geëist, is onder controle gebracht. Dat meldt regiopresident van Andalusië Juan Manuel Moreno op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van Oekraïne en Israël hebben bedroefd gereageerd op de dood van de invloedrijke Amerikaanse senator Lindsey Graham. "Amerika en de wereld hebben een vastberaden leider verloren", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
2 uur geleden