Noord-Korea doet opnieuw ballistische rakettest
PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft opnieuw ongeïdentificeerde projectielen afgevuurd. Volgens de kustwacht van Japan en het Zuid-Koreaanse leger gaat het waarschijnlijk om drie ballistische raketten. De raketten werden gelanceerd in de buurt van de hoofdstad Pyongyang richting de oostkust. Ze zijn daarna in de Japanse Zee geland, buiten de Japanse territoriale wateren.
Dinsdag is in Zuid-Korea de nieuwe president Yoon Suk-Yeol beëdigd. Hij riep in zijn eerste speech direct op tot de "complete denuclearisatie" van Noord-Korea. Yoon wil zich harder opstellen tegen het buurland dan zijn voorganger deed. Hij heeft nog niet gereageerd op de raket van donderdag.
Dit is al de zestiende rakettest van Noord-Korea dit jaar, na de vijftiende afgelopen zaterdag. Zuid-Korea beschouwt dit als een provocatie. Volgens de Verenigde Staten bereidt de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un ook een nucleaire test voor. Dat zou de eerste keer zijn sinds 2017 dat het land oefent met kernwapens. Kim kondigde vorige maand aan zijn wapenvoorraad flink uit te breiden.
Vanwege het nucleaire programma zijn er al internationale sancties tegen Noord-Korea ingesteld. Resoluties van de Verenigde Naties verbieden het land om testen met ballistische raketten uit te voeren, omdat die ook een atoomkop kunnen dragen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
1 uur geledenTOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft gezegd dat Noord-Korea nooit afstand zal doen van zijn status als kernmacht. Ook waarschuwde zij dat het land geen enkele bedreiging zal tolereren, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zondag. De Chinese president Xi Jinping brengt maandag voor het eerst in bijna zeven jaar een bezoek aan Noord-Korea. De Chinese regering wil de banden met Pyongyang versterken.
6 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
12 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
13 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
13 uur geleden