Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea doet opnieuw ballistische rakettest

Noord-Korea doet opnieuw ballistische rakettest

PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft opnieuw ongeïdentificeerde projectielen afgevuurd. Volgens de kustwacht van Japan en het Zuid-Koreaanse leger gaat het waarschijnlijk om drie ballistische raketten. De raketten werden gelanceerd in de buurt van de hoofdstad Pyongyang richting de oostkust. Ze zijn daarna in de Japanse Zee geland, buiten de Japanse territoriale wateren.

Dinsdag is in Zuid-Korea de nieuwe president Yoon Suk-Yeol beëdigd. Hij riep in zijn eerste speech direct op tot de "complete denuclearisatie" van Noord-Korea. Yoon wil zich harder opstellen tegen het buurland dan zijn voorganger deed. Hij heeft nog niet gereageerd op de raket van donderdag.

Dit is al de zestiende rakettest van Noord-Korea dit jaar, na de vijftiende afgelopen zaterdag. Zuid-Korea beschouwt dit als een provocatie. Volgens de Verenigde Staten bereidt de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un ook een nucleaire test voor. Dat zou de eerste keer zijn sinds 2017 dat het land oefent met kernwapens. Kim kondigde vorige maand aan zijn wapenvoorraad flink uit te breiden.

Vanwege het nucleaire programma zijn er al internationale sancties tegen Noord-Korea ingesteld. Resoluties van de Verenigde Naties verbieden het land om testen met ballistische raketten uit te voeren, omdat die ook een atoomkop kunnen dragen.

Meer uit Buitenland

Poetin aangekomen in Tadzjikistan voor top met oud-Sovjetlanden

DOESJANBE (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is aangekomen in Tadzjikistan. Daar spreekt hij donderdag met de leiders van een aantal oud-Sovjetlanden uit Centraal-Azië en de Kaukasus.

1 uur geleden
Lecornu verwacht binnen 48 uur nieuwe Franse premier

PARIJS (ANP/AFP) - De vertrekkende Franse premier Sébastien Lecornu verwacht dat er binnen 48 uur een nieuwe premier kan worden aangesteld. Hij hield de afgelopen twee dagen gesprekken met alle partijen in het parlement en is ervan overtuigd dat de politieke impasse kan worden opgelost zonder nieuwe verkiezingen.

3 uur geleden
Spanje verankert wapenembargo tegen Israël in de wet

MADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse parlement heeft ingestemd met het wettelijk vastleggen van het bestaande wapenembargo tegen Israël. Premier Pedro Sánchez wil met onder meer deze maatregel een einde maken aan wat hij "de genocide in Gaza" noemt.

4 uur geleden
10 jaar cel voor moordpoging op Argentijnse ex-president Kirchner

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De man die drie jaar geleden probeerde om de Argentijnse oud-president Cristina Kirchner te vermoorden, heeft een gevangenisstraf van tien jaar gekregen. Hij haalde tijdens een betoging de trekker over, maar het pistool ging niet af. Zijn voormalige partner heeft acht jaar cel gekregen voor haar rol in het plannen van de aanslag.

4 uur geleden
Duitsland schrapt regeling voor 'turbonaturalisatie'

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een programma geschrapt waardoor "goed geïntegreerde" buitenlanders al na drie jaar het Duitse staatsburgerschap konden verkrijgen. Dat beleid werd opgesteld door de vorige regering, maar de CDU keerde zich er direct tegen en sprak van "turbonaturalisatie". Nu die partij van bondskanselier Friedrich Merz in de regering zit, kon de regeling worden teruggedraaid.

4 uur geleden
Amerikaanse onderhandelaars sluiten aan bij gesprekken over Gaza

SHARM-EL-SHEIKH (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, zijn woensdag aangeschoven bij de onderhandelingen tussen Israël en Hamas. Die partijen praten in Egypte over een plan van Trump om een einde te maken aan de oorlog in de Gazastrook. Witkoff en Kushner moeten helpen om te zorgen dat er in de komende dagen een deal komt.

6 uur geleden
Steeds vaker drones boven wapenfabrieken België, zegt directeur

HERSTAL (ANP) - Een belangrijk Belgisch defensiebedrijf krijgt steeds vaker bezoek van onbekende drones, zegt zijn directeur. Thales Belgium zou ze graag met 'jammers' uit de lucht halen, maar dat mag niet, klaagt Alain Quevrin van Thales Belgium.

7 uur geleden