Noord-Korea boos op Pelosi na bezoek aan gedemilitariseerde zone
SEOUL (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft uitgehaald naar de Amerikaanse toppolitica Nancy Pelosi nadat ze recent de gedemilitariseerde zone (DMZ) tussen Noord- en Zuid-Korea bezocht tijdens haar Aziatische reis. Noord-Korea noemde Pelosi "de ergste verwoester van internationale vrede".
Pelosi bezocht afgelopen week de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul, nadat ze in Taiwan was geweest. Terwijl ze Seoul aandeed, bezocht ze ook de zone. Het was het eerste bezoek van een hooggeplaatste Amerikaanse politicus sinds voormalig president Donald Trump er in 2019 naartoe ging en daar de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un ontmoette.
Voorafgaand aan het bezoek aan de DMZ had Pelosi haar Zuid-Koreaanse tegenhanger Kim Jin-pyo ontmoet en zich uitgesproken over de "ernstige situatie" rond het Noord-Koreaanse kernprogramma. Kim en Pelosi riepen gezamenlijk op tot "een sterke en uitgebreide afschrikking tegen Noord-Korea". Volgens Noord-Korea gooide Pelosi met haar uitspraken en het bezoek aan de zone "olie op het vuur".
Pelosi haalde eerder in de week al de woede van de Chinezen op zich omdat ze Taiwan bezocht. China beschouwt Taiwan als afvallige provincie en ziet het bezoek van Pelosi als provocatie. Sinds het bezoek heeft China grootschalige militaire oefeningen in de buurt van Taiwan gehouden, die naar verwachting ook nog dit weekend zullen doorgaan.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
9 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
13 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
19 uur geleden