'Noord-Korea bestraft bestuurders om slachtoffers tyfoon'
WONSAN (ANP) - Noord-Korea gaat "zware straffen" opleggen aan lokale bestuurders van de kuststad Wonsan waar eerder deze week een tyfoon aan land kwam. Het wordt hen verweten te weinig maatregelen te hebben genomen waardoor "tientallen slachtoffers" zijn gevallen. Ook provinciebestuurders moeten eraan geloven.
Dat schrijft het doorgaans goed geïnformeerde NK News vanuit de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul en ook de BBC bericht erover. Beide baseren zich op een nieuwsblad van de regerende Koreaanse Arbeiderspartij dat het heeft over een "onverantwoordelijke houding" bij lokale bestuurders.
Tyfoon Maysak bereikte woensdag de oostkust van Noord-Korea. Hoeveel mensen precies door het natuurgeweld zijn omgekomen is niet bekend. De lokale bestuurders zouden volgens het staatsblad bevelen van de top van de Arbeiderspartij hebben genegeerd.
Kwetsbaar
Op beelden die de staatsomroep KCTV eerder deze week uitzond is te zien dat bruggen en betonnen muren in de provincie Kangwŏn-do zijn vernield door het wassende water. De ontbossing van bergen en heuvels in het land en de achterstallige infrastructuur maakt Noord-Korea kwetsbaar voor natuurgeweld.
Tyfoon Maysak zorgde ook in buurland Zuid-Korea voor schade. Daar kwamen zeker twee mensen om het leven. In de zuidelijke stad Busan zijn meer dan 2200 mensen geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.
1 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
2 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
3 uur geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
6 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
12 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
13 uur geleden