'Noord-Korea bestraft bestuurders om slachtoffers tyfoon'
WONSAN (ANP) - Noord-Korea gaat "zware straffen" opleggen aan lokale bestuurders van de kuststad Wonsan waar eerder deze week een tyfoon aan land kwam. Het wordt hen verweten te weinig maatregelen te hebben genomen waardoor "tientallen slachtoffers" zijn gevallen. Ook provinciebestuurders moeten eraan geloven.
Dat schrijft het doorgaans goed geïnformeerde NK News vanuit de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul en ook de BBC bericht erover. Beide baseren zich op een nieuwsblad van de regerende Koreaanse Arbeiderspartij dat het heeft over een "onverantwoordelijke houding" bij lokale bestuurders.
Tyfoon Maysak bereikte woensdag de oostkust van Noord-Korea. Hoeveel mensen precies door het natuurgeweld zijn omgekomen is niet bekend. De lokale bestuurders zouden volgens het staatsblad bevelen van de top van de Arbeiderspartij hebben genegeerd.
Kwetsbaar
Op beelden die de staatsomroep KCTV eerder deze week uitzond is te zien dat bruggen en betonnen muren in de provincie Kangwŏn-do zijn vernield door het wassende water. De ontbossing van bergen en heuvels in het land en de achterstallige infrastructuur maakt Noord-Korea kwetsbaar voor natuurgeweld.
Tyfoon Maysak zorgde ook in buurland Zuid-Korea voor schade. Daar kwamen zeker twee mensen om het leven. In de zuidelijke stad Busan zijn meer dan 2200 mensen geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.
1 uur geledenWASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".
10 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.
10 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.
13 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.
14 uur geleden