'Noord-Korea bestraft bestuurders om slachtoffers tyfoon'
WONSAN (ANP) - Noord-Korea gaat "zware straffen" opleggen aan lokale bestuurders van de kuststad Wonsan waar eerder deze week een tyfoon aan land kwam. Het wordt hen verweten te weinig maatregelen te hebben genomen waardoor "tientallen slachtoffers" zijn gevallen. Ook provinciebestuurders moeten eraan geloven.
Dat schrijft het doorgaans goed geïnformeerde NK News vanuit de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul en ook de BBC bericht erover. Beide baseren zich op een nieuwsblad van de regerende Koreaanse Arbeiderspartij dat het heeft over een "onverantwoordelijke houding" bij lokale bestuurders.
Tyfoon Maysak bereikte woensdag de oostkust van Noord-Korea. Hoeveel mensen precies door het natuurgeweld zijn omgekomen is niet bekend. De lokale bestuurders zouden volgens het staatsblad bevelen van de top van de Arbeiderspartij hebben genegeerd.
Kwetsbaar
Op beelden die de staatsomroep KCTV eerder deze week uitzond is te zien dat bruggen en betonnen muren in de provincie Kangwŏn-do zijn vernield door het wassende water. De ontbossing van bergen en heuvels in het land en de achterstallige infrastructuur maakt Noord-Korea kwetsbaar voor natuurgeweld.
Tyfoon Maysak zorgde ook in buurland Zuid-Korea voor schade. Daar kwamen zeker twee mensen om het leven. In de zuidelijke stad Busan zijn meer dan 2200 mensen geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
6 uur geleden