Noord-Korea: beraad VN-Veiligheidsraad over raket provocatie
PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea ziet de bijeenkomst van de VN-Veiligheidsraad over een recente raketlancering van het land als "zware politieke provocatie". Dat schrijft de invloedrijke zus van leider Kim Jong-un in een verklaring aan Noord-Koreaanse staatsmedia.
Kim Yo-jong spreekt van "een dubbele standaard" en stelt dat de raad "een oogje dichtknijpt voor de zeer gevaarlijke militaire oefeningen van de Verenigde Staten en Zuid-Korea, en hun hebzuchtige wapenopbouw gericht op Noord-Korea". Ook hekelt de topfunctionaris de kritiek op "het onschendbare recht op zelfverdediging" dat Noord-Korea uitoefent.
De Veiligheidsraad kwam bijeen vanwege de lancering van een intercontinentale raket. Die raket landde vrijdag in het water op 200 kilometer van de Japanse kust. Na het overleg veroordeelden meerdere leden de Noord-Koreaanse actie, maar een officiële verklaring bleef zoals verwacht uit. China en Rusland hielden die tegen. Die twee landen worden door de Verenigde Staten ervan beschuldigd Noord-Korea tegen verdere straffen te willen behoeden.
Noord-Korea heeft dit jaar een recordaantal raketten gelanceerd. Na sommige lanceringen verklaarde Pyongyang dat ze een reactie waren op de provocatie van andere landen. Vanwege de vele rakettesten nemen ook de militaire activiteiten in Zuid-Korea en Japan toe. Zo hebben die landen recent bijvoorbeeld militaire oefeningen gehouden met Amerikaanse troepen.
Meer uit Buitenland
PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.
3 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
8 uur geleden