Noord-Korea: beraad VN-Veiligheidsraad over raket provocatie
PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea ziet de bijeenkomst van de VN-Veiligheidsraad over een recente raketlancering van het land als "zware politieke provocatie". Dat schrijft de invloedrijke zus van leider Kim Jong-un in een verklaring aan Noord-Koreaanse staatsmedia.
Kim Yo-jong spreekt van "een dubbele standaard" en stelt dat de raad "een oogje dichtknijpt voor de zeer gevaarlijke militaire oefeningen van de Verenigde Staten en Zuid-Korea, en hun hebzuchtige wapenopbouw gericht op Noord-Korea". Ook hekelt de topfunctionaris de kritiek op "het onschendbare recht op zelfverdediging" dat Noord-Korea uitoefent.
De Veiligheidsraad kwam bijeen vanwege de lancering van een intercontinentale raket. Die raket landde vrijdag in het water op 200 kilometer van de Japanse kust. Na het overleg veroordeelden meerdere leden de Noord-Koreaanse actie, maar een officiële verklaring bleef zoals verwacht uit. China en Rusland hielden die tegen. Die twee landen worden door de Verenigde Staten ervan beschuldigd Noord-Korea tegen verdere straffen te willen behoeden.
Noord-Korea heeft dit jaar een recordaantal raketten gelanceerd. Na sommige lanceringen verklaarde Pyongyang dat ze een reactie waren op de provocatie van andere landen. Vanwege de vele rakettesten nemen ook de militaire activiteiten in Zuid-Korea en Japan toe. Zo hebben die landen recent bijvoorbeeld militaire oefeningen gehouden met Amerikaanse troepen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.
27 minuten geledenEL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.
47 minuten geledenLA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.
1 uur geledenSIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Een Taiwanees scheepvaartbedrijf heeft bevestigd dat een containerschip in de Straat van Hormuz is geraakt door een "onbekend object". Het gaat goed met de bemanning, de lading en het schip zelf, stelt containerrederij Evergreen Marine Corp.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In de EU zijn ruim 700 criminele netwerken actief, meldt EU-politiedienst Europol. De criminele netwerken houden zich bezig met drugssmokkel, cybercriminaliteit, mensensmokkel, fraude en witwassen. Naar schatting zijn zo'n 400.000 mensen actief binnen die netwerken uit 118 verschillende landen.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.
4 uur geleden