Noord-Korea: beraad VN-Veiligheidsraad over raket provocatie
PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea ziet de bijeenkomst van de VN-Veiligheidsraad over een recente raketlancering van het land als "zware politieke provocatie". Dat schrijft de invloedrijke zus van leider Kim Jong-un in een verklaring aan Noord-Koreaanse staatsmedia.
Kim Yo-jong spreekt van "een dubbele standaard" en stelt dat de raad "een oogje dichtknijpt voor de zeer gevaarlijke militaire oefeningen van de Verenigde Staten en Zuid-Korea, en hun hebzuchtige wapenopbouw gericht op Noord-Korea". Ook hekelt de topfunctionaris de kritiek op "het onschendbare recht op zelfverdediging" dat Noord-Korea uitoefent.
De Veiligheidsraad kwam bijeen vanwege de lancering van een intercontinentale raket. Die raket landde vrijdag in het water op 200 kilometer van de Japanse kust. Na het overleg veroordeelden meerdere leden de Noord-Koreaanse actie, maar een officiële verklaring bleef zoals verwacht uit. China en Rusland hielden die tegen. Die twee landen worden door de Verenigde Staten ervan beschuldigd Noord-Korea tegen verdere straffen te willen behoeden.
Noord-Korea heeft dit jaar een recordaantal raketten gelanceerd. Na sommige lanceringen verklaarde Pyongyang dat ze een reactie waren op de provocatie van andere landen. Vanwege de vele rakettesten nemen ook de militaire activiteiten in Zuid-Korea en Japan toe. Zo hebben die landen recent bijvoorbeeld militaire oefeningen gehouden met Amerikaanse troepen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
1 uur geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
1 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
2 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
8 uur geleden