Noord-Korea belooft aan economische groei te werken
SEOEL (ANP) - Het Noord-Koreaanse parlement heeft na een vergadering van twee dagen beloofd de economie te helpen te ontwikkelen, ondanks de "moeilijke en complexe problemen" die het land het afgelopen jaar ervoer vanwege de coronapandemie en sancties tegen het land. Leider Kim Jong-un was niet aanwezig bij de vergadering.
Het parlement, dat zelden bij elkaar komt en weinig politieke macht heeft, vergaderde ook over de begroting, nieuwe wetten op kinderopvang en het beschermen van Noord-Koreaanse burgers die buiten het land wonen.
Op maandag hekelde Rusland tijdens een vergadering van de VN-Veiligheidsraad de economische sancties op Noord-Korea, die sinds 2006 gelden vanwege het raketprogramma van het land. De humanitaire situatie in het land zou volgens Rusland verslechteren, zeker sinds Noord-Korea aan het begin van de pandemie de grenzen op slot gooide. Daardoor konden goederen die normaal gesproken via China vervoerd worden het land niet bereiken.
De VS riepen Noord-Korea tijdens de vergadering van de Veiligheidsraad op zich te richten op de bevolking, niet het testen van raketten. "We roepen Noord-Korea op een toewijding aan de eigen mensen te laten zien door mensenrechten te respecteren, geen financiering meer uit te trekken voor massavernietigingswapens en ballistische raketprogramma's, en de behoeften van de eigen bevolking - de kwetsbare Noord-Koreanen - prioriteit te geven", zei de Amerikaanse ambassadeur bij de VN.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.
3 uur geledenCASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben opnieuw gedreigd uit het Internationaal Energieagentschap (IEA) te stappen, tenzij de organisatie minder aandacht besteedt aan klimaatverandering. Dit zei de Amerikaanse minister van Energie, Chris Wright, woensdag bij een vergadering in Parijs. Vorig jaar dreigde de minister ook al met opstappen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 150 (voormalige) diplomaten, ambassadeurs en politici roepen in een open brief de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op om beweringen terug te nemen die hij vorige week deed over VN-rapporteur Francesca Albanese. De brief is onder anderen ondertekend door de Nederlandse oud-ministers Jan Pronk, Ben Bot, Laurens Jan Brinkhorst, Jozias van Aartsen en Hedy d'Ancona.
5 uur geledenLECQUES (ANP/AFP) - De voormalige Palestijnse diplomaat Leila Shahid is op 76-jarige leeftijd overleden in haar Zuid-Franse thuisplaats Lecques. Dat melden Le Monde en persbureau AFP. Volgens haar familie koos de al lang zieke oud-diplomaat voor een eigen levenseinde.
5 uur geleden