Noord-Korea belooft aan economische groei te werken
SEOEL (ANP) - Het Noord-Koreaanse parlement heeft na een vergadering van twee dagen beloofd de economie te helpen te ontwikkelen, ondanks de "moeilijke en complexe problemen" die het land het afgelopen jaar ervoer vanwege de coronapandemie en sancties tegen het land. Leider Kim Jong-un was niet aanwezig bij de vergadering.
Het parlement, dat zelden bij elkaar komt en weinig politieke macht heeft, vergaderde ook over de begroting, nieuwe wetten op kinderopvang en het beschermen van Noord-Koreaanse burgers die buiten het land wonen.
Op maandag hekelde Rusland tijdens een vergadering van de VN-Veiligheidsraad de economische sancties op Noord-Korea, die sinds 2006 gelden vanwege het raketprogramma van het land. De humanitaire situatie in het land zou volgens Rusland verslechteren, zeker sinds Noord-Korea aan het begin van de pandemie de grenzen op slot gooide. Daardoor konden goederen die normaal gesproken via China vervoerd worden het land niet bereiken.
De VS riepen Noord-Korea tijdens de vergadering van de Veiligheidsraad op zich te richten op de bevolking, niet het testen van raketten. "We roepen Noord-Korea op een toewijding aan de eigen mensen te laten zien door mensenrechten te respecteren, geen financiering meer uit te trekken voor massavernietigingswapens en ballistische raketprogramma's, en de behoeften van de eigen bevolking - de kwetsbare Noord-Koreanen - prioriteit te geven", zei de Amerikaanse ambassadeur bij de VN.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.
11 minuten geledenHAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.
18 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
8 uur geleden