Noord-Korea belooft aan economische groei te werken
SEOEL (ANP) - Het Noord-Koreaanse parlement heeft na een vergadering van twee dagen beloofd de economie te helpen te ontwikkelen, ondanks de "moeilijke en complexe problemen" die het land het afgelopen jaar ervoer vanwege de coronapandemie en sancties tegen het land. Leider Kim Jong-un was niet aanwezig bij de vergadering.
Het parlement, dat zelden bij elkaar komt en weinig politieke macht heeft, vergaderde ook over de begroting, nieuwe wetten op kinderopvang en het beschermen van Noord-Koreaanse burgers die buiten het land wonen.
Op maandag hekelde Rusland tijdens een vergadering van de VN-Veiligheidsraad de economische sancties op Noord-Korea, die sinds 2006 gelden vanwege het raketprogramma van het land. De humanitaire situatie in het land zou volgens Rusland verslechteren, zeker sinds Noord-Korea aan het begin van de pandemie de grenzen op slot gooide. Daardoor konden goederen die normaal gesproken via China vervoerd worden het land niet bereiken.
De VS riepen Noord-Korea tijdens de vergadering van de Veiligheidsraad op zich te richten op de bevolking, niet het testen van raketten. "We roepen Noord-Korea op een toewijding aan de eigen mensen te laten zien door mensenrechten te respecteren, geen financiering meer uit te trekken voor massavernietigingswapens en ballistische raketprogramma's, en de behoeften van de eigen bevolking - de kwetsbare Noord-Koreanen - prioriteit te geven", zei de Amerikaanse ambassadeur bij de VN.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - In de Amerikaanse stad New York geldt vanaf vanavond (lokale tijd) een tijdelijk reisverbod vanwege een naderende winterstorm. Dat heeft burgemeester Zohran Mamdani aangekondigd in een persconferentie.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.
5 uur geleden