Noord-Korea belooft aan economische groei te werken
SEOEL (ANP) - Het Noord-Koreaanse parlement heeft na een vergadering van twee dagen beloofd de economie te helpen te ontwikkelen, ondanks de "moeilijke en complexe problemen" die het land het afgelopen jaar ervoer vanwege de coronapandemie en sancties tegen het land. Leider Kim Jong-un was niet aanwezig bij de vergadering.
Het parlement, dat zelden bij elkaar komt en weinig politieke macht heeft, vergaderde ook over de begroting, nieuwe wetten op kinderopvang en het beschermen van Noord-Koreaanse burgers die buiten het land wonen.
Op maandag hekelde Rusland tijdens een vergadering van de VN-Veiligheidsraad de economische sancties op Noord-Korea, die sinds 2006 gelden vanwege het raketprogramma van het land. De humanitaire situatie in het land zou volgens Rusland verslechteren, zeker sinds Noord-Korea aan het begin van de pandemie de grenzen op slot gooide. Daardoor konden goederen die normaal gesproken via China vervoerd worden het land niet bereiken.
De VS riepen Noord-Korea tijdens de vergadering van de Veiligheidsraad op zich te richten op de bevolking, niet het testen van raketten. "We roepen Noord-Korea op een toewijding aan de eigen mensen te laten zien door mensenrechten te respecteren, geen financiering meer uit te trekken voor massavernietigingswapens en ballistische raketprogramma's, en de behoeften van de eigen bevolking - de kwetsbare Noord-Koreanen - prioriteit te geven", zei de Amerikaanse ambassadeur bij de VN.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) komt op de Europese terroristenlijst, zo hebben de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag besloten. Het heeft lang geduurd voordat de EU hiertoe is gekomen, maar nadat een aantal grote landen waaronder Frankrijk overstag ging, stemden donderdag ook kleinere landen ermee in. Voor een dergelijk besluit is unanimiteit vereist.
34 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Meer samenwerking met lokale autoriteiten kan leiden tot minder ICE-agenten op straat. Dat heeft Tom Homan, die zich bezighoudt met grenskwesties en nu in Minnesota toeziet op het werk van die federale immigratiedienst en de grenspolitie, donderdag gezegd. Homan pleit voor meer contact met lokale gevangenissen, voordat zij "veiligheidsdreigingen" vrijlaten. "Het zal minder agenten vergen op die manier", aldus Homan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil het EU-visumbeleid aanpassen met de wortel-en-stokmethode; een systeem van belonen en straffen. Niet-EU-landen die uitgeprocedeerde asielzoekers terugnemen, worden daarvoor beloond met soepelere regels. Landen die weigeren uitgeprocedeerde asielzoekers terug te nemen, worden in de toekomst juist bestraft met strengere voorwaarden voor hun burgers om een visum voor de EU te bemachtigen. Dat staat in de donderdag gepresenteerde visumstrategie van de Commissie.
2 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - Het onderzoek naar de dodelijke brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana richt zich nu ook op twee lokale veiligheidsfunctionarissen, melden Zwitserse media. De lokale autoriteiten maakten eerder bekend dat de zaak sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen duizend nieuwe drones toegevoegd aan hun wapenarsenaal. Er zal volgens de strijdkrachten "een verwoestend antwoord" komen indien het land wordt aangevallen.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Er is nieuw videobeeld opgedoken van de onlangs in Minneapolis door de grenspolitie doodgeschoten Alex Pretti. In de beelden, die onder meer door de BBC en de familie van Pretti zijn geverifieerd, is te zien hoe hij schreeuwt naar federale agenten en tegen een van hun auto's trapt. Daarop wordt hij naar de grond gewerkt. De beelden zijn van 13 januari, elf dagen voordat hij werd doodgeschoten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil tekorten op de arbeidsmarkt dichten door meer in te zetten op legale migratie. "De EU moet ernaar streven de aantrekkelijkste plek te worden in de wereldwijde concurrentie om talent", schrijft de Europese Commissie in haar donderdag gepresenteerde migratiestrategie voor de komende vijf jaar. Hiermee versterkt de EU haar concurrentievermogen, aldus de Commissie.
3 uur geleden