Noord-Korea begint rond november met vaccineren tegen corona
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea begint rond november met een vaccinatiecampagne tegen corona. Staatspersbureau KCNA meldt dat ongeveer een maand nadat leider Kim Jong-un verkondigde dat het land het coronavirus had overwonnen.
Daarnaast moeten alle Noord-Koreanen vanaf november een mondkapje dragen. Het regime in Pyongyang, dat een streng coronabeleid uitvoert, bevestigde vier maanden geleden voor het eerst dat er besmettingen waren vastgesteld. Het land sprak over "koortspatiënten" in plaats van coronapatiënten.
Voor zover bekend zijn in Noord-Korea nog geen mensen ingeënt tegen corona. Waar de vaccins vandaan komen en van welke producent ze zijn, is niet duidelijk. Een Zuid-Koreaanse denktank berichtte dat Noord-Korea vorig jaar gratis AstraZeneca-vaccins had geweigerd om zorgen over de bijwerkingen.
Meer uit Buitenland
EL-FASHER (ANP/AFP) - De Rapid Support Forces (RSF) in Soedan hebben meer dan 2000 burgers geëxecuteerd bij het innemen van de stad el-Fasher, zeggen aan het Soedanese leger gelieerde gewapende groeperingen. De milities, die bekendstaan als de Joint Forces, zeggen dat de meeste slachtoffers vrouwen, kinderen en ouderen zijn.
20 minuten geledenMINSK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft boos gereageerd op het besluit van Litouwen om de grenzen met Belarus te sluiten. Hij spreekt van "krankzinnige oplichterij" en beschuldigt het buurland van een hybride oorlog.
28 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Vredesonderhandelingen tussen Afghanistan en Pakistan in Istanbul zijn geëindigd zonder oplossing, zeggen anonieme bronnen uit beide landen tegen persbureau Reuters. De onderhandelingen, die zaterdag begonnen, moesten een einde maken aan de gevechten aan de grens die sinds enkele weken plaatsvinden.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De menselijke resten die Hamas maandag aan Israël overdroeg, zijn van een gijzelaar van wie eerder al resten zijn overgedragen, aldus Israëlische media. Die persoon is begraven in Israël. Er zou volgens forensisch onderzoek geen match zijn met de dertien overleden gijzelaars die zich nog in Gaza bevinden.
2 uur geledenBONN (ANP) - VN-klimaatorganisatie UNFCCC ziet "groeiende vooruitgang" bij de voorhoede van landen die op tijd waren met het indienen van nieuwe klimaatambities. De meeste landen ter wereld hebben de deadline daarvoor echter gemist. Tien jaar na het Klimaatakkoord van Parijs hebben 64 landen hun plannen voor 2035 binnen de deadline ingeleverd. De Europese Unie, inclusief Nederland, hoort daar vooralsnog niet bij.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De man die terechtstaat voor de moord op de voormalige Japanse premier Shinzo Abe, heeft dinsdag schuld bekend. De 45-jarige verdachte was aangeklaagd voor moord en het overtreden van de wapenwetgeving. "Alles is waar", zei hij in de rechtbank.
4 uur geledenKINGSTON (ANP/DPA) - Orkaan Melissa blijft in kracht toenemen op weg naar Jamaica. Maandagavond waren de windsnelheden opgelopen tot 280 kilometer per uur. Melissa komt naar verwachting dinsdagochtend vroeg (lokale tijd) aan land in het zuidwesten van het Caribische eiland.
5 uur geleden