Noord-Korea: Amerikaanse basis gefotografeerd met satelliet
PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft volgens de staatsmedia in het land satellietbeelden bekeken van een Amerikaanse luchtmachtbasis op Guam. De beelden komen van de kunstmaan die kort daarvoor in een baan rond de aarde werd gebracht, tot irritatie van onder meer de Verenigde Staten.
China heeft opgeroepen tot terughoudendheid na de lancering. "Alle betrokken partijen moeten kalm en terughoudend blijven, de kern van het probleem onder ogen komen, blijven werken richting politieke overeenstemming en meer doen om spanningen te helpen verminderen", aldus woordvoerster van het ministerie van Buitenlandse Zaken Mao Ning.
De raketlancering was voor Zuid-Korea aanleiding om een militaire overeenkomst met het noorden uit 2018 op te schorten. Het land gaat naar eigen zeggen weer meer surveillances uitvoeren langs de grens. De VS vinden dat de lancering in strijd is met sancties van de Verenigde Naties.
Noord-Korea vindt dat het recht heeft om satellieten in een baan rond de aarde brengen met raketten, en heeft ook al aangekondigd dat er "op korte termijn" meer spionagematerieel de ruimte in gaat.
Meer uit Buitenland
WEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
2 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
3 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij een grote synagoge in West Bloomfield in de Amerikaanse staat Michigan is sprake van een situatie met een "actieve schutter", meldt de lokale politie op X. Onduidelijk is of er slachtoffers zijn. Bij de synagoge zou onder meer een basisschool en voorschoolse opvang zijn gevestigd. Volgens lokale media zouden die op het moment geopend zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sinds het begin van de oorlog in Iran 6000 doelen geraakt in het land, meldt het Amerikaanse centrale commando in de regio, CENTCOM, op X. Daarnaast zouden meer dan negentig Iraanse schepen zijn beschadigd of vernietigd bij de aanvallen, waaronder dertig mijnenleggers.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - Roemenië en Oekraïne gaan samen drones maken, hebben ze afgesproken. Ook gaan ze nauwer samenwerken bij de energievoorziening.
4 uur geleden