Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea: 800.000 burgers willen tegen de VS vechten

Noord-Korea: 800.000 burgers willen tegen de VS vechten

PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea beweert dat ongeveer 800.000 van zijn burgers zich vrijwillig willen aanmelden bij het leger om tegen de Verenigde Staten te vechten. De staatskrant Rodong Sinmun meldt dat alleen al op vrijdag dit hoge aantal studenten en arbeiders in het land de wens heeft uitgesproken om in het leger te dienen. De krant spreekt van "een duidelijke manifestatie van hun vurige patriottisme".

De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un beschuldigde de Verenigde Staten en Zuid-Korea van de oplopende spanning in de regio vanwege hun gezamenlijke militaire oefening Freedom Shield. De VS en Zuid-Korea begonnen maandag aan deze elf dagen durende oefening.

Als reactie op de militaire oefeningen hield Noord-Korea afgelopen week meerdere raketproeven. Donderdag vuurde het land een Hwasong-17 af, voor zover bekend de grootste intercontinentale ballistische raket waarover het land beschikt.

Meer uit Buitenland

Mogelijk nieuw overleg Iran - VS in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Onderhandelaars uit Iran en de VS zouden later deze week terug kunnen keren naar de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor hervatting van hun overleg. Het persbureau Reuters meldt dit van verschillende bronnen te hebben gehoord.

45 minuten geleden
CNN: Rubio neemt deel aan gesprek tussen Israël en Libanon

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, is dinsdag bij het gesprek tussen Libanon en Israël. CNN meldt dat op basis van een bron binnen het ministerie. De Israëlische ambassadeur in de VS, Yechiel Leiter, ontmoet dan in Washington de Libanese ambassadeur in de VS, Nada Hamadeh.

3 uur geleden
Xi spreekt tegen Spaanse premier van 'afbrokkelende wereldorde'

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping wil de banden met Spanje aanhalen, zei hij dinsdag tijdens een bezoek van de Spaanse premier Pedro Sánchez aan Beijing. Volgens Chinese staatsmedia beloofden beide leiders de samenwerking tussen de landen te verdiepen, te midden van wat Xi een "afbrokkelende wereldorde" noemde.

3 uur geleden
Volgens Vance is Iran aan zet in onderhandelingen met VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt tegen Fox News dat Iran aan zet is in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Vance leidde afgelopen weekend in Pakistan de Amerikaanse delegatie die met Iran onderhandelde. Dat overleg eindigde in een patstelling.

7 uur geleden
Vance betreurt verkiezingsuitslag Hongarije

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is "verdrietig" over de uitslag van de Hongaarse verkiezingen, zei hij maandagavond tegen Fox News. Hij voegde daaraan toe dat hij niet verbaasd was dat Viktor Orbán er niet in slaagde de verkiezingen te winnen. De opmerking is de eerste erkenning van het Witte Huis dat niet Orbán, maar Péter Magyar van de Tisza-partij de parlementsverkiezingen in het Europese land won.

7 uur geleden
EU stelt hogere importheffingen in voor staal van buiten de unie

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie komt met hogere importheffingen en lagere quota voor staal van buiten de unie. Het Europees Parlement en de Europese Raad zijn het maandagavond eens geworden over de maatregelen om te voorkomen dat de Europese staalmarkt wordt overspoeld door buitenlands staal.

8 uur geleden
Koning benadrukt belang sterke democratische partners

WASHINGTON (ANP) - Volgens koning Willem-Alexander zijn de vrijheden die we het meest koesteren, "life, liberty and the pursuit of happiness", gebaat bij "stabiliteit en bij samenwerking met sterke, democratische, betrouwbare partners." Dat zei hij maandag tijdens een toespraak bij een netwerkreceptie in de Chamber of Commerce in Washington voor zijn bezoek aan Trump in het Witte Huis.

8 uur geleden