Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Ierse politie vindt pijpbommen kort voor bezoek Biden

Noord-Ierse politie vindt pijpbommen kort voor bezoek Biden

LONDONDERRY (ANP) - De politie in Noord-Ierland heeft vier vermoedelijke pijpbommen gevonden op een begraafplaats in Creggan bij de stad Londonderry. De ontdekking komt op de dag dat de Amerikaanse president Joe Biden arriveert in Noord-Ierland.

Assistent-korpschef Bobby Singleton spreekt in een verklaring van een "verdere sinistere en zorgwekkende ontwikkeling". Vrijdag had de Noord-Ierse politie gewaarschuwd voor mogelijke aanslagen bij Londonderry tijdens Pasen, op basis van terroristische dreigingen van dissidente republikeinen.

Biden is inmiddels onderweg naar Noord-Ierland, waar hij stil zal staan bij het vredesakkoord dat een kwarteeuw geleden werd gesloten. Met dat Goedevrijdagakkoord kwam een einde aan de strijd tussen katholieke republikeinen en protestantse unionisten over de toekomst van dit deel van het Verenigd Koninkrijk. Biden zei bij vertrek dat zijn hoogste prioriteit tijdens zijn bezoek is "de vrede te bewaren".

Onaangekondigde parade

De politie was maandag extra alert, precies 25 jaar na de ondertekening van het akkoord én paasmaandag, de dag dat republikeinen traditioneel de opstand tegen de Britten in 1916 herdenken met een parade. In de buurt van de plek van de wapenvondst was maandag een onaangekondigde parade, waarbij gemaskerde mensen een politievoertuig aanvielen met benzinebommen en andere voorwerpen.

De politie roept op tot kalmte. De gevonden geïmproviseerde bommen worden onderzocht.

Meer uit Buitenland

Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

3 uur geleden
Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

5 uur geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

6 uur geleden
Trump wil 1 miljard dollar voor permanent lidmaatschap vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

9 uur geleden
Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

13 uur geleden
Trump nodigt presidenten uit voor toezicht Gaza

ANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.

16 uur geleden