Noord-Ierse politie vindt pijpbommen kort voor bezoek Biden
LONDONDERRY (ANP) - De politie in Noord-Ierland heeft vier vermoedelijke pijpbommen gevonden op een begraafplaats in Creggan bij de stad Londonderry. De ontdekking komt op de dag dat de Amerikaanse president Joe Biden arriveert in Noord-Ierland.
Assistent-korpschef Bobby Singleton spreekt in een verklaring van een "verdere sinistere en zorgwekkende ontwikkeling". Vrijdag had de Noord-Ierse politie gewaarschuwd voor mogelijke aanslagen bij Londonderry tijdens Pasen, op basis van terroristische dreigingen van dissidente republikeinen.
Biden is inmiddels onderweg naar Noord-Ierland, waar hij stil zal staan bij het vredesakkoord dat een kwarteeuw geleden werd gesloten. Met dat Goedevrijdagakkoord kwam een einde aan de strijd tussen katholieke republikeinen en protestantse unionisten over de toekomst van dit deel van het Verenigd Koninkrijk. Biden zei bij vertrek dat zijn hoogste prioriteit tijdens zijn bezoek is "de vrede te bewaren".
Onaangekondigde parade
De politie was maandag extra alert, precies 25 jaar na de ondertekening van het akkoord én paasmaandag, de dag dat republikeinen traditioneel de opstand tegen de Britten in 1916 herdenken met een parade. In de buurt van de plek van de wapenvondst was maandag een onaangekondigde parade, waarbij gemaskerde mensen een politievoertuig aanvielen met benzinebommen en andere voorwerpen.
De politie roept op tot kalmte. De gevonden geïmproviseerde bommen worden onderzocht.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
1 uur geledenROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.
1 uur geledenWARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.
3 uur geledenKARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.
4 uur geleden