Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Ierland waarschuwt voor aanslagen tijdens Pasen

Noord-Ierland waarschuwt voor aanslagen tijdens Pasen

BELFAST (ANP) - De politie van Noord-Ierland waarschuwt voor mogelijke aanslagen tijdens Pasen, meldt onder meer de BBC. De Noord-Ierse politiedienst zegt dat de dreiging van terrorisme afkomstig is van dissidente republikeinen.

De waarschuwing van de politie komt enkele dagen voordat de Amerikaanse president Joe Biden het Verenigd Koninkrijk en Ierland bezoekt. Biden begint zijn bezoek dinsdag in Noord-Ierland, om stil te staan bij het vredesakkoord dat een kwart eeuw geleden werd gesloten. Daarmee kwam een einde aan de strijd tussen katholieke republikeinen en protestantse unionisten over de toekomst van dit deel van het Verenigd Koninkrijk.

De politie is vooral maandag extra alert, 25 jaar na de ondertekening van het Goedevrijdagakkoord. Dat valt dit jaar samen met paasmaandag, de dag dat republikeinen traditioneel de opstand tegen de Britten in 1916 herdenken met een parade. De politie heeft sterke aanwijzingen dat er aanslagen worden voorbereid in Londonderry, een stad dicht bij de grens met Ierland. Die aanvallen zouden gericht zijn tegen de politie. Micheál Martin noemde de mogelijkheid van een aanval op de politie "criminaliteit in zijn ergste vorm".

Recent had de Britse inlichtingendienst MI5 het terrorismedreigingsniveau nog verhoogd naar "ernstig", wat betekent dat een aanval zeer waarschijnlijk is.

Meer uit Buitenland

Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

56 minuten geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

5 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

6 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

7 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

7 uur geleden