Noord-Ierland gaat met nieuwe bondscoach play-offs voor EK in
BELFAST (ANP) - De Noord-Ierse voetbalploeg gaat met Ian Baraclough als nieuwe bondscoach de play-offs om een EK-ticket in. De 49-jarige Baraclough ondertekende een contract voor 1,5 jaar. De Engelsman volgt Michael O'Neill op, die in april besloot zijn functie neer te leggen.
O'Neill wilde zich volledig gaan concentreren op zijn werk als trainer bij de Engelse club Stoke City. Sinds november 2019 combineerde hij beide functies. O'Neill wilde in eerste instantie nog proberen om Noord-Ierland via de play-offs naar het EK te leiden, maar als gevolg van de coronacrisis is de Europese eindronde een jaar uitgesteld. De play-offs worden nu in oktober en november gespeeld. Noord-Ierland, dat in de kwalificatie als derde eindigde in de groep achter Duitsland en Oranje, neemt het in de halve finales op tegen Bosnië-Herzegovina.
De nieuwe bondscoach Baraclough had de afgelopen drie jaar Jong Noord-Ierland onder zijn hoede. Hij speelde jaren als prof voor diverse Engelse clubs.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
17 uur geleden