Noord-Ierland gaat met nieuwe bondscoach play-offs voor EK in
BELFAST (ANP) - De Noord-Ierse voetbalploeg gaat met Ian Baraclough als nieuwe bondscoach de play-offs om een EK-ticket in. De 49-jarige Baraclough ondertekende een contract voor 1,5 jaar. De Engelsman volgt Michael O'Neill op, die in april besloot zijn functie neer te leggen.
O'Neill wilde zich volledig gaan concentreren op zijn werk als trainer bij de Engelse club Stoke City. Sinds november 2019 combineerde hij beide functies. O'Neill wilde in eerste instantie nog proberen om Noord-Ierland via de play-offs naar het EK te leiden, maar als gevolg van de coronacrisis is de Europese eindronde een jaar uitgesteld. De play-offs worden nu in oktober en november gespeeld. Noord-Ierland, dat in de kwalificatie als derde eindigde in de groep achter Duitsland en Oranje, neemt het in de halve finales op tegen Bosnië-Herzegovina.
De nieuwe bondscoach Baraclough had de afgelopen drie jaar Jong Noord-Ierland onder zijn hoede. Hij speelde jaren als prof voor diverse Engelse clubs.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
59 minuten geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
4 uur geleden