Noord-Ierland gaat met nieuwe bondscoach play-offs voor EK in
BELFAST (ANP) - De Noord-Ierse voetbalploeg gaat met Ian Baraclough als nieuwe bondscoach de play-offs om een EK-ticket in. De 49-jarige Baraclough ondertekende een contract voor 1,5 jaar. De Engelsman volgt Michael O'Neill op, die in april besloot zijn functie neer te leggen.
O'Neill wilde zich volledig gaan concentreren op zijn werk als trainer bij de Engelse club Stoke City. Sinds november 2019 combineerde hij beide functies. O'Neill wilde in eerste instantie nog proberen om Noord-Ierland via de play-offs naar het EK te leiden, maar als gevolg van de coronacrisis is de Europese eindronde een jaar uitgesteld. De play-offs worden nu in oktober en november gespeeld. Noord-Ierland, dat in de kwalificatie als derde eindigde in de groep achter Duitsland en Oranje, neemt het in de halve finales op tegen Bosnië-Herzegovina.
De nieuwe bondscoach Baraclough had de afgelopen drie jaar Jong Noord-Ierland onder zijn hoede. Hij speelde jaren als prof voor diverse Engelse clubs.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
9 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
15 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden