
Noord-Holland wil met ruim 76 miljoen woningbouw versnellen
HAARLEM (ANP) - Noord-Holland wil dat er over zeven jaar 191.000 nieuwe woningen in de provincie zijn gebouwd en trekt daar 76,4 miljoen euro voor uit. "Met dit bedrag kunnen we samen met onze gemeenten, woningcorporaties en ontwikkelaars een mooie slag maken", zegt verantwoordelijk gedeputeerde Jelle Beemsterboer (BBB).
Samen met gemeenten kijkt de provincie naar knelpunten die met een financiële injectie kunnen worden opgelost. Voor nieuwe manieren om versnelling van woningbouwplannen mogelijk te maken wordt ruim 11 miljoen euro vrijgemaakt. Het kan dan gaan om het wegnemen van risico's bij de voorbereiding van projecten en het gelijktijdig opstarten van milieu-, stedenbouwkundige of archeologisch onderzoeken die nodig kunnen zijn voor vergunningen.
Eerder stelde het college van Gedeputeerde Staten al voor om de regels rond bouwen in landelijk gebied te versoepelen, waar natuurorganisaties en oppositiepartijen al kritische noten over hebben gekraakt. Ook wordt het bouwen van een extra woonlaag op bestaande gebouwen gestimuleerd. Gemeenten kunnen al een beroep doen op een regeling voor meer ambtelijke steun om nieuwbouwprojecten snel op te pakken. De provincie bekijkt of daar nog meer te winnen is.
Bereikbaarheid OV
Het grootste deel van het geld (55 miljoen) is bedoeld voor woningprojecten in samenhang met openbaarvervoersknooppunten, om ervoor te zorgen dat voorzieningen goed bereikbaar zijn voor nieuwe bewoners. Zes op tien nieuwe woningen worden namelijk gebouwd in de buurt van een bus- of treinstation.
Provinciale Staten buigen zich binnenkort over de plannen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Chinese cyberaanval op het Tsjechische ministerie van Buitenlandse Zaken is "onacceptabel", vindt minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC). Hij sluit zich aan bij de verklaring van EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Die roept China op om meteen te stoppen met deze praktijken.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het openbaar maken van de archieven moet "zorgvuldig" worden afgewogen tegen het belang van privacy voor betrokkenen. Dat zei minister Eppo Bruins (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) na afloop van de ministerraad in een reactie op de kritiek van de Autoriteit Persoonsgegevens op zijn voorstel om de Archiefwet aan te passen.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken, NSC) gaat opnieuw nadenken of ze nog steeds achter het hoofdlijnenakkoord staat als de coalitiepartijen dit gaan verbouwen, zoals de PVV wil. Ze zal dan "wegen" of "ik daar dan nog achter sta". Maar de vraag van een journalist of ze dan misschien opstapt, gaat haar "veel te snel".
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Gijs Tuinman (Defensie) snapt de zorgen die zijn eigen partij heeft over Lelystad Airport. Hij wil daar een militaire vliegbasis in combinatie met een commerciële luchthaven. De BBB wil onder meer eerst dat PAS-melders worden gelegaliseerd. De bewindsman vindt die eis "reëel".
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber (PVV) heeft voor aanvang van de ministerraad flink uitgehaald naar coalitiepartners VVD en NSC, die haar eerder deze week verweten dat zij nog weinig resultaten heeft laten zien. Zij zei dat NSC "leeft in een papieren werkelijkheid" en dat de VVD na meer dan tien jaar in de regering "een veel te grote broek aantrekt" over migratie.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber geeft toe dat het effect van haar strenge asielwetten op het aantal asielzoekers dat naar Nederland komt "niet met wetenschappelijke zekerheid te voorspellen" is. Dat verandert volgens de PVV-bewindsvrouw niet als hier extra onderzoek naar wordt gedaan, schrijft ze in de antwoorden op ruim 700 vragen van Kamerleden.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) blijft bij haar voornemen om de vergunningverlening aan met name kleinere (boeren)bedrijven makkelijker te maken door de drempel voor het meetellen van stikstofuitstoot te verhogen. De bewindsvrouw denkt nog altijd dit goed te kunnen onderbouwen, ook nu de Raad van State daar in zijn rol als overheidsadviseur grote twijfels over heeft uitgesproken.
3 dagen geleden