Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Brabantse CDA geeft voorkeur aan coalitie met Forum

Noord-Brabantse CDA geeft voorkeur aan coalitie met Forum

DEN HAAG (ANP) - Het CDA in Noord-Brabant wil met de VVD en Forum voor Democratie praten over een nieuwe coalitie voor het provinciebestuur. Dat staat in een rapport van de verkenners die onderzoek deden naar de mogelijkheden voor de toekomst, nadat het CDA de huidige coalitie had verlaten.

De christendemocraten konden zich niet vinden in het voorgenomen stikstofbeleid van het provinciebestuur en zegden in december de samenwerking met VVD, PvdA, D66 en GroenLinks op. Het CDA wil nu dat de landbouw- en natuurparagraaf wordt herschreven.

Verder wil het CDA dat de nieuwe coalitie "recht doet aan de verkiezingsuitslag van maart 2019", toen Forum landelijk grote overwinningen boekte. In Noord-Brabant is FVD de tweede partij, achter de VVD.

De basis moet volgens het CDA een samenwerking tussen de drie grootste partijen (VVD, Forum voor Democratie en CDA) worden. Die partijen hebben overigens nog geen meerderheid, maar zouden de 'kern' moeten vormen van een nieuw bestuur.

Meer uit Politiek

Eerdmans wil 'gasnoodknop' in wet vastleggen

DEN HAAG (ANP) - JA21 wil in de wet vastleggen dat de gasvoorraad uit het Groningenveld als "strategische reserve" achter de hand wordt gehouden, en er dus in bepaalde situaties weer naar geboord kan worden. Volgens partijleider Joost Eerdmans drukken de sterk stijgende energieprijzen "ons met de neus op de feiten". Hij pleit al langer voor het openhouden van het Groningenveld voor noodgevallen.

1 uur geleden
Kamer maakt geld vrij voor defibrillators in arme wijken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer maakt extra geld vrij voor defibrillators in arme wijken. Een amendement van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie om dit te regelen, kan rekenen op steun van de coalitie, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL Nieuws. Het gaat in eerste instantie om 500.000 euro, en later mogelijk nog eens 1 miljoen.

14 uur geleden
Palmen ontkent dat toeslagenouders stukken bewust niet kregen

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft niet bewust documenten over toeslagenouders achtergehouden. Dat zei Sandra Palmen, de partijloze staatssecretaris die over het herstel van de toeslagenaffaire gaat, in een debat met de Tweede Kamer. "Wij houden ons aan de wet. Wij zijn maximaal transparant en leveren wat nodig is."

14 uur geleden
Provincie Groningen houdt kabinet aan sluiting Groningen-gasveld

GRONINGEN (ANP) - Het Groningen-gasveld is en blijft gesloten, ook nu de gasprijzen flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die boodschap heeft de provincie Groningen woensdag gegeven, nadat her en der werd gesuggereerd om toch weer gas te halen uit het Groningenveld. De provincie houdt het kabinet aan de sluiting die in 2024 is vastgelegd, zei gedeputeerde Susan Top na vragen van D66 over de gevolgen van de geopolitieke ontwikkelingen.

15 uur geleden
Berendsen ontbiedt ambassadeur Iran om drone- en raketaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen heeft de Iraanse ambassadeur ontboden vanwege de aanvallen met drones en raketten die het land heeft uitgevoerd op omliggende landen. Dat schrijft de CDA-minister op X. Berendsen noemt daarbij specifiek Cyprus en Turkije.

15 uur geleden
Kamer niet gerustgesteld na uitleg sociale media over algoritmes

DEN HAAG (ANP) - Socialemediabedrijven TikTok, Meta en Google konden de zorgen van Tweede Kamerleden niet wegnemen tijdens een gesprek over transparantie, mogelijke beïnvloeding en maatregelen die de platforms daartegen nemen. Kamerleden waren meermaals niet tevreden met de antwoorden die ze kregen.

15 uur geleden
Kamer wil opheldering over toegezegde 2 miljard voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat er is gebeurd met de 2 miljard euro aan extra steun voor Oekraïne die door het vorige kabinet is toegezegd. Niet alleen de oppositie, maar ook regeringspartijen willen dat weten, bleek woensdag tijdens de behandeling van de begroting van Defensie.

17 uur geleden