Noord-Brabant wil bedrijven kansen bieden op vlak van kernenergie
DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant gaat investeren in "nucleaire energie van de toekomst". Het provinciebestuur wil hiermee Brabantse bedrijven die zich met kernenergie bezighouden helpen om zich verder te ontwikkelen. Dat zou extra kansen voor het bedrijfsleven in de provincie moeten opleveren.
Gedeputeerde Martijn van Gruijthuijsen verwijst naar de overgang naar duurzame energie. Ook lijkt hij in een verklaring de Russische inval in Oekraïne aan te halen, zonder deze letterlijk bij naam te noemen. Volgens hem "ondervinden we de laatste tijd dat het goed zou zijn als we minder afhankelijk en meer autonoom zouden zijn van fossiele brandstoffen uit instabiele staten". Hij denkt dat deze ontwikkelingen mogelijkheden bieden voor de Brabantse industrie. Door hier geld in te steken hoopt de provincie volgens hem ook de werkgelegenheid in Noord-Brabant te bevorderen.
De provincie investeert nu 850.000 euro. Dat geld gaat onder meer naar onderzoeksinstituut DIFFER uit Eindhoven, dat is gespecialiseerd in reactorwanden en materiaalonderzoek. De start-up Thorizon heeft op zijn beurt al een ontwerp voor een zogeheten gesmoltenzoutreactor, een nieuwe kernreactor die veiliger moet zijn dan conventionele kernreactoren. Het is de bedoeling om de ontwikkelingen op dit vlak meer te stimuleren. Daarnaast gaat de Brabantse Ontwikkel Maatschappij (BOM) contacten leggen met buitenlandse bedrijven voor mogelijke samenwerkingen.
De stap staat volgens een woordvoerder van de provincie los van ideeën om een Brabantse kerncentrale te bouwen. Eerder werd daar in de provincie wel over gepraat. Maar het provinciebestuur heeft aangegeven voor 2030 geen rol te zien voor een kerncentrale in Noord-Brabant.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het Duitse mediaconcern Axel Springer koopt de eigenaar van de Britse krant The Telegraph. Daarmee komt de rechtsgeoriënteerde krant onder een dak met de Duitse tabloid Bild, nieuwssite Politico en tv-zender Welt. De Duitsers troeven daarmee de Britse uitgever van Daily Mail af.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gasunie wil een onderzoek naar de mogelijkheid om zogeheten kussengas te gebruiken in geval van nood. Dat vertelde topvrouw Willemien Terpstra vrijdag na de presentatie van de jaarcijfers. Het is een van de adviezen in een rapport dat Gasunie volgende week presenteert over de weerbaarheid bij lange verstoringen van de aanvoer van gas.
5 uur geleden