Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Brabant wil bedrijven kansen bieden op vlak van kernenergie

Noord-Brabant wil bedrijven kansen bieden op vlak van kernenergie

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant gaat investeren in "nucleaire energie van de toekomst". Het provinciebestuur wil hiermee Brabantse bedrijven die zich met kernenergie bezighouden helpen om zich verder te ontwikkelen. Dat zou extra kansen voor het bedrijfsleven in de provincie moeten opleveren.

Gedeputeerde Martijn van Gruijthuijsen verwijst naar de overgang naar duurzame energie. Ook lijkt hij in een verklaring de Russische inval in Oekraïne aan te halen, zonder deze letterlijk bij naam te noemen. Volgens hem "ondervinden we de laatste tijd dat het goed zou zijn als we minder afhankelijk en meer autonoom zouden zijn van fossiele brandstoffen uit instabiele staten". Hij denkt dat deze ontwikkelingen mogelijkheden bieden voor de Brabantse industrie. Door hier geld in te steken hoopt de provincie volgens hem ook de werkgelegenheid in Noord-Brabant te bevorderen.

De provincie investeert nu 850.000 euro. Dat geld gaat onder meer naar onderzoeksinstituut DIFFER uit Eindhoven, dat is gespecialiseerd in reactorwanden en materiaalonderzoek. De start-up Thorizon heeft op zijn beurt al een ontwerp voor een zogeheten gesmoltenzoutreactor, een nieuwe kernreactor die veiliger moet zijn dan conventionele kernreactoren. Het is de bedoeling om de ontwikkelingen op dit vlak meer te stimuleren. Daarnaast gaat de Brabantse Ontwikkel Maatschappij (BOM) contacten leggen met buitenlandse bedrijven voor mogelijke samenwerkingen.

De stap staat volgens een woordvoerder van de provincie los van ideeën om een Brabantse kerncentrale te bouwen. Eerder werd daar in de provincie wel over gepraat. Maar het provinciebestuur heeft aangegeven voor 2030 geen rol te zien voor een kerncentrale in Noord-Brabant.

Meer uit Financieel

Tesla wil productie in Duitse fabriek verder opvoeren

BERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.

2 uur geleden
Verkoop vuurwerk naar recordbedrag van 129 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.

3 uur geleden
Olieprijzen in 2025 sterkst gedaald sinds coronapandemie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.

4 uur geleden
Wall Street opent licht lager op laatste dag sterk beursjaar 2025

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).

5 uur geleden
Grote Belgische spoorstaking dreigt in januari

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.

5 uur geleden
AEX-index sluit bewogen beursjaar 2025 vlak af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.

7 uur geleden
Bits of Freedom blij met aanpassingen aan Facebook en Instagram

AMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom is blij met de aanpassingen die de organisatie ziet aan de tijdlijnen van Facebook en Instagram in Nederland. Dit meldt een woordvoerder van BoF, dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, op de laatste dag die eigenaar Meta heeft gekregen om wijzigingen door te voeren.

8 uur geleden