Noord-Brabant wil bedrijven kansen bieden op vlak van kernenergie
DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant gaat investeren in "nucleaire energie van de toekomst". Het provinciebestuur wil hiermee Brabantse bedrijven die zich met kernenergie bezighouden helpen om zich verder te ontwikkelen. Dat zou extra kansen voor het bedrijfsleven in de provincie moeten opleveren.
Gedeputeerde Martijn van Gruijthuijsen verwijst naar de overgang naar duurzame energie. Ook lijkt hij in een verklaring de Russische inval in Oekraïne aan te halen, zonder deze letterlijk bij naam te noemen. Volgens hem "ondervinden we de laatste tijd dat het goed zou zijn als we minder afhankelijk en meer autonoom zouden zijn van fossiele brandstoffen uit instabiele staten". Hij denkt dat deze ontwikkelingen mogelijkheden bieden voor de Brabantse industrie. Door hier geld in te steken hoopt de provincie volgens hem ook de werkgelegenheid in Noord-Brabant te bevorderen.
De provincie investeert nu 850.000 euro. Dat geld gaat onder meer naar onderzoeksinstituut DIFFER uit Eindhoven, dat is gespecialiseerd in reactorwanden en materiaalonderzoek. De start-up Thorizon heeft op zijn beurt al een ontwerp voor een zogeheten gesmoltenzoutreactor, een nieuwe kernreactor die veiliger moet zijn dan conventionele kernreactoren. Het is de bedoeling om de ontwikkelingen op dit vlak meer te stimuleren. Daarnaast gaat de Brabantse Ontwikkel Maatschappij (BOM) contacten leggen met buitenlandse bedrijven voor mogelijke samenwerkingen.
De stap staat volgens een woordvoerder van de provincie los van ideeën om een Brabantse kerncentrale te bouwen. Eerder werd daar in de provincie wel over gepraat. Maar het provinciebestuur heeft aangegeven voor 2030 geen rol te zien voor een kerncentrale in Noord-Brabant.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
16 minuten geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.
32 minuten geledenGLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.
33 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 1500 schepen en zo'n 20.000 bemanningsleden zitten nog vast in de Perzische Golf, doordat de Straat van Hormuz vrijwel dicht is. Dat zei secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) Arsenio Dominguez donderdag. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari is de zeestraat zo goed als gesloten geweest voor de scheepvaart.
1 uur geledenMODENA (ANP/BELGA) - FIFA en het Italiaanse sportplaatjesbedrijf Panini gaan na ruim zestig jaar hun samenwerking voor het WK-stickerboek verbreken. De wereldvoetbalbond maakte donderdag bekend vanaf 2031 samen te werken met het Amerikaanse Fanatics.
2 uur geledenAALSMEER (ANP) - Bloemen lijken in aanloop naar Moederdag iets minder populair te zijn dit jaar, maar nog steeds wel een geliefd cadeau. Dat blijkt uit cijfers van veilingbedrijf Royal FloraHolland.
2 uur geleden