
Noord-Beveland schoonste strand van het land
DE LIER (ANP) - Noord-Beveland in Zeeland heeft dit jaar het schoonste strand van het land. De organisatie Strand Nederland heeft dat strand uitgeroepen tot winnaar van haar verkiezingen. "Een prachtig strand waar ook bij intensieve metingen nauwelijks zwerfvuil te vinden was", vond de jury, die donderdag de prijzen uitdeelde. Vorig jaar ging de eer naar Ouddorp (Zuid-Holland).
De jury prees de verantwoordelijkheid die gemeente, ondernemers en bezoekers samen voelen om het strand schoon te houden, en om te zorgen voor het natuurgebied aan de kust. Strand Nederland, dat samen met Rijkswaterstaat de verkiezingen organiseert, stelt - na inspecties op en bij 95 strandopgangen - dat de Nederlandse kust steeds schoner wordt.
Schiermonnikoog werd uitgeroepen tot het schoonste strand van de Waddeneilanden.
Meer uit Binnenland
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Een 78-jarige inwoner van Bunschoten-Spakenburg is afgelopen weekend overleden na een "mogelijk misdrijf" in haar huis. Dat meldt de politie maandag. De vrouw werd vrijdag zwaargewond aangetroffen in haar woning aan de Harderwijker Bank. Het huis lag overhoop en een raam aan de voorkant van de woning was kapot. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.
57 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee Amsterdammers van 23 en 24 jaar aangehouden voor betrokkenheid bij een steekincident in een Rotterdams zalencentrum in de nacht van zondag op maandag. De feestlocatie aan de Galvanistraat was volgens de regionale omroep Rijnmond net weer open. Het centrum was gesloten nadat bij een schietpartij in februari een dode en een gewonde waren gevallen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes wil kunnen terugkeren naar Nederland, onder meer om de zittingen bij te wonen in de strafzaak die tegen hem loopt, op voorwaarde dat hij niet wordt opgepakt. Dit bevestigt zijn advocaat Cem Polat na berichtgeving van RTL Boulevard, dat een interview met de voetballer had in Dubai.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol denkt dinsdag door de staking van NS-personeel slecht bereikbaar te zijn. Er rijden alleen tussen Amsterdam en Schiphol treinen, dus wordt verwacht dat veel mensen met de auto of taxi komen. "Dit leidt naar verwachting tot veel extra verkeer en drukte op de wegen rondom de luchthaven."
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door blikseminslagen in Utrecht is een woning aan de Philipsdaalderhof rond 01.30 uur in brand gevlogen. Ook is er door de bliksem een verstoring in de treindienst tussen Utrecht Centraal en Woerden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwen krijgen na een echtscheiding steeds minder vaak een alimentatie. Het bedrag dat ze ontvangen, wordt volgens statistiekbureau CBS ook steeds lager.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - Aan de Duitse kant van de grens tussen Ter Apel en het Duitse Rütenbrock staat de Duitse politie paraat om in te grijpen als Nederlandse burgers op eigen gezag grenscontroles gaan uitvoeren. Een lokale fotograaf ziet de politiemensen en meerdere Duitse politievoertuigen staan langs de B408, een weg die overgaat in de Nederlandse N366.
17 uur geleden