Noor Kristoffersen pakt WK-goud op slalom met sterke tweede run
COURCHEVEL (ANP) - Skiër Henrik Kristoffersen uit Noorwegen heeft voor het eerst de wereldtitel op de slalom veroverd. De 28-jarige Noor verraste op de slotdag van de WK in het Franse Courchevel door na de zestiende tijd in de eerste run alsnog het goud te pakken. De Griek AJ Ginnis zorgde voor een primeur voor Griekenland met het zilver. Alex Vinatzer uit Italië won het brons.
Kristoffersen was in de eerste run met een tijd van 47,84 0,91 seconde langzamer dan de Oostenrijker Manuel Feller. Feller was de beste voor Ginnis en de Noor Lucas Braathen en kon Oostenrijk alsnog de eerste gouden medaille bezorgen op deze WK.
In de tweede run ging Kristoffersen naar beneden in 51,66 Hij keek vervolgens toe hoe de ene na de andere skiër zich stukbeet op zijn totaaltijd van 1.39,50. Ginnis kwam 0,20 seconden te kort en Vinatzer 0,38 seconde. Feller, die als laatste van de top 30 startte, zakte terug naar de zevende plaats. De Noorse titelverdediger Sebastian Foss-Solevag, vijfde na de eerste run, zakte weg naar de negentiende plaats.
Kristoffersen pakte twee jaar geleden bij de WK brons op de slalom. Bij de WK van 2019 won hij goud op de reuzenslalom.
Mijn dag
"Ik heb 23 wereldbekeroverwinningen op de slalom en nu voor het eerst een gouden medaille op het WK op dit onderdeel. Ik denk dat vandaag mijn dag was", zei Kristoffersen die lang dacht dat zijn tijd niet goed genoeg zou zijn. "Het was een goede run, maar ik dacht dat ik verderop te veel foutjes had gemaakt."
Ginnis kon niet geloven dat hij een WK-medaille had veroverd. "Tijdens de run dacht ik dat het niet genoeg zou zijn. Het is een droom wat de laatste twee weken allemaal is gebeurd", zei de Griek die twee weken eerder in Chamonix met zilver zijn eerste podiumplaats in de wereldbeker behaalde.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
12 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
13 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
17 uur geleden