Noor Kristoffersen pakt WK-goud op slalom met sterke tweede run
COURCHEVEL (ANP) - Skiër Henrik Kristoffersen uit Noorwegen heeft voor het eerst de wereldtitel op de slalom veroverd. De 28-jarige Noor verraste op de slotdag van de WK in het Franse Courchevel door na de zestiende tijd in de eerste run alsnog het goud te pakken. De Griek AJ Ginnis zorgde voor een primeur voor Griekenland met het zilver. Alex Vinatzer uit Italië won het brons.
Kristoffersen was in de eerste run met een tijd van 47,84 0,91 seconde langzamer dan de Oostenrijker Manuel Feller. Feller was de beste voor Ginnis en de Noor Lucas Braathen en kon Oostenrijk alsnog de eerste gouden medaille bezorgen op deze WK.
In de tweede run ging Kristoffersen naar beneden in 51,66 Hij keek vervolgens toe hoe de ene na de andere skiër zich stukbeet op zijn totaaltijd van 1.39,50. Ginnis kwam 0,20 seconden te kort en Vinatzer 0,38 seconde. Feller, die als laatste van de top 30 startte, zakte terug naar de zevende plaats. De Noorse titelverdediger Sebastian Foss-Solevag, vijfde na de eerste run, zakte weg naar de negentiende plaats.
Kristoffersen pakte twee jaar geleden bij de WK brons op de slalom. Bij de WK van 2019 won hij goud op de reuzenslalom.
Mijn dag
"Ik heb 23 wereldbekeroverwinningen op de slalom en nu voor het eerst een gouden medaille op het WK op dit onderdeel. Ik denk dat vandaag mijn dag was", zei Kristoffersen die lang dacht dat zijn tijd niet goed genoeg zou zijn. "Het was een goede run, maar ik dacht dat ik verderop te veel foutjes had gemaakt."
Ginnis kon niet geloven dat hij een WK-medaille had veroverd. "Tijdens de run dacht ik dat het niet genoeg zou zijn. Het is een droom wat de laatste twee weken allemaal is gebeurd", zei de Griek die twee weken eerder in Chamonix met zilver zijn eerste podiumplaats in de wereldbeker behaalde.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
42 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
5 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geleden