Noor Kristoffersen pakt WK-goud op slalom met sterke tweede run
COURCHEVEL (ANP) - Skiër Henrik Kristoffersen uit Noorwegen heeft voor het eerst de wereldtitel op de slalom veroverd. De 28-jarige Noor verraste op de slotdag van de WK in het Franse Courchevel door na de zestiende tijd in de eerste run alsnog het goud te pakken. De Griek AJ Ginnis zorgde voor een primeur voor Griekenland met het zilver. Alex Vinatzer uit Italië won het brons.
Kristoffersen was in de eerste run met een tijd van 47,84 0,91 seconde langzamer dan de Oostenrijker Manuel Feller. Feller was de beste voor Ginnis en de Noor Lucas Braathen en kon Oostenrijk alsnog de eerste gouden medaille bezorgen op deze WK.
In de tweede run ging Kristoffersen naar beneden in 51,66 Hij keek vervolgens toe hoe de ene na de andere skiër zich stukbeet op zijn totaaltijd van 1.39,50. Ginnis kwam 0,20 seconden te kort en Vinatzer 0,38 seconde. Feller, die als laatste van de top 30 startte, zakte terug naar de zevende plaats. De Noorse titelverdediger Sebastian Foss-Solevag, vijfde na de eerste run, zakte weg naar de negentiende plaats.
Kristoffersen pakte twee jaar geleden bij de WK brons op de slalom. Bij de WK van 2019 won hij goud op de reuzenslalom.
Mijn dag
"Ik heb 23 wereldbekeroverwinningen op de slalom en nu voor het eerst een gouden medaille op het WK op dit onderdeel. Ik denk dat vandaag mijn dag was", zei Kristoffersen die lang dacht dat zijn tijd niet goed genoeg zou zijn. "Het was een goede run, maar ik dacht dat ik verderop te veel foutjes had gemaakt."
Ginnis kon niet geloven dat hij een WK-medaille had veroverd. "Tijdens de run dacht ik dat het niet genoeg zou zijn. Het is een droom wat de laatste twee weken allemaal is gebeurd", zei de Griek die twee weken eerder in Chamonix met zilver zijn eerste podiumplaats in de wereldbeker behaalde.
Meer uit Sport
SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.
25 minuten geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.
3 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
19 uur geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
21 uur geledenZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.
21 uur geledenTOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).
23 uur geleden