Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noor Kongshaug troeft Nuis en Roest bij EK af op 1500 meter

Noor Kongshaug troeft Nuis en Roest bij EK af op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de Europese kampioenschappen afstanden in Heerenveen genoegen moeten nemen met het zilver op de 1500 meter. De 34-jarige schaatser was met een tijd van 1.44,34 een fractie langzamer dan de Noor Peder Kongshaug. Die won in 1.44,25. Het brons was vlak daarachter voor Patrick Roest in 1.44,40.

Nuis versloeg twee jaar geleden Thomas Krol in de strijd om de Europese titel op de 1500 meter. Een maand later bleef hij zijn landgenoot ook voor in de strijd om het olympisch goud in Beijing. Nuis pakte bij de EK afgelopen vrijdag wel goud op de 1000 meter. Roest won zaterdag de 5000 meter.

Kongshaug was bij de wereldbekerwedstrijd in Polen in december al een keer de beste op de 1500 meter. Nuis was toen vanwege ziekte afwezig, maar de 22-jarige Noor versloeg toen wel regerend wereldkampioen Jordan Stolz. Vooral zijn tweede volle ronde was nu heel sterk en daarna hield hij het goed vol. Nuis lag in zijn rit tegen de Noor Eitrem op 1100 meter in tussentijden nog een fractie voor op Kongshaug, maar die had een betere slotronde.

Roest

Roest reed in de rit tegen landgenoot Wesly Dijs een heel vlak schema met drie ronden in de 26 seconden. In de opening en de eerste ronde liep hij echter te veel achterstand op Kongshaug op en dat kon hij met een heel snelle slotronde niet meer goedmaken. Dijs kwam tot 1.45,44 en eindigde daarmee als vijfde.

Nuis was boos op zichzelf. "Ik laat het liggen in de laatste 100 meter. Ik zat onder de tijd van Kongshaug, maar ik verloor de focus door te denken dat ik er al was. En dan verlies je het op een paar honderdsten van een seconde door een laffe finish."

Gemiste kans

De olympisch kampioen had dan wel de 1000 meter gewonnen, hij had graag ook de titel op de 1500 meter geprolongeerd. "De dubbel pakken is gewoon heel vet en ik vind de 1500 meter stiekem toch mooier dan de 1000 meter."

Roest zag het ook als een gemiste kans. "Ik doe altijd mee. Mijn uithoudingsvermogen is nog steeds goed en de race was weer vlakker dan ooit. Ik moet nu alleen sneller gaan rijden in het begin, ik moet het gaan winnen op het eerst rondje."

Meer uit Sport

Zevenvoudig olympisch turnkampioene Biles bij WK in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Zevenvoudig olympisch turnkampioene Simone Biles (29) is zaterdag te gast bij de eerste dag van de toestelfinales bij de WK turnen in Rotterdam. De Amerikaanse werd vlak voor de finales het podium opgeroepen en gepresenteerd aan het publiek.

1 uur geleden
Hobbelig circuit Austin zit Verstappen nog dwars

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft nog problemen met het hobbelige asfalt op het circuit van Austin, maar de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was niet ontevreden over zijn resultaten in de vrije trainingen bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De coureur van Red Bull reed de tweede tijd in de eerste training en de derde in de tweede sessie.

6 uur geleden
Martín na crash in MotoGP-sprintrace Australië leiding WK kwijt

PHILLIP ISLAND (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín heeft zijn pols gebroken tijdens de sprintrace bij de Grote Prijs van Australië. De Spaanse wegracer kan zodoende zondag niet meedoen aan de hoofdrace.

7 uur geleden
Honkballers Milwaukee Brewers winnen eerste duel World Series

MILWAUKEE (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag het eerste duel in de World Series gewonnen. De Brewers trokken in het American Family Field van Milwaukee met 3-2 de winst op de Tampa Bay Rays naar zich toe.

8 uur geleden
Verstappen zet in tweede vrije training in Austin derde tijd neer

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: meer tijden en stand

14 uur geleden
Turnster Visser elfde in meerkampfinale, goud Blakely

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.

17 uur geleden
Verstappen rijdt tweede tijd in eerste training op circuit Austin

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de Grote Prijs van de Verenigde Staten de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen moest op het Circuit of the Americas 0,084 seconde toegeven op de beste tijd van de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.

19 uur geleden