Noor Kongshaug troeft Nuis en Roest bij EK af op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de Europese kampioenschappen afstanden in Heerenveen genoegen moeten nemen met het zilver op de 1500 meter. De 34-jarige schaatser was met een tijd van 1.44,34 een fractie langzamer dan de Noor Peder Kongshaug. Die won in 1.44,25. Het brons was vlak daarachter voor Patrick Roest in 1.44,40.
Nuis versloeg twee jaar geleden Thomas Krol in de strijd om de Europese titel op de 1500 meter. Een maand later bleef hij zijn landgenoot ook voor in de strijd om het olympisch goud in Beijing. Nuis pakte bij de EK afgelopen vrijdag wel goud op de 1000 meter. Roest won zaterdag de 5000 meter.
Kongshaug was bij de wereldbekerwedstrijd in Polen in december al een keer de beste op de 1500 meter. Nuis was toen vanwege ziekte afwezig, maar de 22-jarige Noor versloeg toen wel regerend wereldkampioen Jordan Stolz. Vooral zijn tweede volle ronde was nu heel sterk en daarna hield hij het goed vol. Nuis lag in zijn rit tegen de Noor Eitrem op 1100 meter in tussentijden nog een fractie voor op Kongshaug, maar die had een betere slotronde.
Roest
Roest reed in de rit tegen landgenoot Wesly Dijs een heel vlak schema met drie ronden in de 26 seconden. In de opening en de eerste ronde liep hij echter te veel achterstand op Kongshaug op en dat kon hij met een heel snelle slotronde niet meer goedmaken. Dijs kwam tot 1.45,44 en eindigde daarmee als vijfde.
Nuis was boos op zichzelf. "Ik laat het liggen in de laatste 100 meter. Ik zat onder de tijd van Kongshaug, maar ik verloor de focus door te denken dat ik er al was. En dan verlies je het op een paar honderdsten van een seconde door een laffe finish."
Gemiste kans
De olympisch kampioen had dan wel de 1000 meter gewonnen, hij had graag ook de titel op de 1500 meter geprolongeerd. "De dubbel pakken is gewoon heel vet en ik vind de 1500 meter stiekem toch mooier dan de 1000 meter."
Roest zag het ook als een gemiste kans. "Ik doe altijd mee. Mijn uithoudingsvermogen is nog steeds goed en de race was weer vlakker dan ooit. Ik moet nu alleen sneller gaan rijden in het begin, ik moet het gaan winnen op het eerst rondje."
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier zou het geweldig vinden als Duitsland de Olympische Spelen en Paralympische Spelen in 2040 of 2044 zou houden. Maar hij is geen voorstander van een poging de Zomerspelen in 2036 al naar zijn land te halen omdat het dan honderd jaar geleden is dat de Spelen in Berlijn waren.
28 minuten geledenBORMIO (ANP/AFP) - De Rus Nikita Filippov heeft de neutrale atleten donderdag de eerste medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Hij behaalde op het debuterende onderdeel toerskiën, in het Engels ski mountaineering, zilver op de sprint. De Spanjaard Oriol Cardona Coll won in het Italiaanse Bormio de tweede gouden medaille ooit voor het land op de Winterspelen en de eerste sinds 1972.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting treft vrijdag bij haar rentree in het internationale shorttrackcircuit haar landgenote Xandra Velzeboer. Beide rijdsters zijn op de olympische 1500 meter in Milaan ingedeeld in de vijfde kwartfinale, blijkt uit het vrijgegeven schema.
1 uur geledenFUJAIRAH (ANP) - De Italiaan Jonathan Milan heeft de vierde etappe gewonnen van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De 25-jarige wielrenner van Lidl - Trek was na 182 kilometer duidelijk de snelste in de sprint in kustplaats Fujairah. De Brit Ethan Vernon werd tweede, voor Jonathans twee jaar jongere broer Matteo Milan.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.
4 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.
4 uur geledenROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).
5 uur geleden