Noodweer trekt van Spanje naar Zuid-Frankrijk
PERPIGNAN (ANP/DPA) - Het stormgebied dat eerder het noordoosten van Spanje trof, veroorzaakt nu ook overlast in het zuiden van Frankrijk. De Franse weerdienst heeft voor twee departementen de hoogste waarschuwing gegeven.
Het gaat om Pyrénées-Orientales en Aude, waar twee rivieren op het punt staan buiten hun oevers te treden. Het gebied heeft te maken met heftige regen en sneeuw. In Spanje kostte het lagedrukgebied Gloria al tien mensen het leven.
De rivier de Agly bij de stad Perpignan heeft de kritische waterstand bereikt en dreigt te overstromen. Gemeenten in de buurt van de rivier worden geëvacueerd. Elders is voor de rivier de Aude de code rood afgegeven vanwege het hoge water.
Meer uit Buitenland
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.
36 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Met meer dan 70 procent van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 54 zetels. Dat meldt The Times of Israel rond 09.00 uur Nederlandse tijd.
2 uur geledenTEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Flávio Bolsonaro en leden van zijn familie hebben een visum voor de Verenigde Staten gekregen. Dat heeft een hoge functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld, aldus The Washington Post.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon die persbureau Reuters heeft ingezien.
5 uur geleden