Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodweer teistert zuiden Oostenrijk

Noodweer teistert zuiden Oostenrijk

KLAGENFURT (ANP/DPA) - In het zuiden van Oostenrijk hebben meerdere gemeenten alarm geslagen vanwege overstromingen als gevolg van de zware regenval. Hulpdiensten zijn massaal ingezet. Meteorologen waarschuwen voor nog meer zware regenval.

In de gemeente Sankt Paul im Lavanttal in de deelstaat Karinthië zijn uit voorzorg zeventig huizen geëvacueerd. Bewoners werd gevraagd met de meest noodzakelijke spullen naar vrienden en familie te gaan en er werd een noodopvang ingericht. Ook in andere plaatsen waren evacuaties.

Hevige regenval veroorzaakte vrijdag modderstromen en overstromingen. Op de Ljubelj-bergpas viel binnen 24 uur evenveel regen als normaal in een hele maand valt. In Klagenfurt, de hoofdstad van Karinthië, dreigt een dam door te breken, waardoor het stadsdeel Viktring deels onder water dreigt te komen staan. Bewoners zijn opgeroepen zich voor te bereiden.

Ergste natuurramp

President Alexander Van der Bellen dankte op X, voorheen Twitter, de hulpdiensten voor hun inzet. "Ik wil alle hulpdiensten die in de storm worden ingezet bedanken voor hun werk. Blijf goed voor elkaar zorgen."

Ook buurland Slovenië wordt geteisterd door noodweer. Daar zijn door het noodweer minstens drie doden gevallen, onder wie twee Nederlanders. 16.000 huishoudens kwamen zonder stroom te zitten. Premier Robert Golob zei volgens het Sloveense persbureau STA dat het de ergste natuurramp is die het land in meer dan dertig jaar heeft getroffen.

Meer uit Buitenland

VN-chef boos op wereldleiders die samenwerking laten afsterven

NEW YORK (ANP/AFP) - António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, heeft uitgehaald naar wereldleiders die in zijn ogen de internationale samenwerking laten afsterven. Hij noemde geen leiders of landen bij naam, maar sprak van grote geopolitieke verdeeldheid en veroordeelde alle schendingen van het internationale recht.

2 minuten geleden
Defensieplannen acht landen goedgekeurd door Europese Commissie

BRUSSEL (ANP) - De nationale defensieplannen van acht EU-lidstaten zijn goedgekeurd door de Europese Commissie, zo is donderdag bekendgemaakt. Het gaat om België, Bulgarije, Denemarken, Spanje, Kroatië, Cyprus, Portugal en Roemenië. Zij krijgen van de Europese Commissie geld om hun plannen uit te voeren. De Commissie noemt het besluit een "belangrijke mijlpaal in de Europese inspanningen om de veiligheid te versterken".

12 minuten geleden
Oekraïense overheid neemt crisismanagement Kyiv over

KYIV (ANP) - Om de nutsvoorzieningen in Kyiv snel te kunnen herstellen, heeft de Oekraïense overheid tijdelijk de supervisie van die werkzaamheden overgenomen van de lokale autoriteiten. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X na overleg met betrokken partijen en regio's.

33 minuten geleden
Grap over Amerikaanse overname zorgt voor onrust in IJsland

REYKJAVIK (ANP) - De territoriale ambities van de Amerikaanse regering lijken ook IJsland zorgen te baren. De IJslandse regering heeft opheldering gevraagd over uitspraken van de beoogde nieuwe ambassadeur in de eilandstaat, schrijft nieuwssite Politico.

38 minuten geleden
Stembussen in Oeganda gesloten na chaotische verkiezingsdag

KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda zijn na een chaotische verkiezingsdag alle stembussen gesloten. Veel stembureaus gingen pas uren later open dan gepland door problemen met stemmachines. De oppositie sprak van tevoren al van verkiezingsfraude en suggereerde dat de regering de vertraagde opening van stembureaus expres had veroorzaakt.

40 minuten geleden
Sancties VS tegen Iraanse topfunctionarissen en banknetwerken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Washington legt sancties op aan Iraanse veiligheidsfunctionarissen en banknetwerken. Op de website van het ministerie van Financiën staat dat actie wordt ondernomen tegen "de architecten van de brute onderdrukking van vreedzame demonstranten door het Iraanse regime".

44 minuten geleden
Von der Leyen: Groenland kan politiek en financieel op EU rekenen

LIMASSOL (ANP) - Groenland kan politiek, economisch en financieel op de EU rekenen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie donderdag op een persconferentie in de Cypriotische stad Limassol. De discussie over veiligheid in het Arctische gebied moet in de eerste plaats in de NAVO worden gevoerd, zei de politica. Het Arctische gebied en de veiligheid ervan is echter ook "enorm belangrijk" voor de EU, benadrukte Von der Leyen.

51 minuten geleden