Noodweer teistert ook Duitsland
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Ook Duitsland is getroffen door stormachtig noodweer waarbij volgens Duitse media twee mensen zwaargewond zijn geraakt. In tienduizenden panden is de stroom uitgevallen en het spoorverkeer kwam in vier deelstaten grotendeels tot stilstand. Het spoorwegverkeer in de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen is enige tijd helemaal platgelegd. Het vliegverkeer bleek weinig hinder te ondervinden.
Er zijn windstoten gemeten van circa 160 kilometer per uur. De windstoten hebben schade veroorzaakt en bomen zijn omgewaaid. In de omgeving van Elten, niet ver van de Nederlandse grens, legden bewoners woensdagavond al een tornado op beelden vast. Die lijkt echter geen schade van betekenis te hebben veroorzaakt.
De windstoten veroorzaken tal van ongelukken, versperringen en andere schade. Hamburg vreest hoog water in de Elbe en in Berlijn heeft de brandweer de noodtoestand uitgeroepen. Het noodweer trekt naar het zich laat aanzien donderdagmiddag naar de Oostzee weg.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De familie van de door de Amerikaanse immigratiedienst ICE doodgeschoten Renée Good spant een rechtszaak aan tegen de regering-Trump. De 37-jarige Good werd in januari in Minneapolis neergeschoten, wat bijdroeg aan de grote protesten tegen ICE. De dood van Good kwam in de VS symbool te staan voor de harde aanpak van de immigratiedienst, aangestuurd door het migratiebeleid van president Donald Trump.
32 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Türk, ziet de mislukte executie van Christa Pike als een teken van de wreedheid van de doodstraf. Hij roept op de doodstraf af te schaffen. Ook zouden de autoriteiten in Tennessee volgens hem niet moeten proberen Pike alsnog te executeren.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De piloot die woensdag zijn collega-piloot aanviel tijdens een vlucht van Dubai naar Tel Aviv is een Omaans staatsburger. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu tegen het Amerikaanse Fox News.
1 uur geledenHELSINKI (ANP/AFP) - De Finse politie is een vooronderzoek gestart naar een reeks vermoedelijke inbraken bij parlementariërs. Premier Petteri Orpo zegt niet uit te sluiten dat een buitenlandse mogendheid achter deze incidenten zit.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering van premier Sébastien Lecornu hoopt 43 miljard euro te kunnen besparen om het begrotingstekort te beperken tot een waarde van 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) in 2027.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse premier Sébastien Lecornu houdt donderdag een crisisberaad met zijn ministers over de escalerende onderwijsprotesten in Frankrijk.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een Frans marineschip heeft vorige week ongeveer tien schepen door de Bab al-Mandeb begeleid, aldus een legerwoordvoerder. De Jemenitische Houthi's kregen vorige maand het volledige kustgebied aan de belangrijke zeestraat onder controle.
2 uur geleden