Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodweer teistert ook Duitsland

Noodweer teistert ook Duitsland

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Ook Duitsland is getroffen door stormachtig noodweer waarbij volgens Duitse media twee mensen zwaargewond zijn geraakt. In tienduizenden panden is de stroom uitgevallen en het spoorverkeer kwam in vier deelstaten grotendeels tot stilstand. Het spoorwegverkeer in de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen is enige tijd helemaal platgelegd. Het vliegverkeer bleek weinig hinder te ondervinden.

Er zijn windstoten gemeten van circa 160 kilometer per uur. De windstoten hebben schade veroorzaakt en bomen zijn omgewaaid. In de omgeving van Elten, niet ver van de Nederlandse grens, legden bewoners woensdagavond al een tornado op beelden vast. Die lijkt echter geen schade van betekenis te hebben veroorzaakt.

De windstoten veroorzaken tal van ongelukken, versperringen en andere schade. Hamburg vreest hoog water in de Elbe en in Berlijn heeft de brandweer de noodtoestand uitgeroepen. Het noodweer trekt naar het zich laat aanzien donderdagmiddag naar de Oostzee weg.

Meer uit Buitenland

Zeven doden gemeld bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.

3 minuten geleden
Italië scherpt wet tegen rellen aan na gewelddadig weekend Milaan

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft een nieuwe veiligheidswet aangenomen tegen relschoppers. Volgens premier Giorgia Meloni kan de politie daardoor strenger optreden bij grote ongeregeldheden, zoals afgelopen weekend in Milaan. Daar ontaardden demonstraties in grote rellen, waarbij winkels werden vernield en geplunderd.

38 minuten geleden
Eerste ebolabesmetting vastgesteld in Nigeria

ABUJA (ANP/RTR/AFP) - In Nigeria is ebola vastgesteld bij een vrouw in de hoofdstad Abuja, maakte minister van Volksgezondheid Muhammad Ali Pate dinsdag bekend. Het is het eerste bevestigde ebolageval in West-Afrika in de huidige uitbraak, waarin vooral de Democratische Republiek Congo zwaar getroffen is.

1 uur geleden
Zelensky dankbaar dat waarschuwingen VS weer goed doorkomen

OSLO (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dankbaar te zijn dat zijn land weer toegang heeft tot Amerikaanse inlichtingen. Hij klaagde afgelopen week geregeld dat de Verenigde Staten Oekraïne niet hadden gewaarschuwd voor Russische luchtaanvallen waarbij burgers om het leven kwamen.

1 uur geleden
NAVO stuurt na incidenten extra middelen naar Zwarte Zee

BRUSSEL (ANP) - De NAVO stuurt extra "middelen" naar de regio rond de Zwarte Zee, meldt een woordvoerder op X. Daar werden voor de kust van NAVO-landen Bulgarije en Roemenië afgelopen weken meerdere koopvaardijschepen geraakt door drones. Bulgarije vroeg daarom al om extra hulp bij de dronebestrijding.

2 uur geleden
Nieuwe avondklok aangekondigd in Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - De Parijse politie heeft een nieuwe avondklok afgekondigd voor delen van de stad. De avondklok zal worden ingesteld van dinsdagavond 23.00 uur tot woensdagochtend 06.00 uur.

3 uur geleden
Groot deel EU-parlement wil actie van EU om sancties tegen ICC

STRAATSBURG (ANP) - Een groot deel van het Europees Parlement wil dat de EU actie onderneemt tegen aangekondigde sancties van de VS tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat bleek dinsdag in een debat over de sancties in Straatsburg.

3 uur geleden