Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodweer in Groot-Brittannië houdt aan

Noodweer in Groot-Brittannië houdt aan

LONDEN (ANP/DPA/AFP) - De storm Babet heeft ook zaterdag in delen van Groot-Brittannië voor veel wateroverlast gezorgd. In het oosten van Schotland is in elk geval tot zaterdagavond code rood van kracht. De meteorologische dienst waarschuwt daarmee voor levensgevaarlijke omstandigheden.

In de regio Angus, ten noorden van Dundee, moesten tal van mensen uit hun huis worden gehaald en in veiligheid gebracht. Spoorwegmaatschappijen hebben wegens het aanhoudende noodweer reizigers op veel plaatsen afgeraden de trein te nemen. Dat leidde onder meer op het Londense station King's Cross enige tijd tot grote drukte doordat mensen niet weg konden of hun plannen moesten veranderen.

In het stroomgebied van de Trent (Nottinghamshire) sloegen de autoriteiten alarm wegens de enorme aanvoer van water. De rivier is op nog meer plaatsen buiten haar oevers getreden. Hetzelfde geldt voor de Derwent in het naburige Derbyshire. De verwachting is dat dat ook deze Engelse rivier de komende 24 tot 48 uur nieuwe recordhoogtes gaat bereiken. Dat gaat de problemen in de Trent-vallei waarschijnlijk verergeren. Tal van wegen in het gebied zijn inmiddels voor verkeer gesloten. De lokale overheden hebben bewoners opgeroepen voorzorgsmaatregelen te nemen en zo nodig een veilig heenkomen te zoeken.

Drie doden

Babet zorgt sinds woensdag vooral in het noordelijk deel van het Verenigd Koninkrijk voor problemen. Tot dusver zijn drie dodelijke slachtoffers gemeld. Volgens de BBC wordt in Aberdeenshire nog steeds een man vermist. Vrijdag kwam op het vliegveld van Leeds een toestel tijdens de landing door de harde wind naast de baan terecht. Volgens de reddingsdienst raakte geen van de inzittenden gewond.

De zware storm hield ook huis in Denemarken en Noorwegen. In Deense kuststreken, met name in Jutland, is grote schade aangericht onder meer doordat het waterpeil op sommige plekken meer dan 2 meter steeg. Uit de steden Aabenraa, Haderslev, Sønderborg, Hesnæs, Fynshav, Fåborg en Assens kwamen de meest verontrustende berichten. In de getroffen gebieden kwamen duizenden huishoudens zonder stroom te zitten.

Meer uit Buitenland

Uitbarsting Guatemalteekse vulkaan officieel voorbij

ANTIGUA-GUATEMALA (ANP/AFP) - De uitbarsting van de Guatemalteekse vulkaan Volcán de Fuego is volgens deskundigen voorbij. De autoriteiten hadden groot alarm afgekondigd en ongeveer duizend mensen uit dorpen geëvacueerd.

3 uur geleden
Duitse minister: drone met explosief nieuw soort hybride dreiging

LEIPZIG/HALLE (ANP) - De vondst van een drone met explosief op de luchthaven van Leipzig is een nieuwe escalatie en laat eens te meer het belang zien van het verhoogde dreigingsniveau in Duitsland. Dat zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt, die eerder op woensdag zijn vakantie onderbrak om naar de luchthaven af te reizen voor overleg met de autoriteiten.

3 uur geleden
Netanyahu bevestigt dat Israël niet meewerkt aan Trumps plan Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat zijn land nooit heeft ingestemd met het plan van president Donald Trump voor de ontwapening van de Palestijnse beweging Hamas. Volgens het plan moet Israël zich uit de Palestijnse kuststrook terugtrekken zodra Hamas zich in overleg heeft ontwapend. Trump heeft afgelopen week trots gemeld dat er vaart zit in de uitvoering en dat Hamas gaat ontwapenen.

5 uur geleden
Spaanse media: Marokko vervolgt tientallen om komst migranten

RABAT (ANP) - Marokko vervolgt tientallen mensen voor betrokkenheid bij de plotselinge komst van tienduizenden migranten naar de Spaanse exclaves Ceuta en Melilla. Dat melden Spaanse media. Met name bij Ceuta staken veel mensen onverwachts de grens over. Daarbij vonden tientallen migranten de dood, velen verdronken op zee omdat ze om de grenshekken probeerden te zwemmen. Het overgrote deel van de migranten is inmiddels teruggekeerd naar Marokko.

7 uur geleden
Meerdere gewonden door steekpartij in centrum Londen

LONDEN (ANP) - Bij een steekpartij in het centrum van Londen zijn meerdere gewonden gevallen. Dat meldt Sky News op gezag van de autoriteiten. Een 47-jarige vrouw werd gearresteerd op verdenking van wapenbezit en geweldpleging.

8 uur geleden
Politie bevestigt vondst explosief bij drone luchthaven Leipzig

LEIPZIG (ANP) - De Duitse politie heeft bevestigd dat de drone die werd gevonden op de luchthaven van Leipzig voorzien was van een explosief. De lokale justitie meldt in een verklaring dat het toestel door een robot is onderzocht en dat de explosievenopruimingsdienst de ontsteker inmiddels heeft verwijderd.

9 uur geleden
FBI werkt samen met oude rivalen China en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse FBI is sinds vorig jaar gaan samenwerken met China en Rusland. Dat zegt directeur Kash Patel. De samenwerking betreft bijvoorbeeld het aanpakken van wereldwijde kindermisbruiknetwerken en cyberfraude die zich richt op Amerikanen. Experts noemen het gevaarlijk dat de VS gevoelige informatie deelt met twee oude rivalen.

11 uur geleden