Noodweer in Groot-Brittannië houdt aan
LONDEN (ANP/DPA/AFP) - De storm Babet heeft ook zaterdag in delen van Groot-Brittannië voor veel wateroverlast gezorgd. In het oosten van Schotland is in elk geval tot zaterdagavond code rood van kracht. De meteorologische dienst waarschuwt daarmee voor levensgevaarlijke omstandigheden.
In de regio Angus, ten noorden van Dundee, moesten tal van mensen uit hun huis worden gehaald en in veiligheid gebracht. Spoorwegmaatschappijen hebben wegens het aanhoudende noodweer reizigers op veel plaatsen afgeraden de trein te nemen. Dat leidde onder meer op het Londense station King's Cross enige tijd tot grote drukte doordat mensen niet weg konden of hun plannen moesten veranderen.
In het stroomgebied van de Trent (Nottinghamshire) sloegen de autoriteiten alarm wegens de enorme aanvoer van water. De rivier is op nog meer plaatsen buiten haar oevers getreden. Hetzelfde geldt voor de Derwent in het naburige Derbyshire. De verwachting is dat dat ook deze Engelse rivier de komende 24 tot 48 uur nieuwe recordhoogtes gaat bereiken. Dat gaat de problemen in de Trent-vallei waarschijnlijk verergeren. Tal van wegen in het gebied zijn inmiddels voor verkeer gesloten. De lokale overheden hebben bewoners opgeroepen voorzorgsmaatregelen te nemen en zo nodig een veilig heenkomen te zoeken.
Drie doden
Babet zorgt sinds woensdag vooral in het noordelijk deel van het Verenigd Koninkrijk voor problemen. Tot dusver zijn drie dodelijke slachtoffers gemeld. Volgens de BBC wordt in Aberdeenshire nog steeds een man vermist. Vrijdag kwam op het vliegveld van Leeds een toestel tijdens de landing door de harde wind naast de baan terecht. Volgens de reddingsdienst raakte geen van de inzittenden gewond.
De zware storm hield ook huis in Denemarken en Noorwegen. In Deense kuststreken, met name in Jutland, is grote schade aangericht onder meer doordat het waterpeil op sommige plekken meer dan 2 meter steeg. Uit de steden Aabenraa, Haderslev, Sønderborg, Hesnæs, Fynshav, Fåborg en Assens kwamen de meest verontrustende berichten. In de getroffen gebieden kwamen duizenden huishoudens zonder stroom te zitten.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - Landen rond Venezuela en verderop hebben hulp beloofd na de dodelijke dubbele aardbeving die Venezuela getroffen heeft. Onder meer Mexico, Cuba en El Salvador zeggen dat hulp onderweg is.
21 minuten geledenCARACAS (ANP) - Het Venezolaanse Rode Kruis is bezig met reddingswerkzaamheden in de gebieden die door twee zware aardbevingen zijn getroffen. Op beelden die de organisatie op Instagram heeft geplaatst, is te zien dat gezocht wordt in het puin. Hulporganisaties brengen nog in kaart wat precies nodig is aan steun en spullen.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Belgische weerinstituut KMI heeft voor vrijdag code rood afgegeven voor de provincies Luik en Limburg om de hitte. De temperatuur kan oplopen tot 40 graden in de provincies in het oosten van België.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De waarnemend president van Venezuela, Delcy Rodríguez, meldt dat door de twee aardbevingen van woensdag zeker 32 mensen zijn omgekomen en meer dan 700 mensen gewond zijn geraakt. Het betreft een eerste balans.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben laten weten dat ze in contact staan met de Venezolaanse autoriteiten na zware aardbevingen en dat ze hulp mobiliseren voor het Zuid-Amerikaanse land. "We staan in contact met de autoriteiten en mobiliseren hulp", aldus onderminister van Buitenlandse Zaken Christopher Landau op X. Hij noemde de aardbevingen "verwoestend".
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - In het noorden van Venezuela hebben woensdag (lokale tijd) kort na elkaar twee zware aardbevingen met een kracht van respectievelijk 7.2 en 7.5 plaatsgevonden. Dat meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. Eerder op de dag sprak de USGS van slechts een enkele aardbeving met een kracht van 7.1.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 7,1 heeft woensdagmiddag plaatsgevonden voor de kust van Venezuela, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. De beving was op een diepte van 13 kilometer, aldus de USGS.
7 uur geleden