Noodweer in Groot-Brittannië houdt aan
LONDEN (ANP/DPA/AFP) - De storm Babet heeft ook zaterdag in delen van Groot-Brittannië voor veel wateroverlast gezorgd. In het oosten van Schotland is in elk geval tot zaterdagavond code rood van kracht. De meteorologische dienst waarschuwt daarmee voor levensgevaarlijke omstandigheden.
In de regio Angus, ten noorden van Dundee, moesten tal van mensen uit hun huis worden gehaald en in veiligheid gebracht. Spoorwegmaatschappijen hebben wegens het aanhoudende noodweer reizigers op veel plaatsen afgeraden de trein te nemen. Dat leidde onder meer op het Londense station King's Cross enige tijd tot grote drukte doordat mensen niet weg konden of hun plannen moesten veranderen.
In het stroomgebied van de Trent (Nottinghamshire) sloegen de autoriteiten alarm wegens de enorme aanvoer van water. De rivier is op nog meer plaatsen buiten haar oevers getreden. Hetzelfde geldt voor de Derwent in het naburige Derbyshire. De verwachting is dat dat ook deze Engelse rivier de komende 24 tot 48 uur nieuwe recordhoogtes gaat bereiken. Dat gaat de problemen in de Trent-vallei waarschijnlijk verergeren. Tal van wegen in het gebied zijn inmiddels voor verkeer gesloten. De lokale overheden hebben bewoners opgeroepen voorzorgsmaatregelen te nemen en zo nodig een veilig heenkomen te zoeken.
Drie doden
Babet zorgt sinds woensdag vooral in het noordelijk deel van het Verenigd Koninkrijk voor problemen. Tot dusver zijn drie dodelijke slachtoffers gemeld. Volgens de BBC wordt in Aberdeenshire nog steeds een man vermist. Vrijdag kwam op het vliegveld van Leeds een toestel tijdens de landing door de harde wind naast de baan terecht. Volgens de reddingsdienst raakte geen van de inzittenden gewond.
De zware storm hield ook huis in Denemarken en Noorwegen. In Deense kuststreken, met name in Jutland, is grote schade aangericht onder meer doordat het waterpeil op sommige plekken meer dan 2 meter steeg. Uit de steden Aabenraa, Haderslev, Sønderborg, Hesnæs, Fynshav, Fåborg en Assens kwamen de meest verontrustende berichten. In de getroffen gebieden kwamen duizenden huishoudens zonder stroom te zitten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel aangenomen over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. De afgelopen weken kregen door politieke onenigheid over dat departement tienduizenden beveiligers van transportveiligheidsdienst TSA en andere overheidsmedewerkers niet betaald. Door de zogenoemde shutdown ontstond chaos op luchthavens, waar volgens de autoriteiten sprake was van historisch lange wachttijden.
40 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft weer hotels in de Golfstaten bedreigd waar Amerikaanse militairen verblijven. "Als alle Amerikanen in een hotel gaan zitten, dan wordt dat hotel Amerikaans en doelwit", aldus legerwoordvoerder Abolfazl Shekarchi. We kunnen niet enkel toekijken, "we moeten overal toeslaan waar ze zich bevinden", zegt hij.
56 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul verwacht snel onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Hij zei dat de twee oorlog voerende landen indirecte gesprekken hebben gevoerd en dat ze van plan zijn snel direct contact te leggen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
11 uur geleden