Noodweer in Groot-Brittannië houdt aan
LONDEN (ANP/DPA/AFP) - De storm Babet heeft ook zaterdag in delen van Groot-Brittannië voor veel wateroverlast gezorgd. In het oosten van Schotland is in elk geval tot zaterdagavond code rood van kracht. De meteorologische dienst waarschuwt daarmee voor levensgevaarlijke omstandigheden.
In de regio Angus, ten noorden van Dundee, moesten tal van mensen uit hun huis worden gehaald en in veiligheid gebracht. Spoorwegmaatschappijen hebben wegens het aanhoudende noodweer reizigers op veel plaatsen afgeraden de trein te nemen. Dat leidde onder meer op het Londense station King's Cross enige tijd tot grote drukte doordat mensen niet weg konden of hun plannen moesten veranderen.
In het stroomgebied van de Trent (Nottinghamshire) sloegen de autoriteiten alarm wegens de enorme aanvoer van water. De rivier is op nog meer plaatsen buiten haar oevers getreden. Hetzelfde geldt voor de Derwent in het naburige Derbyshire. De verwachting is dat dat ook deze Engelse rivier de komende 24 tot 48 uur nieuwe recordhoogtes gaat bereiken. Dat gaat de problemen in de Trent-vallei waarschijnlijk verergeren. Tal van wegen in het gebied zijn inmiddels voor verkeer gesloten. De lokale overheden hebben bewoners opgeroepen voorzorgsmaatregelen te nemen en zo nodig een veilig heenkomen te zoeken.
Drie doden
Babet zorgt sinds woensdag vooral in het noordelijk deel van het Verenigd Koninkrijk voor problemen. Tot dusver zijn drie dodelijke slachtoffers gemeld. Volgens de BBC wordt in Aberdeenshire nog steeds een man vermist. Vrijdag kwam op het vliegveld van Leeds een toestel tijdens de landing door de harde wind naast de baan terecht. Volgens de reddingsdienst raakte geen van de inzittenden gewond.
De zware storm hield ook huis in Denemarken en Noorwegen. In Deense kuststreken, met name in Jutland, is grote schade aangericht onder meer doordat het waterpeil op sommige plekken meer dan 2 meter steeg. Uit de steden Aabenraa, Haderslev, Sønderborg, Hesnæs, Fynshav, Fåborg en Assens kwamen de meest verontrustende berichten. In de getroffen gebieden kwamen duizenden huishoudens zonder stroom te zitten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft gezegd een intern onderzoek te hebben ingesteld naar de dood in de Gazastrook van de 5-jarige Hind Rajab begin 2024. Het is volgens het leger een juridische verplichting "uitzonderlijke incidenten tijdens gevechten te onderzoeken".
59 minuten geledenCEUTA (ANP) - De Spaanse regering wil "met spoed" vijfhonderd meisjes uit de exclave Ceuta naar het vasteland halen, meldt persbureau EFE. Het gaat om minderjarigen die drie weken geleden samen met tienduizenden anderen Ceuta waren binnengedrongen vanuit Marokko.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - In Kenia is een helikopter met toeristen neergestort. Alle zeven inzittenden zijn daarbij om het leven gekomen, melden Keniaanse media.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Jevheni Chmara als nieuwe minister van Defensie. Chmara is de opvolger van Mychajlo Fedorov, die in een herschikking van het kabinet werd ontslagen. Dat leidde tot een politieke crisis en protesten die nog altijd niet voorbij lijken.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft het plaatsvervangend hoofd van zijn kantoor ontslagen. Die Iryna Moedra was volgens Oekraïense media een van de verdachten in een nieuw onderzoek van de anti-corruptiedienst (NABU).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is voorbereid op aanvallen met Iraanse raketten, zegt de alliantie. Zij heeft projectielen die Iran op Turkije afvuurde ook steeds uit de lucht gehaald, brengt een NAVO-functionaris in herinnering. Of de luchtverdediging versterkt moet worden, laat de bron in het midden. Daar wordt voortdurend aan gewerkt, zegt het bondgenootschap steevast.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw een gevangenenruil gedaan, meldt het Russische persbureau Interfax. Beide landen leverden 103 krijgsgevangenen aan de andere partij.
3 uur geleden