Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Noodvoorziening toeslagdrama ging niet naar ouders'

'Noodvoorziening toeslagdrama ging niet naar ouders'

DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen heeft tijdens de verhoren over de kinderopvangtoeslag voorkomen dat de noodvoorziening die werd uitgekeerd aan gedupeerde ouders direct naar schuldeisers zou worden overgemaakt. "Dat is natuurlijk de wereld op zijn kop en gelukkig trokken de gedupeerden bij mij aan de bel en kon ik middels een brief aan staatssecretaris Van Huffelen (Financiën) het tij laten keren", zegt Reinier van Zutphen in een interview met De Telegraaf.

Duizenden gezinnen, die door deze affaire in de schuldsanering terecht waren gekomen, verkeerden in zulke grote problemen dat ze uit coulance aanspraak konden maken op een zogenaamde noodvoorziening van 500 euro en een eenmalige gift van 750 euro om het ergste leed te slechten. Maar toen dat uitgekeerd zou worden, dreigde het geld rechtstreeks naar schuldeisers te gaan. Van Zutphen wist dat te voorkomen.

"Maar het is van de zotte dat we zien dat de systemen nog steeds niet werken. Terwijl de Kamer het bespreekt gebeurt het onder je ogen nog een keer. Ik ben dan ook heel benieuwd wat het rapport van de commissie die de kinderopvangtoeslagaffaire behandelt oplevert", stelt Van Zutphen.

Meer uit Binnenland

Wegen zijn niet meer glad, code geel is beëindigd

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt niet langer voor plaatselijke gladheid. Code geel is rond het middaguur beëindigd in de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg, en daarmee staat het hele land nu weer op het laagste niveau, code groen.

6 minuten geleden
Gladheid voorbij in westen en noorden

DE BILT (ANP) - De wegen in het westen en noorden van het land worden weer begaanbaar na de gladheid van woensdagochtend. In de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg geldt nog wel code geel. De waarschuwing van het KNMI duurt vooralsnog tot het middaguur.

48 minuten geleden
CBR: paar rijexamens uitgesteld door gladheid, meeste gingen door

RIJSWIJK (ANP) - Twaalf rijexamens zijn woensdagochtend uitgesteld door gladheid. Een woordvoerster van het CBR zei dat de meeste rijexamens wel konden doorgaan. "Het gaat om een klein aantal dat niet door kon gaan. We hebben honderden examens op een dag."

2 uur geleden
Gladheid houdt iets langer aan

DEN HAAG (ANP) - De wegen blijven woensdagochtend nog iets langer glad. Het KNMI heeft code geel, die in de meeste provincies tot 10.00 uur gold, met een uur verlengd. In Limburg en Noord-Brabant kan de gladheid tot 12.00 uur duren.

2 uur geleden
Verschillende ongevallen door gladheid

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat meldt dat er op verschillende snelwegen ongelukken zijn gebeurd door de gladheid. Vooral op de A58 in Zeeland en West-Brabant was het raak. Daar waren elf aanrijdingen. Door de gladheid was de A58 (Vlissingen-Bergen op Zoom) in beide richtingen tijdelijk dicht tussen Middelburg-Oost en het knooppunt Stelleplas. Die weg is inmiddels weer open, laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten.

2 uur geleden
Minder treinen door ijs aan bovenleiding

UTRECHT (ANP) - Op meerdere plekken in het land hebben woensdagochtend minder treinen gereden door ijs aan de bovenleiding. De verstoringen waren in de loop van de ochtend voorbij.

4 uur geleden
Gemeenten verwachten meer vuurwerk tijdens jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dat mensen meer vuurwerk afsteken vanwege het aanstaande landelijke verbod. Terwijl de meeste gemeenten een verloop verwachten dat aansluit bij eerdere jaren, maken sommige zich zorgen over meer overlast, schade en gevaarlijke situaties. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.

5 uur geleden