Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodverordening bij bieb Leiden vanwege protesten rond dragqueen

Noodverordening bij bieb Leiden vanwege protesten rond dragqueen

LEIDEN (ANP) - De burgemeester van Leiden heeft zaterdagochtend een noodverordening ingesteld voor het gebied rond de bibliotheek op de Nieuwstraat. Volgens de gemeente is er "ernstige vrees voor een ernstige verstoring van de openbare orde", nadat protesten zijn aangekondigd vanwege een voorleesuurtje door een dragqueen in de bieb.

Het is Pride in Leiden en vanaf 10.30 uur leest in de bieb de Leidse dragqueen Dina Diamond voor aan kinderen. Op sociale media stonden felle reacties en onder anderen Forum voor Democratie-kamerlid Gideon van Meijeren kondigde aan te gaan demonstreren. Anderen lieten daarop weten met een tegendemonstratie te komen.

De noodverordening geldt tot 13.00 uur en houdt onder meer in dat personen die de openbare orde willen verstoren niet in het gebied mogen komen. Daarbij meldt de gemeente dat demonstreren een grondrecht is, maar dat verstoring van de openbare orde en ernstige wanordelijkheden niet getolereerd worden en dat het om een voorleesuurtje gaat waarbij kinderen centraal staan.

In april dreigde het ook onrustig te worden bij een voorleesmiddag voor kinderen door dragqueens in Theater LantarenVenster in Rotterdam. De activiteit werd toen in stilte enkele uren naar voren verplaatst. Toen enkele honderden actievoerders, onder wie tientallen tegenstanders, zich bij het theater meldden, was het voorlezen al afgelopen.

Meer uit Binnenland

Politie gebruikte vorig jaar in meer gevallen geweld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.

1 uur geleden
Studie: operatie kind met blindedarmontsteking niet altijd nodig

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.

3 uur geleden
VK repatrieert 10 mensen voor preventieve isolatie om hantavirus

LONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).

3 uur geleden
Ministers veroordelen rellen bij opvanglocatie Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.

6 uur geleden
Meerdere aanhoudingen bij protest tegen asielopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.

6 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren vaardigt noodbevel uit voor Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.

7 uur geleden
Brand bij noodopvanglocatie Loosdrecht tijdens azc-demonstratie

LOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

8 uur geleden