Noodtoestand op IJsland na waterprobleem door vulkaanuitbarsting
GRINDAVIK (ANP) - In het zuidwesten van IJsland is het warm water uitgevallen na een nieuwe vulkaanuitbarsting. De lava stroomde over een pijpleiding, die daardoor is gebarsten. De autoriteiten hebben de noodtoestand uitgeroepen om de situatie in het getroffen gebied, meldt de omroep RUV.
Het warme water wordt vooral gebruikt voor de verwarming in IJsland, waar de temperatuur momenteel ook overdag onder het vriespunt ligt. De regering roept inwoners van het schiereiland Sudurnes, waar de vulkaan ligt, op om zo min mogelijk elektriciteit en verwarming te gebruiken. Het stroomnetwerk kan het namelijk niet aan als alle inwoners nu via elektriciteit hun huizen willen verwarmen.
Ook op Keflavík, het grootste vliegveld van IJsland, is geen warm water meer. Volgens de luchthaven heeft dat een "beperkt effect" op het vliegverkeer.
Het is de derde keer in drie maanden dat de vulkaan in de buurt van het dorp Grindavík uitbarst.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
1 uur geledenGENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
10 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
12 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
15 uur geleden