Noodtoestand op IJsland na waterprobleem door vulkaanuitbarsting
GRINDAVIK (ANP) - In het zuidwesten van IJsland is het warm water uitgevallen na een nieuwe vulkaanuitbarsting. De lava stroomde over een pijpleiding, die daardoor is gebarsten. De autoriteiten hebben de noodtoestand uitgeroepen om de situatie in het getroffen gebied, meldt de omroep RUV.
Het warme water wordt vooral gebruikt voor de verwarming in IJsland, waar de temperatuur momenteel ook overdag onder het vriespunt ligt. De regering roept inwoners van het schiereiland Sudurnes, waar de vulkaan ligt, op om zo min mogelijk elektriciteit en verwarming te gebruiken. Het stroomnetwerk kan het namelijk niet aan als alle inwoners nu via elektriciteit hun huizen willen verwarmen.
Ook op Keflavík, het grootste vliegveld van IJsland, is geen warm water meer. Volgens de luchthaven heeft dat een "beperkt effect" op het vliegverkeer.
Het is de derde keer in drie maanden dat de vulkaan in de buurt van het dorp Grindavík uitbarst.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
1 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
4 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
6 uur geleden