Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodtoestand in Tsjechië wegens corona niet verlengd

Noodtoestand in Tsjechië wegens corona niet verlengd

PRAAG (ANP/DPA) - Tsjechië gaat de noodtoestand die momenteel van kracht is wegens de coronacrisis niet opnieuw verlengen. Premier Andrej Babis bevestigde zondag in een interview met de nieuwssite tn.cz dat de uitzonderingstoestand eindigt op 11 april.

Dan worden ook de reisbeperkingen tussen de verschillende regio's en het nachtelijk uitgaansverbod opgeheven, voegde Babis eraan toe na vragen van persbureau CTK. Momenteel mogen Tsjechen het district waar ze wonen alleen in uitzonderlijke gevallen verlaten.

De noodtoestand geeft de regering meer volmachten en de mogelijkheid grondrechten tijdelijk op te schorten. De regering wilde eigenlijk een verlenging tot 27 april, maar het parlement vond 11 april genoeg.

De gezondheidsautoriteiten registreerden in maart bijna 5800 sterfgevallen door Covid-19, meer dan in welke maand ook. Tsjechië, met 10,7 miljoen inwoners, is een van de zwaarst door de corona-epidemie getroffen landen van de Europese Unie. De tendens is nu echter dalende. Vorige week kwamen er dagelijks zo'n 5500 nieuwe besmettingen bij, in februari en maart waren die aantallen twee tot drie keer zo hoog.

Meer uit Buitenland

Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

4 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

6 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

6 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

6 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

8 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

8 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

9 uur geleden