Noodtoestand in Tsjechië wegens corona niet verlengd
PRAAG (ANP/DPA) - Tsjechië gaat de noodtoestand die momenteel van kracht is wegens de coronacrisis niet opnieuw verlengen. Premier Andrej Babis bevestigde zondag in een interview met de nieuwssite tn.cz dat de uitzonderingstoestand eindigt op 11 april.
Dan worden ook de reisbeperkingen tussen de verschillende regio's en het nachtelijk uitgaansverbod opgeheven, voegde Babis eraan toe na vragen van persbureau CTK. Momenteel mogen Tsjechen het district waar ze wonen alleen in uitzonderlijke gevallen verlaten.
De noodtoestand geeft de regering meer volmachten en de mogelijkheid grondrechten tijdelijk op te schorten. De regering wilde eigenlijk een verlenging tot 27 april, maar het parlement vond 11 april genoeg.
De gezondheidsautoriteiten registreerden in maart bijna 5800 sterfgevallen door Covid-19, meer dan in welke maand ook. Tsjechië, met 10,7 miljoen inwoners, is een van de zwaarst door de corona-epidemie getroffen landen van de Europese Unie. De tendens is nu echter dalende. Vorige week kwamen er dagelijks zo'n 5500 nieuwe besmettingen bij, in februari en maart waren die aantallen twee tot drie keer zo hoog.
Meer uit Buitenland
CAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.
35 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.
2 uur geledenCHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
9 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
9 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
12 uur geleden