Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodtoestand in Tsjechië wegens corona niet verlengd

Noodtoestand in Tsjechië wegens corona niet verlengd

PRAAG (ANP/DPA) - Tsjechië gaat de noodtoestand die momenteel van kracht is wegens de coronacrisis niet opnieuw verlengen. Premier Andrej Babis bevestigde zondag in een interview met de nieuwssite tn.cz dat de uitzonderingstoestand eindigt op 11 april.

Dan worden ook de reisbeperkingen tussen de verschillende regio's en het nachtelijk uitgaansverbod opgeheven, voegde Babis eraan toe na vragen van persbureau CTK. Momenteel mogen Tsjechen het district waar ze wonen alleen in uitzonderlijke gevallen verlaten.

De noodtoestand geeft de regering meer volmachten en de mogelijkheid grondrechten tijdelijk op te schorten. De regering wilde eigenlijk een verlenging tot 27 april, maar het parlement vond 11 april genoeg.

De gezondheidsautoriteiten registreerden in maart bijna 5800 sterfgevallen door Covid-19, meer dan in welke maand ook. Tsjechië, met 10,7 miljoen inwoners, is een van de zwaarst door de corona-epidemie getroffen landen van de Europese Unie. De tendens is nu echter dalende. Vorige week kwamen er dagelijks zo'n 5500 nieuwe besmettingen bij, in februari en maart waren die aantallen twee tot drie keer zo hoog.

Meer uit Buitenland

Patrick Bruel in hechtenis voor verhoor in zedenonderzoek

PARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.

21 minuten geleden
Kubilius: lidstaten moeten proactiever zijn bij detectie drones

NICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.

21 minuten geleden
NAVO-vliegtuigen halen binnengedrongen drone neer boven Letland

RIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.

1 uur geleden
Israël meldt opnieuw reeks raketten uit Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt opnieuw een reeks raketten uit Iran te hebben waargenomen en stelt dat de luchtverdediging bezig is om die te onderscheppen. De strijd tussen die landen is geëscaleerd na een Israëlische aanval op Beiroet zondag.

1 uur geleden
Kallas: Midden-Oosten heeft geen escalatie nodig

NICOSIA (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas betreurt de recente escalatie in de Iranoorlog. "De regio heeft geen escalatie nodig, maar juist dat de partijen aan de onderhandelingstafel gaan zitten en tot een akkoord komen", zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Defensie in Cyprus.

2 uur geleden
Houthi's sluiten Rode Zee voor Israëlische schepen

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben een verbod aangekondigd voor Israëlische schepen op de Rode Zee. Ook heeft de beweging bevestigd Israël te hebben aangevallen, als reactie op de Israëlische aanvallen op Iran.

2 uur geleden
Xi Jinping begint eerste bezoek aan Noord-Korea in 7 jaar

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is aangekomen in Noord-Korea voor een tweedaags bezoek. Het is zijn eerste buitenlandse reis van het jaar en de eerste naar het geïsoleerde buurland sinds 2019.

2 uur geleden