Noodtoestand in Servische stad na vergiftigingen door ammoniak
PIROT (ANP/RTR) - De stad Pirot, in het zuidoosten van Servië, heeft maandag de noodtoestand uitgeroepen, nadat een trein zondagavond was ontspoord en een deel van zijn lading had verloren. Tientallen mensen werden vergiftigd door weglekkend ammoniak, een giftige stof. Vijftien mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht, onder wie een kind.
De burgemeester van de dichtstbijzijnde grote stad Nis meldde eerder dat zeven mensen in het ziekenhuis waren opgenomen. Geen van de slachtoffers is volgens lokale media in levensgevaar.
Als gevolg van de noodsituatie blijven scholen en kinderdagverblijven dicht en mensen hebben het advies gekregen om indien mogelijk binnen te blijven. Lokale media melden dat er maandag een sterke ammoniakgeur en giftige dampen in Pirot hangen.
De trein vervoerde giftige stoffen afkomstig uit buurland Bulgarije. Twee wagons ontspoorden zondag en sloegen om, waardoor een lek ontstond in een van de wagons. Volgens de Servische minister van Infrastructuur Goran Vesic werd het ongeval veroorzaakt door de slechte staat van de spoorlijnen. Er stonden op korte termijn werkzaamheden op het traject gepland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
53 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Democratische Republiek Congo "accepteert het principe van een staakt-het-vuren" in het oosten, aldus het kantoor van de president. Bemiddelaar Angola had bij de regering en rebellengroep M23 een bestand vanaf 18 februari voorgesteld, waarbij de posities in het conflict worden bevroren.
5 uur geleden