Noodtoestand in Servische stad na vergiftigingen door ammoniak
PIROT (ANP/RTR) - De stad Pirot, in het zuidoosten van Servië, heeft maandag de noodtoestand uitgeroepen, nadat een trein zondagavond was ontspoord en een deel van zijn lading had verloren. Tientallen mensen werden vergiftigd door weglekkend ammoniak, een giftige stof. Vijftien mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht, onder wie een kind.
De burgemeester van de dichtstbijzijnde grote stad Nis meldde eerder dat zeven mensen in het ziekenhuis waren opgenomen. Geen van de slachtoffers is volgens lokale media in levensgevaar.
Als gevolg van de noodsituatie blijven scholen en kinderdagverblijven dicht en mensen hebben het advies gekregen om indien mogelijk binnen te blijven. Lokale media melden dat er maandag een sterke ammoniakgeur en giftige dampen in Pirot hangen.
De trein vervoerde giftige stoffen afkomstig uit buurland Bulgarije. Twee wagons ontspoorden zondag en sloegen om, waardoor een lek ontstond in een van de wagons. Volgens de Servische minister van Infrastructuur Goran Vesic werd het ongeval veroorzaakt door de slechte staat van de spoorlijnen. Er stonden op korte termijn werkzaamheden op het traject gepland.
Meer uit Buitenland
ARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
7 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
11 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
13 uur geleden