Noodtoestand in Servische stad na vergiftigingen door ammoniak
PIROT (ANP/RTR) - De stad Pirot, in het zuidoosten van Servië, heeft maandag de noodtoestand uitgeroepen, nadat een trein zondagavond was ontspoord en een deel van zijn lading had verloren. Tientallen mensen werden vergiftigd door weglekkend ammoniak, een giftige stof. Vijftien mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht, onder wie een kind.
De burgemeester van de dichtstbijzijnde grote stad Nis meldde eerder dat zeven mensen in het ziekenhuis waren opgenomen. Geen van de slachtoffers is volgens lokale media in levensgevaar.
Als gevolg van de noodsituatie blijven scholen en kinderdagverblijven dicht en mensen hebben het advies gekregen om indien mogelijk binnen te blijven. Lokale media melden dat er maandag een sterke ammoniakgeur en giftige dampen in Pirot hangen.
De trein vervoerde giftige stoffen afkomstig uit buurland Bulgarije. Twee wagons ontspoorden zondag en sloegen om, waardoor een lek ontstond in een van de wagons. Volgens de Servische minister van Infrastructuur Goran Vesic werd het ongeval veroorzaakt door de slechte staat van de spoorlijnen. Er stonden op korte termijn werkzaamheden op het traject gepland.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.
32 minuten geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die wordt verdacht van het neerschieten van twee leden van de Nationale Garde in de buurt van het Witte Huis, werkte in Afghanistan voor de VS. De 29-jarige Rahmanullah Lakanwal werkte onder meer voor de CIA, zei directeur John Ratcliffe van de inlichtingendienst tegen Fox News. Hij geeft oud-president Joe Biden de schuld dat de man naar de VS kon komen.
4 uur geledenKUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.
8 uur geleden