Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodtoestand in Ottawa om demonstratie tegen coronamaatregelen

Noodtoestand in Ottawa om demonstratie tegen coronamaatregelen

OTTAWA (ANP/RTR/AFP) - Burgemeester Jim Watson van de Canadese hoofdstad Ottawa heeft zondag de noodtoestand uitgeroepen om een einde te maken aan de reeds tien dagen durende demonstratie van vrachtwagenchauffeurs tegen coronamaatregelen. Sinds vorige week blokkeren de vrachtwagenchauffeurs het centrum van de stad.

De noodtoestand weerspiegelt volgens Wilson "de ernstige bedreiging van de veiligheid van de bewoners die worden gevormd door de aanhoudende demonstraties", zo zei hij in een verklaring. Watson, die eerder op de dag al had geklaagd dat er meer demonstranten waren dan de politie onder controle kon houden, gaf geen details over welke maatregelen hij exact zal opleggen.

De demonstraties van de afgelopen dagen in verschillende Canadese steden komen voort uit het 'vrijheidskonvooi' van Canadese vrachtwagenchauffeurs die boos zijn over de vaccinatieplicht die geldt voor internationale vrachtrijders. Vorig weekend trokken de chauffeurs met hun trucks naar het parlementsgebouw in het centrum van Ottawa. Sindsdien is het protest uitgegroeid tot een breder verzet tegen het coronabeleid van de regering van premier Justin Trudeau. Volgens de Canadese politie zijn de protesten goed georganiseerd en worden ze deels gefinancierd vanuit de Verenigde Staten.

Bezetting

Minister van Verkeer Omar Alghabra riep zaterdag de protesterende vrachtwagenchauffeurs op naar huis te gaan. "De demonstranten in Ottawa hebben hun punt gemaakt. Het hele land heeft hun punt gehoord."

Ook veel inwoners van Ottawa hebben genoeg van de bezetting van hun stad. Een internetpetitie waarin de politie wordt opgeroepen om in te grijpen is meer dan 40.000 keer ondertekend. Het hoofd van de hoofdstedelijke politie zegt echter onvoldoende agenten te hebben om de blokkades te beëindigen.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

4 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

4 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

5 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

5 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

10 uur geleden