Noodtoestand in Louisiana om Tropische storm Sally
HOUSTON (ANP/RTR) - De tropische storm Sally, die zich nu voor de westkust van de Amerikaanse staat Florida beweegt, neemt in kracht toe en kan naar verwachting maandag worden bestempeld als orkaan van categorie 1. In de zuidelijke staat Louisiana heeft gouverneur John Bel Edwards de noodtoestand uitgeroepen en inwoners opgeroepen zich voor te bereiden op de komst van de storm.
Het National Hurricane Center voorspelt behalve zeer harde wind met snelheden tot 130 kilometer per uur, ook voor hoge zeeën tot ruim 4 meter hoger dan normaal. Daarnaast wordt tot 300 millimeter regen verwacht met kans op nieuwe overstromingen aan de Amerikaanse zuidkust.
Florida moet als eerste rekening houden met wateroverlast. Voor de staten Louisiana en Alabama wordt verwacht dat de storm in de nacht van maandag op dinsdag aan land gaat.
Zoals het er nu naar uitziet bereikt Sally niet de kracht van orkaan Laura, die van de op een na hoogste categorie (4) was en waarbij windsnelheden tot 240 kilometer werden gemeten. Laura hield in augustus huis in de regio en richtte voor 10 miljard schade in vooral Louisiana en Texas. Zeker vijftien mensen kwamen om.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
4 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.
6 uur geleden