Noodtoestand in Louisiana om Tropische storm Sally
HOUSTON (ANP/RTR) - De tropische storm Sally, die zich nu voor de westkust van de Amerikaanse staat Florida beweegt, neemt in kracht toe en kan naar verwachting maandag worden bestempeld als orkaan van categorie 1. In de zuidelijke staat Louisiana heeft gouverneur John Bel Edwards de noodtoestand uitgeroepen en inwoners opgeroepen zich voor te bereiden op de komst van de storm.
Het National Hurricane Center voorspelt behalve zeer harde wind met snelheden tot 130 kilometer per uur, ook voor hoge zeeën tot ruim 4 meter hoger dan normaal. Daarnaast wordt tot 300 millimeter regen verwacht met kans op nieuwe overstromingen aan de Amerikaanse zuidkust.
Florida moet als eerste rekening houden met wateroverlast. Voor de staten Louisiana en Alabama wordt verwacht dat de storm in de nacht van maandag op dinsdag aan land gaat.
Zoals het er nu naar uitziet bereikt Sally niet de kracht van orkaan Laura, die van de op een na hoogste categorie (4) was en waarbij windsnelheden tot 240 kilometer werden gemeten. Laura hield in augustus huis in de regio en richtte voor 10 miljard schade in vooral Louisiana en Texas. Zeker vijftien mensen kwamen om.
Meer uit Buitenland
MILAAN (ANP) - Vicepresident JD Vance van de Verenigde Staten is bij de openingsceremonie van de Winterspelen in stadion San Siro in Milaan met boegeroep ontvangen. Bij de entree van de grote equipe uit de Verenigde Staten met vlaggendrager Erin Jackson, de olympisch schaatskampioene op de 500 meter, kwam hij in beeld. Daarop waren boegeroep en gefluit te horen.
3 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beëindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
10 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
11 uur geleden