Noodtoestand in Louisiana om Tropische storm Sally
HOUSTON (ANP/RTR) - De tropische storm Sally, die zich nu voor de westkust van de Amerikaanse staat Florida beweegt, neemt in kracht toe en kan naar verwachting maandag worden bestempeld als orkaan van categorie 1. In de zuidelijke staat Louisiana heeft gouverneur John Bel Edwards de noodtoestand uitgeroepen en inwoners opgeroepen zich voor te bereiden op de komst van de storm.
Het National Hurricane Center voorspelt behalve zeer harde wind met snelheden tot 130 kilometer per uur, ook voor hoge zeeën tot ruim 4 meter hoger dan normaal. Daarnaast wordt tot 300 millimeter regen verwacht met kans op nieuwe overstromingen aan de Amerikaanse zuidkust.
Florida moet als eerste rekening houden met wateroverlast. Voor de staten Louisiana en Alabama wordt verwacht dat de storm in de nacht van maandag op dinsdag aan land gaat.
Zoals het er nu naar uitziet bereikt Sally niet de kracht van orkaan Laura, die van de op een na hoogste categorie (4) was en waarbij windsnelheden tot 240 kilometer werden gemeten. Laura hield in augustus huis in de regio en richtte voor 10 miljard schade in vooral Louisiana en Texas. Zeker vijftien mensen kwamen om.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Claims van president Donald Trump dat paracetamol gevaarlijk is tijdens de zwangerschap, hebben geleid tot een daling in het gebruik in ziekenhuizen door heel de Verenigde Staten. Tussen de toespraak op 22 september en 7 december werd de pijnstiller 10 procent minder verstrekt aan zwangere vrouwen, zo schrijven onderzoekers van de universiteiten van Harvard en Brown in het medische vakblad The Lancet.
2 minuten geledenBEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
4 minuten geledenPALM BEACH (ANP) - Donald Trump heeft Latijns-Amerikaanse leiders opgeroepen samen te werken met de VS bij het bestrijden van drugskartels. De Amerikaanse president sprak met de hoogwaardigheidsbekleders op zijn landgoed Mar-a-Lago in de context van het zogenoemde 'Shield of the Americas', een samenwerkingsverband dat de regionale verhoudingen moet versterken.
42 minuten geledenBEIROET (ANP) - De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft overleg gehad met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Dat meldt Aoun op X. Volgens het Libanese staatshoofd werd onder meer besproken hoe de huidige beschietingen tot een einde kunnen worden gebracht. De door Iran gesteunde Hezbollah-groepering wordt al dagen onder vuur genomen door Israël, met name in het zuiden van Libanon en in delen van hoofdstad Beiroet. Daarbij vielen tot dusver bijna driehonderd doden, meldde het land eerder op zaterdag.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Zware overstromingen in de Keniaanse hoofdstad Nairobi hebben aan zeker 23 mensen het leven gekost. President William Ruto heeft een noodteam samengesteld dat hulp moet gaan leveren, waarbij ook soldaten zijn ingezet.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.
3 uur geleden