Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodtoestand in Los Angeles om drie onbeheersbare natuurbranden

Noodtoestand in Los Angeles om drie onbeheersbare natuurbranden

LOS ANGELES (ANP/AFP) - In de county's van San Bernardino en Los Angeles is de noodtoestand uitgeroepen om drie onbeheersbare natuurbranden die zijn uitgebroken rond de op een na grootste stad van de Verenigde Staten. Daarbij zijn al zeker zeven gewonden gevallen. Ook zijn tientallen huizen verwoest.

De branden worden aangejaagd door forse windvlagen, gekoppeld met een intense hittegolf. De omvang van de zogeheten Bridge Fire is woensdag vertienvoudigd. De autoriteiten hebben evacuatiebevelen uitgevaardigd in de steden Wrightwood en Mt Baldy van San Bernardino county. Daar brandden al minstens 33 huizen en verschillende hutten en een skiresort af.

De Bridge Fire-brand brak zondagmiddag vroeg uit in het Angeles National Forest ten noorden van Los Angeles en bleef aanvankelijk vrij klein. Maar woensdagmiddag was de brand uitgebreid tot zo'n 20.000 hectare, aangedreven door dichte begroeiing.

Tweede brand

Ten zuidoosten van Los Angeles bleef ook een tweede brand, de Airport Fire, woensdag groeien. Cal Fire, de brandbestrijdingsdienst van Californië, meldde dat zeven mensen gewond raakten door de brand, die inmiddels meer dan 8.900 hectare heeft verwoest.

Ten noordoosten van Los Angeles heeft de Line Fire bijna 14.000 hectare verwoest. Een aantal gemeenschappen in het toeristische gebied kreeg het bevel te evacueren en verschillende grote toegangswegen werden afgesloten. De politie heeft een man gearresteerd in verband met de brand.

De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, die de noodtoestand heeft uitgeroepen om de branden, bezocht woensdag een commandopost bij de Line Fire. Meer dan 5700 hulpverleners zijn ingezet, samen met tientallen vliegtuigen en meer dan vijfhonderd brandweerwagens.

Meer uit Buitenland

Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

3 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

5 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

5 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

5 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

7 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

7 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

8 uur geleden