Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodtoestand in Los Angeles om drie onbeheersbare natuurbranden

Noodtoestand in Los Angeles om drie onbeheersbare natuurbranden

LOS ANGELES (ANP/AFP) - In de county's van San Bernardino en Los Angeles is de noodtoestand uitgeroepen om drie onbeheersbare natuurbranden die zijn uitgebroken rond de op een na grootste stad van de Verenigde Staten. Daarbij zijn al zeker zeven gewonden gevallen. Ook zijn tientallen huizen verwoest.

De branden worden aangejaagd door forse windvlagen, gekoppeld met een intense hittegolf. De omvang van de zogeheten Bridge Fire is woensdag vertienvoudigd. De autoriteiten hebben evacuatiebevelen uitgevaardigd in de steden Wrightwood en Mt Baldy van San Bernardino county. Daar brandden al minstens 33 huizen en verschillende hutten en een skiresort af.

De Bridge Fire-brand brak zondagmiddag vroeg uit in het Angeles National Forest ten noorden van Los Angeles en bleef aanvankelijk vrij klein. Maar woensdagmiddag was de brand uitgebreid tot zo'n 20.000 hectare, aangedreven door dichte begroeiing.

Tweede brand

Ten zuidoosten van Los Angeles bleef ook een tweede brand, de Airport Fire, woensdag groeien. Cal Fire, de brandbestrijdingsdienst van Californië, meldde dat zeven mensen gewond raakten door de brand, die inmiddels meer dan 8.900 hectare heeft verwoest.

Ten noordoosten van Los Angeles heeft de Line Fire bijna 14.000 hectare verwoest. Een aantal gemeenschappen in het toeristische gebied kreeg het bevel te evacueren en verschillende grote toegangswegen werden afgesloten. De politie heeft een man gearresteerd in verband met de brand.

De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, die de noodtoestand heeft uitgeroepen om de branden, bezocht woensdag een commandopost bij de Line Fire. Meer dan 5700 hulpverleners zijn ingezet, samen met tientallen vliegtuigen en meer dan vijfhonderd brandweerwagens.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

2 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

3 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

3 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

8 uur geleden