Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodtoestand in Los Angeles om drie onbeheersbare natuurbranden

Noodtoestand in Los Angeles om drie onbeheersbare natuurbranden

LOS ANGELES (ANP/AFP) - In de county's van San Bernardino en Los Angeles is de noodtoestand uitgeroepen om drie onbeheersbare natuurbranden die zijn uitgebroken rond de op een na grootste stad van de Verenigde Staten. Daarbij zijn al zeker zeven gewonden gevallen. Ook zijn tientallen huizen verwoest.

De branden worden aangejaagd door forse windvlagen, gekoppeld met een intense hittegolf. De omvang van de zogeheten Bridge Fire is woensdag vertienvoudigd. De autoriteiten hebben evacuatiebevelen uitgevaardigd in de steden Wrightwood en Mt Baldy van San Bernardino county. Daar brandden al minstens 33 huizen en verschillende hutten en een skiresort af.

De Bridge Fire-brand brak zondagmiddag vroeg uit in het Angeles National Forest ten noorden van Los Angeles en bleef aanvankelijk vrij klein. Maar woensdagmiddag was de brand uitgebreid tot zo'n 20.000 hectare, aangedreven door dichte begroeiing.

Tweede brand

Ten zuidoosten van Los Angeles bleef ook een tweede brand, de Airport Fire, woensdag groeien. Cal Fire, de brandbestrijdingsdienst van Californië, meldde dat zeven mensen gewond raakten door de brand, die inmiddels meer dan 8.900 hectare heeft verwoest.

Ten noordoosten van Los Angeles heeft de Line Fire bijna 14.000 hectare verwoest. Een aantal gemeenschappen in het toeristische gebied kreeg het bevel te evacueren en verschillende grote toegangswegen werden afgesloten. De politie heeft een man gearresteerd in verband met de brand.

De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, die de noodtoestand heeft uitgeroepen om de branden, bezocht woensdag een commandopost bij de Line Fire. Meer dan 5700 hulpverleners zijn ingezet, samen met tientallen vliegtuigen en meer dan vijfhonderd brandweerwagens.

Meer uit Buitenland

Kosovaars parlement kiest premier, einde aan jaar durende impasse

PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.

42 minuten geleden
Trump na gesprek Netanyahu over Iran: niks concreets afgesproken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."

2 uur geleden
Dodental schietpartij Canada naar beneden bijgesteld

TUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.

2 uur geleden
Amerikaanse acteur James Van Der Beek (48) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.

2 uur geleden
Le Pen hoort op 7 juli uitspraak in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.

4 uur geleden
Rutte: nieuwe Noordpoolmissie is nog niet alles wat Trump wilde

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.

5 uur geleden
Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

6 uur geleden