Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodtoestand in Los Angeles om drie onbeheersbare natuurbranden

Noodtoestand in Los Angeles om drie onbeheersbare natuurbranden

LOS ANGELES (ANP/AFP) - In de county's van San Bernardino en Los Angeles is de noodtoestand uitgeroepen om drie onbeheersbare natuurbranden die zijn uitgebroken rond de op een na grootste stad van de Verenigde Staten. Daarbij zijn al zeker zeven gewonden gevallen. Ook zijn tientallen huizen verwoest.

De branden worden aangejaagd door forse windvlagen, gekoppeld met een intense hittegolf. De omvang van de zogeheten Bridge Fire is woensdag vertienvoudigd. De autoriteiten hebben evacuatiebevelen uitgevaardigd in de steden Wrightwood en Mt Baldy van San Bernardino county. Daar brandden al minstens 33 huizen en verschillende hutten en een skiresort af.

De Bridge Fire-brand brak zondagmiddag vroeg uit in het Angeles National Forest ten noorden van Los Angeles en bleef aanvankelijk vrij klein. Maar woensdagmiddag was de brand uitgebreid tot zo'n 20.000 hectare, aangedreven door dichte begroeiing.

Tweede brand

Ten zuidoosten van Los Angeles bleef ook een tweede brand, de Airport Fire, woensdag groeien. Cal Fire, de brandbestrijdingsdienst van Californië, meldde dat zeven mensen gewond raakten door de brand, die inmiddels meer dan 8.900 hectare heeft verwoest.

Ten noordoosten van Los Angeles heeft de Line Fire bijna 14.000 hectare verwoest. Een aantal gemeenschappen in het toeristische gebied kreeg het bevel te evacueren en verschillende grote toegangswegen werden afgesloten. De politie heeft een man gearresteerd in verband met de brand.

De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, die de noodtoestand heeft uitgeroepen om de branden, bezocht woensdag een commandopost bij de Line Fire. Meer dan 5700 hulpverleners zijn ingezet, samen met tientallen vliegtuigen en meer dan vijfhonderd brandweerwagens.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden in Thailand na overstromingen

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.

51 minuten geleden
Rusland: Europa ondermijnt vredesinspanningen VS voor Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een ​​vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.

2 uur geleden
Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

7 uur geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

8 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

11 uur geleden
Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

12 uur geleden
Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

12 uur geleden