Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodtoestand in Egypte na vier jaar beëindigd

Noodtoestand in Egypte na vier jaar beëindigd

CAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi heeft de noodtoestand in zijn land na 4,5 jaar beëindigd. De 66-jarige militair en politicus gaf op Facebook als reden dat Egypte een "oase van rust en stabiliteit in de regio is geworden".

Al-Sisi werd in 2014 staatshoofd nadat het leger de macht had gegrepen volgend op grootscheepse protesten tegen toenmalig president Mohamed Morsi van de Moslimbroederschap. De noodtoestand werd in april 2017 uitgeroepen na aanslagen op koptische christenen en werd de afgelopen jaren elke drie maanden verlengd.

Onder de in 2011 afgezette dictator Hosni Mubarak hadden de Egyptenaren tientallen jaren te maken met een noodtoestand, die veiligheidstroepen meer macht geeft. Die houdt onder meer in dat mensen kunnen worden opgepakt zonder rechterlijk bevel en verdachten sneller kunnen worden berecht onder speciale rechtbanken.

Meer uit Buitenland

Opnieuw locatie Wildberries getroffen door droneaanval

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Opnieuw is een magazijn van de Russische webshop Wildberries door een droneaanval geraakt. In het magazijn vlakbij de Russische hoofdstad Moskou ontstond een brand, die inmiddels is geblust. Dat zegt de regionale gouverneur Andrej Vorobjov op Telegram.

59 minuten geleden
Schip in Straat van Hormuz geraakt door onbekend projectiel

DAHIT (ANP/RTR) - Een schip in de Straat van Hormuz is dinsdag geraakt door een onbekend projectiel. De melding over het incident kwam binnen bij de scheepvaartmonitor van de Britse marine, UKMTO.

1 uur geleden
Twee doden door schietpartij op school in de Filipijnen

ZAMBOANGA (ANP) - Bij een schietpartij op een middelbare school in het zuiden van de Filipijnen zijn dinsdag twee doden gevallen. Volgens de lokale autoriteiten is de situatie inmiddels onder controle.

1 uur geleden
Zittende president Zambia zoals verwacht herkozen

LUSAKA (ANP) - De zittende president van Zambia, Hakainde Hichilema, heeft de verkiezingen van vorige week met 60 procent van de stemmen gewonnen. Dat maakte de kiescommissie dinsdag bekend.

2 uur geleden
Schade aardbeving Colombia loopt op tot ruim 8 miljard euro

BOGOTA (ANP) - De economische schade van de aardbeving in Colombia vorige week loopt waarschijnlijk op tot ruim 9,5 miljard dollar (ruim 8 miljard euro). Dat zei de Colombiaanse president Abelardo De La ⁠Espriella maandag. Het gaat om een voorlopig cijfer, wat dus nog kan veranderen.

3 uur geleden
Moordzaak tegen Mangione uitgesteld na bekentenis

NEW YORK (ANP) - Het proces tegen Luigi Mangione is op staatsniveau uitgesteld nadat hij vrijdag toegaf de Amerikaanse verzekeringsbaas Brian Thompson te hebben doodgeschoten in Manhattan. Dat blijkt uit een rechterlijk bevel dat maandag werd ingediend.

3 uur geleden
Grensproject in nationaal park Texas stilgelegd na felle kritiek

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De bouw van een groot grensproject in het Big Bend National Park in de Amerikaanse staat Texas is tijdelijk stilgelegd na fel lokaal verzet van zowel Democraten als Republikeinen. Het project van 1,7 miljard dollar is onderdeel van de bredere plannen van president Donald Trump om een grensmuur met Mexico te bouwen.

5 uur geleden