'Noodoverleg bij ECB over corona-aanpak'
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De beleidsmakers bij de Europese Centrale Bank (ECB) hebben woensdagavond telefonisch noodoverleg gehouden over de aanpak van het nieuwe coronavirus. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit lijkt een signaal dat de centrale bank meer wil doen om de economische schade van de virusuitbraak te verzachten.
Dat laatste is hard nodig, heeft de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire eerder op de avond gezegd. "Alle instrumenten waarover de ECB beschikt, moeten worden gebruikt en moeten snel en massaal worden gebruikt." Steeds meer economen vrezen dat de Europese economie in een recessie zal belanden door de crisis.
Nu de nationale overheden tevens hun financieringskosten zien oplopen door alle onrust op de financiële markten, is er ook veel interesse voor het in werking stellen van een speciaal noodfonds voor het eurogebied. Dat zou via het zogeheten Outright Monetary Transactions-programma kunnen. Dat is voortgekomen uit de beroemde belofte van voormalig ECB-president Mario Draghi uit 2012 om "alles te doen" om de eurozone te redden uit de toenmalige eurocrisis.
De ECB kwam vorige week al met een pakket steunmaatregelen, al werd de rente daarbij ongemoeid gelaten. De huidige baas bij de centrale bank, Christine Lagarde, riep Europese overheden daarbij op ambitieuze ingrepen te doen tegen de economische schade van de virusuitbraak, bijvoorbeeld door belastingverlichting of hogere publieke uitgaven.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV ligt in de clinch met Albert Heijn over hoe de medewerkers in de distributiecentra worden behandeld, zegt een woordvoerder van FNV. Door een IT-storing bij Ahold Delhaize worden er in de distributiecentra volgens FNV minder mensen aan het werk gezet, terwijl ze wel ingeroosterd stonden. Door die mensen nu niet te betalen, overtreedt de supermarktketen de wet, stelt de vakbond.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De bevoorradingsproblemen bij Albert Heijn laten volgens minister-president Rob Jetten "nogmaals zien hoe belangrijk het is dat bedrijven zich goed weren tegen cyberonveiligheid". Dat heeft de premier gezegd voor aanvang van een Kamerdebat.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag gemengd begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van grote Amerikaanse banken. JP Morgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, zag de winst afgelopen kwartaal stijgen dankzij sterke resultaten van de zakelijke divisie en de handel in aandelen en obligaties. De omzet viel echter tegen. Het aandeel won desondanks 2,5 procent.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat een deel van de schriftelijke klantenservice verplaatsen naar de Filipijnse hoofdstad Manilla. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. Klanten die in het Nederlands vragen stellen, krijgen wel nog steeds in het Nederlands antwoord, benadrukt de woordvoerster.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ziet momenteel geen reden om aan te nemen dat de verschillende cyberincidenten binnen de Europese levensmiddelensector verband houden met elkaar. Dat meldt de instantie, zonder specifiek in te gaan op de cyberaanvallen op levensmiddelenbedrijven.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinen van NS zijn dinsdag wat viezer dan normaal door een staking van schoonmakers, laat een woordvoerster van NS weten. Reizigers kunnen daar overlast van hebben, maar volgens de NS is de impact van de staking wel te overzien. Ook op Schiphol leggen schoonmakers het werk neer. Daar helpen kantoormedewerkers mee om de terminal schoon te houden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlandse organisaties, waaronder ABN AMRO, Achmea, ASN, Deloitte, KPN en Rabobank ontwikkelt een nieuwe identificatiedienst. De digitale identiteitswallet met de naam MyCheck wordt daarmee een alternatief voor itsme, de opvolger van iDIN. De nieuwe app moet in het tweede kwartaal van 2027 actief zijn.
3 uur geleden