Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodopvanglocatie voor 350 asielzoekers in Hoevelaken

Noodopvanglocatie voor 350 asielzoekers in Hoevelaken

HOEVELAKEN (ANP) - De Gelderse gemeente Nijkerk is bereid tijdelijk 350 asielzoekers op te vangen in Hoevelaken. De noodopvanglocatie komt voor een periode van 2,5 jaar in het voormalige Euretco gebouw aan de Koninginneweg 1, laten B en W weten.

Burgemeester Gerard Renkema zegt dat de opvangplek wordt gecreëerd op verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers: "We voelen ons vanuit menselijk oogpunt geroepen een bijdrage te leveren aan de opvang van mensen die gevlucht zijn voor oorlog en vervolging."

Het gemeentebestuur gaat tussen 12 en 14 juni gesprekken aan met omwonenden, ondernemers en andere betrokkenen. Daarna neemt het college een voorlopig besluit dat voorgelegd wordt aan de gemeenteraad. Begin juli moet er definitief een klap op gegeven worden.

Het COA werkt hard aan nieuwe opvangplekken of verlenging van huidige noodlocaties. In de zomerperiode is de instroom van asielzoekers altijd het hoogst terwijl er dan juist minder voorzieningen zijn om mensen op te vangen. Locaties zoals hotels, parken maar ook tenten worden dan voor andere zaken gebruikt.

Meer uit Binnenland

Aanhoudingen na explosie waren bij synagoge in Hillegersberg

ROTTERDAM (ANP) - De vier mensen die betrokken zouden zijn bij de explosie in de nacht van donderdag op vrijdag bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in de Rotterdamse wijk Blijdorp, werden aangehouden bij een andere Rotterdamse synagoge, in de wijk Hillegersberg. Die synagoge ligt op zo'n 6 kilometer afstand van de Nederlands-Israëlitische Gemeente Rotterdam, waar de explosie plaatsvond.

34 minuten geleden
Halsema: populistische leiders breken democratie af

VLAARDINGEN (ANP) - De democratische rechtsorde staat onder druk en het wordt tijd om te "waarschuwen voor groot gevaar". Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in Vlaardingen bij de uitreiking van de Geuzenpenning aan haar collega uit Boedapest, Gergely Karácsony. "Wij zien hoe populistische leiders democratische instituties afbreken. (...) Tientallen jaren stonden rechtsstatelijke principes niet ter discussie. Die consensus is weg. Daardoor belanden ook wij op een hellend vlak, en ik maak me zorgen dat we verder naar beneden glijden."

1 uur geleden
Kabinet wil vaart maken met verplichte verzekering zelfstandigen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil vaart maken met plannen voor een verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zelfstandigen. Het wetsvoorstel dat dit regelt, wordt ondanks forse kritiek van onder meer de Raad van State ingediend bij de Tweede Kamer. Dat meldde minister Thierry Aartsen (Werk, VVD) na afloop van de ministerraad.

1 uur geleden
Kroongetuigen kunnen voorwaardelijke straf krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil kroongetuigen uit de georganiseerde misdaad een voorwaardelijke straf kunnen aanbieden in ruil voor waardevolle informatie. Voorwaarde daarvoor is wel dat de getuige maximaal zes jaar celstraf zou kunnen krijgen en niet verdacht wordt van zwaardere misdaden.

2 uur geleden
Jetten noemt brand bij synagoge Rotterdam verschrikkelijk

DEN HAAG (ANP) - "Het is vooral verschrikkelijk dat dit is gebeurd en het heeft weer tot heel veel angstgevoelens geleid bij de joodse gemeenschap", zegt premier Rob Jetten over de brand bij een synagoge in Rotterdam. De politie heeft inmiddels vier verdachten aangehouden.

2 uur geleden
Rijnstate krijgt tientallen telefoontjes over gynaecoloog

ARNHEM (ANP) - Het Rijnstate heeft volgens een woordvoerder "enkele tientallen" telefoontjes gekregen naar aanleiding van het nieuws dat een gynaecoloog in de jaren '70 en '80 zeker zestien donorkinderen heeft verwekt met zijn eigen sperma.

3 uur geleden
Vier verdachten aangehouden na explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vier mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam, in de nacht van donderdag op vrijdag.

4 uur geleden