Noodopvang voor asielzoekers in Middelburg met half jaar verlengd
MIDDELBURG (ANP) - De noodopvang voor asielzoekers in Middelburg wordt met een half jaar verlengd tot 23 november. Sinds oktober vorig jaar wonen iets minder dan tweehonderd mensen op de evenementenlocatie Studio A58. Directeur Frans Lievens van Studio A58 heeft de gemeente toestemming gegeven de locatie langer te gebruiken voor noodopvang.
De gemeente Middelburg geeft hiermee gehoor aan het verzoek van van Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) om ook in het tweede halfjaar van 2022 asielzoekers op te vangen. Aan het begin van de opvang in de Zeeuwse hoofdstad eind oktober moesten asielzoekers slapen op veldbedjes. Een paar dagen later werden er wooneenheden op de evenementenlocatie geplaatst, wat zorgde voor meer privacy en vrijheid voor de bewoners.
Het COA worstelt nog altijd met het vinden van voldoende opvangplekken voor asielzoekers. In het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dinsdag zo vol dat er voor driehonderd mensen dringend moest worden gezocht naar een slaapplek buiten de Groningse opvanglocatie. Woensdagavond liet het COA weten dat er voor alle aangemelde asielzoekers een plek was gevonden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet wordt wennen, zei informateur Rianne Letschert nadat de onderhandelende partijen op die vorm van samenwerking hebben ingezet. "Dat vergt iets van de manier van samenwerken van een parlement. Dat vergt iets van leiderschap, hoe je dat doet."
1 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - De jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam die donderdag werden aangehouden omdat vermoed wordt dat ze betrokken zijn bij de dood van een 60-jarige Schiedammer, blijven het weekend in de cel. Dat is vrijdag besloten nadat was getoetst of de verdenkingen daarvoor gegrond zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politierechter heeft vrijdag een 49-jarige man uit Noordwijk veroordeeld tot een taakstraf van veertig uur voor het brengen van de Hitlergroet op 12 oktober 2025 in Amsterdam. Die dag was er een groot anti-immigratieprotest in de hoofdstad.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de komende dagen kunnen krantenbezorgers hinder ondervinden van de kou en gladheid. Dat laten uitgeverijen DPG Media en Mediahuis weten. Dat betekent dat de krant misschien later komt of in sommige gebieden niet bezorgd kan worden.
1 uur geledenBREDA/DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft geen aanknopingspunten om een strafrechtelijk onderzoek te beginnen naar het lekken van de sollicitatie van Esmah Lahlah voor burgemeestersfuncties in Delft en Tilburg. Afgelopen jaar lekte uit dat het Tweede Kamerlid van GroenLinks-PvdA op beide vacatures had gesolliciteerd. Omdat daarmee de geheimhoudingsplicht die rond zulke procedures geldt werd geschonden, deden de commissarissen van de Koning in Zuid-Holland en Noord-Brabant aangifte.
2 uur geleden