Noodopvang voor asielzoekers in Middelburg met half jaar verlengd
MIDDELBURG (ANP) - De noodopvang voor asielzoekers in Middelburg wordt met een half jaar verlengd tot 23 november. Sinds oktober vorig jaar wonen iets minder dan tweehonderd mensen op de evenementenlocatie Studio A58. Directeur Frans Lievens van Studio A58 heeft de gemeente toestemming gegeven de locatie langer te gebruiken voor noodopvang.
De gemeente Middelburg geeft hiermee gehoor aan het verzoek van van Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) om ook in het tweede halfjaar van 2022 asielzoekers op te vangen. Aan het begin van de opvang in de Zeeuwse hoofdstad eind oktober moesten asielzoekers slapen op veldbedjes. Een paar dagen later werden er wooneenheden op de evenementenlocatie geplaatst, wat zorgde voor meer privacy en vrijheid voor de bewoners.
Het COA worstelt nog altijd met het vinden van voldoende opvangplekken voor asielzoekers. In het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dinsdag zo vol dat er voor driehonderd mensen dringend moest worden gezocht naar een slaapplek buiten de Groningse opvanglocatie. Woensdagavond liet het COA weten dat er voor alle aangemelde asielzoekers een plek was gevonden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten vanaf komend weekend rekening houden met drukkere treinen en een langere reistijd door werkzaamheden op meerdere trajecten, meldt de NS. De dienstregeling in heel Nederland kan volgens de vervoerder last hebben van deze werkzaamheden. Op sommige trajecten rijden helemaal geen treinen vanwege geplande werkzaamheden. De NS adviseert mensen hun reis kort voor vertrek te plannen.
8 minuten geledenDEN HELDER (ANP) - Het Nederlandse marineschip Zr. Ms. Johan de Witt is onderweg naar Noorwegen om mee te doen aan een NAVO-oefening in het poolgebied. Het schip vertrok maandagmorgen uit Den Helder en sluit in maart aan bij de oefening, die onderdeel is van de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO: Arctic Sentry.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten ook dinsdag nog rekening houden met treinen vol rommel van carnavalsgangers. Spoorvervoerder NS heeft afgelopen weekend dubbel zoveel schoonmakers ingezet om de treinen schoon te maken, maar verwacht niet dat de situatie dinsdag helemaal is opgelost, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
14 uur geledenVLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
19 uur geledenBREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
23 uur geleden