
Noodopvang voor asielzoekers in Biddinghuizen over een week open
BIDDINGHUIZEN (ANP) - De opbouw van de winteropvanglocatie op het evenemententerrein in Biddinghuizen is over een week klaar. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zegt daar vanaf het einde van die week mensen op te vangen. Zij zullen vanuit het volle aanmeldcentrum in Ter Apel en vanuit andere locaties in het land komen.
In Flevoland komen voor het vierde jaar op rij 1250 bedden tot eind maart. Op het terrein zijn portacabins aan elkaar geschakeld en opengemaakt, legt een woordvoerder uit. "Daardoor is het wat gezelliger in te richten. Er zijn meer hoekjes te creëren en het is qua geluid beter dan in een grote hal." De "solide gebouwtjes" staan in meerdere rijen. Er is een aparte straat voor lhbtiq+'ers die samen aparte toilet- en wasvoorzieningen hebben.
De woordvoerder merkt op dat deze noodopvang duur is en veel energie kost en dus niet 'groen' is. Wel lukt het volgens haar elk jaar om ondanks de grote omvang een "bijzondere sfeer" te creëren die niet te massaal voelt. "Elk jaar vinden medewerkers het jammer dat we weer moeten afbouwen." Na maart zijn er weer evenementen op het terrein.
Melden
Alle asielzoekers die over land Nederland binnenkomen, moeten zich in Ter Apel melden. In de nacht van woensdag op donderdag waren daar 2064 mensen, opnieuw meer dan het afgesproken maximum van 2000. Inmiddels moet het COA daarom 850.000 euro betalen aan de gemeente Westerwolde.
Vanuit dat centrum moeten mensen doorstromen naar opvanglocaties in het land, maar die zitten allemaal nagenoeg vol. Daar is onder meer geen uitstroom omdat asielprocedures heel lang duren door achterstanden en statushouders lang wachten op een huis. Door het gebruik van tijdelijke (crisis)noodlocaties sluiten plekken en moeten mensen verplaatsen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Landbouw stelt per direct een landelijke ophok- en afschermplicht in voor pluimvee. Vorige week werd op een kippenboerderij in het Drentse Gasselternijveenschemond vogelgriep geconstateerd. Deskundigen hebben deze week geconstateerd dat het risico op vogelgriep is toegenomen. Daarom heeft het ministerie nu besloten dat pluimveehouders hun dieren binnen moeten houden.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van vrouwen moet een nationale prioriteit worden tijdens en na de verkiezingen. Dat is de oproep in een manifest dat donderdag wordt overhandigd aan lijsttrekkers in de Tweede Kamer. Het manifest is ondertekend door 171 burgemeesters. Ook ongeveer honderd mensen uit de samenleving hebben hun handtekening gezet. Dit zijn bijvoorbeeld hoogleraren, schrijvers, ondernemers en oud-ministers.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De verdachten van de kunstroof in het Drents Museum in Assen zwijgen nog steeds over hun mogelijke betrokkenheid. Dit bleek donderdag bij de start van de regiezitting in de rechtbank in Assen, waar Douglas Chesley W. (36), Bernhard Z. (35) en Jan B. (21) uit Heerhugowaard aanwezig zijn. De officier van justitie herhaalde dat er tegen de drie verdachten van de diefstal van vier Roemeense kunstschatten "een overvloed aan bewijs ligt".
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft donderdag de 57-jarige Hans H. uit Schoonebeek veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor de moord op zijn vrouw. H. stak op 29 oktober 2024 de 53-jarige Tonnie op straat in Hardenberg dood, nadat hij haar had opgewacht. Ze had net de kinderopvang verlaten waar zij werkte.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Big Brother keert deze winter niet terug bij RTL, zo laat de zender weten. Het einde van het realityprogramma is het gevolg van het besluit van de Belgische zender Play om te stoppen met het programma. Big Brother is een coproductie van Play en RTL, en RTL kan vanwege de hoge kosten niet alleen verder.
4 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een voorwaardelijke celstraf van een jaar geëist tegen een 26-jarige vrouw uit Zoetermeer die in 2022 haar vriend in brand zou hebben gestoken. De man liep daardoor brandwonden op over zijn hele lichaam.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om de natuur-, water- en klimaatdoelen te halen, moet in 2050 minimaal 150.000 hectare landbouwgrond natuur zijn geworden. Dat schrijft het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een studie naar de toekomst van de landbouw en natuur. Het komt neer op ongeveer de oppervlakte van de provincie Utrecht.
16 uur geleden