Noodopvang van minderjarigen Appelscha gaat niet door
WOLVEGA (ANP) - Een hotel in het Friese Appelscha wordt toch niet gebruikt om maximaal zestig minderjarige vluchtelingen op te vangen. Die noodopvang was vorige week aangekondigd, maar het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) ziet er alsnog van af. Dat meldt de gemeente Ooststellingwerf, waar Appelscha onder valt.
Het COA zou hotel Aan de Vaart voor zes maanden huren, met de mogelijkheid om dit met nog een half jaar te verlengen. Volgens de gemeente heeft dat veel teweeggebracht in Appelscha. "Wij betreuren de onrust die is ontstaan naar aanleiding van het bericht over de opvang van vluchtelingen. We weten met elkaar dat Nederland voor een grote uitdaging staat om vluchtelingen een veilig onderdak te bieden. We weten nu niet wat dat voor onze gemeente op korte en lange termijn betekent", laat Ooststellingwerf weten.
Volgens het COA moest het hotel op een paar punten nog worden aangepast voordat de vluchtelingen er naartoe konden verhuizen. Dat kan alleen niet op korte termijn worden uitgevoerd. "Dit was reden voor de aanbieder die locaties onderzoekt en aanbiedt aan het COA, om het aanbod van het hotel in te trekken."
Opvang Wolvega
In de Friese plaats Wolvega worden waarschijnlijk ongeveer twintig huisjes voor statushouders neergezet. De chalets moeten net buiten de bebouwde kom worden geplaatst. Daar kunnen ze snel worden aangesloten op elektriciteit, riolering en drinkwater. Volgens de gemeente zien de omwonenden de komst van de statushouders niet zitten. "Er zijn zorgen geuit over onder andere de verkeersveiligheid, de privacy en waarde van hun huizen", stelt Weststellingwerf, waar Wolvega onder valt.
Statushouders hebben te horen gekregen dat ze zijn erkend als vluchteling en dat ze dus in Nederland mogen blijven. Maar duizenden statushouders kunnen de asielzoekerscentra niet verlaten door de woningnood. Daardoor kunnen ze ook niet plaatsmaken voor nieuwe vluchtelingen. Als statushouders doorstromen naar een tijdelijk onderkomen, komt er meer ruimte voor nieuwe asielzoekers.
Asielschip Wageningen
In de haven van Wageningen worden 98 vluchtelingen opgevangen op een asielschip. Het schip, de MS Willemstad, blijft maximaal een jaar lang liggen in de haven aan de Nederrijn.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De drie terrorismeverdachten die in de nacht van dinsdag op woensdag werden aangehouden blijven twee weken langer in hechtenis. Dat meldt de rechtbank van Rotterdam. Het drietal is vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris.
18 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft toestemming gekregen om de gietwalsinstallatie, waarin vloeibaar staal wordt omgezet in rollen staal, opnieuw te testen. Het in Noord-Holland gevestigde bedrijf moest de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) begin april stilleggen, omdat de uitstoot van de zeer schadelijke stof chroom-6 veel te hoog was. Tata Steel zegt sindsdien "allerlei technische aanpassingen" te hebben gedaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De speciale tribune in de Amsterdamse Prinsengracht, die is gebouwd voor de Canal Parade van zaterdag, is uitverkocht. Volgens een woordvoerder van Pride Amsterdam zijn er nog wat laatste kaarten beschikbaar, vooral door annuleringen.
3 uur geledenBABBERICH (ANP) - Bij het ongeval op de A12 ter hoogte van Babberich in de buurt van de Duitse grens waren vier voertuigen betrokken, meldt de politie. Het gaat om een personenauto, twee vrachtwagens en een bestelauto. De drie inzittenden van de personenauto zijn gewond geraakt en naar een ziekenhuis gebracht. Over de ernst van hun verwondingen zegt de politie niets.
3 uur geledenBABBERICH (ANP) - Op de snelweg A12 bij Babberich in de buurt van de Duitse grens is een ernstig ongeval gebeurd. Bij het ongeval zijn meerdere voertuigen betrokken en zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de politie Oost-Nederland. Volgens de veiligheidsregio zijn er meerdere vrachtwagens bij het ongeluk betrokken.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Vanaf het weekend tot en met woensdag zijn 8141 vrachtwagens en touringcars over de verzwakte Merwedebrug gereden, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Daarvan had ongeveer 80 procent een buitenlands kenteken. Zij konden vanwege regelgeving nog niet worden beboet via het camerasysteem dat RWS op zaterdag en zondag heeft geïnstalleerd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool, The Moscow Times en De Balie gaan een jaarlijks nieuw evenement organiseren over persvrijheid en onafhankelijke journalistiek: de Derk Sauerlezing. Het evenement wordt gehouden ter ere van de vorig jaar overleden journalist en mediaondernemer Derk Sauer.
12 uur geleden