Noodopvang Oekraïners in en rond Den Haag bijna helemaal vol
DEN HAAG (ANP) - Bijna elke noodopvangplek voor Oekraïense vluchtelingen in de regio Haaglanden zit vol. De regio vangt ongeveer 1700 mensen op en zit aan zijn limiet. Af en toe is er misschien nog een plekje vrij, maar voor de meeste mensen moet een plek ergens anders in het land worden gezocht, laat een woordvoerster van de Veiligheidsregio Haaglanden weten.
Het aantal noodopvangplekken kan niet veel meer toenemen, "veel rek zit er niet meer in", aldus de veiligheidsregio. Dat komt onder meer doordat er veel hotelkamers zijn geboekt. Nu het hotelseizoen begint, zijn veel van die kamers al gereserveerd.
Haaglanden kijkt nu vooral naar "semi-permanente opvangplekken". Zo worden er in Den Haag zeven locaties ingericht om Oekraïners langdurig op te vangen. Hieronder zijn het voormalige Koninklijk Conservatorium, een klooster, een verzorgingstehuis en een Shell-gebouw. Die zijn niet meegeteld in de beschikbare opvangplekken.
Bijna 2500 plekken in Utrecht
In andere regio's is meer ruimte. Zo zijn er in de provincie Utrecht bijna 2500 plekken (de Jaarbeurs niet meegerekend) beschikbaar. De regio vangt bijna 1700 Oekraïners op en heeft dus nog zo'n 800 plekken over. "Het is nog niet vol, maar het gaat hard. Mensen komen nu met bussen tegelijk", zegt burgemeester Sharon Dijksma. In Noord-Holland Noord zijn 1553 van de 2118 opvangplekken bezet.
In Amsterdam gaat het goed, laat burgemeester Femke Halsema weten. Na een registratie op het centraal station worden mensen in overleg naar andere regio's geplaatst.
Landelijk Coördinatiecentrum
Gelderland-Zuid heeft 520 van de 1542 opvangplekken in gebruik en heeft dus nog een marge van 1000 plekken. Zaanstreek-Waterland vangt zo'n 500 Oekraïners op en heeft nog 600 plekken over.
Om te helpen bij het vinden van opvangplekken is een tijd geleden een Landelijk Coördinatiecentrum Vluchtelingen Spreiding (LCVS) opgericht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
20 minuten geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
21 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.
3 uur geleden