Noodopvang Oekraïners in en rond Den Haag bijna helemaal vol
DEN HAAG (ANP) - Bijna elke noodopvangplek voor Oekraïense vluchtelingen in de regio Haaglanden zit vol. De regio vangt ongeveer 1700 mensen op en zit aan zijn limiet. Af en toe is er misschien nog een plekje vrij, maar voor de meeste mensen moet een plek ergens anders in het land worden gezocht, laat een woordvoerster van de Veiligheidsregio Haaglanden weten.
Het aantal noodopvangplekken kan niet veel meer toenemen, "veel rek zit er niet meer in", aldus de veiligheidsregio. Dat komt onder meer doordat er veel hotelkamers zijn geboekt. Nu het hotelseizoen begint, zijn veel van die kamers al gereserveerd.
Haaglanden kijkt nu vooral naar "semi-permanente opvangplekken". Zo worden er in Den Haag zeven locaties ingericht om Oekraïners langdurig op te vangen. Hieronder zijn het voormalige Koninklijk Conservatorium, een klooster, een verzorgingstehuis en een Shell-gebouw. Die zijn niet meegeteld in de beschikbare opvangplekken.
Bijna 2500 plekken in Utrecht
In andere regio's is meer ruimte. Zo zijn er in de provincie Utrecht bijna 2500 plekken (de Jaarbeurs niet meegerekend) beschikbaar. De regio vangt bijna 1700 Oekraïners op en heeft dus nog zo'n 800 plekken over. "Het is nog niet vol, maar het gaat hard. Mensen komen nu met bussen tegelijk", zegt burgemeester Sharon Dijksma. In Noord-Holland Noord zijn 1553 van de 2118 opvangplekken bezet.
In Amsterdam gaat het goed, laat burgemeester Femke Halsema weten. Na een registratie op het centraal station worden mensen in overleg naar andere regio's geplaatst.
Landelijk Coördinatiecentrum
Gelderland-Zuid heeft 520 van de 1542 opvangplekken in gebruik en heeft dus nog een marge van 1000 plekken. Zaanstreek-Waterland vangt zo'n 500 Oekraïners op en heeft nog 600 plekken over.
Om te helpen bij het vinden van opvangplekken is een tijd geleden een Landelijk Coördinatiecentrum Vluchtelingen Spreiding (LCVS) opgericht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
3 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje. Iran heeft het land meermaals bestookt met raketten en drones, nadat het zelf werd aangevallen door de Verenigde Staten en Israël.
5 uur geledenDOHA (ANP) - De Nederlandse ambassades in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben Nederlanders opgeroepen om binnen te blijven en de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen. Iran bestookt de landen met raketten en drones, nadat de Verenigde Staten en Israël de aanval hadden geopend.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.
7 uur geleden