Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodopvang asielzoekers Ter Apel in studentencomplex Groningen

Noodopvang asielzoekers Ter Apel in studentencomplex Groningen

GRONINGEN (ANP) - De crisisopvang voor asielzoekers in Groningen komt in studentenhuisvestingscomplex The Village aan de Peizerweg. De opvang gaat vrijdag open en moet onderdak bieden aan tachtig tot honderd asielzoekers uit onder andere Syrië, Eritrea, Somalië, Iran, Irak en Jemen. Naar verwachting blijven de asielzoekers zo'n drie maanden in de opvang in afwachting van plaatsing in een regulier asielzoekerscentrum.

Het gaat om een leegstaande verdieping boven de gemeenschappelijke ruimte van het studentencomplex die af en toe wordt gebruikt voor extra piekopvang van studenten. Dat is nu niet aan de orde waardoor de verhuurder de verdieping beschikbaar kon stellen voor de opvang van asielzoekers, vertelt een woordvoerder van de gemeente. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) is nu druk bezig om wandjes te plaatsen en de ruimte verder gereed te maken voor de komst van de asielzoekers.

Groningen geeft met het openen van de opvang gehoor aan een oproep van het COA aan gemeenten om extra tijdelijke opvanglocaties in te richten vanwege de drukte in het aanmeldcentrum in Ter Apel. "De gemeente Groningen vindt het belangrijk om een bijdrage te leveren aan een menswaardige opvang van asielzoekers en geeft daarom graag gehoor aan dit verzoek", aldus de gemeente.

Stadskanaal

Ook de Groningse gemeente Stadskanaal schiet Ter Apel te hulp. Daar komen verwarmde tenten te staan waar plek is voor tweehonderd vluchtelingen. Deze tijdelijke opvang is naar verwachting donderdag klaar voor gebruik. De tenten staan er tot eind januari.

Omwonenden en studenten die in The Village wonen, zijn per brief op de hoogte gebracht. Het COA is verantwoordelijk voor het beheer van de opvang en is het aanspreekpunt voor alle ondernemers en particulieren in de omgeving van de locatie.

Het COA laat weten blij te zijn met de nieuwe noodopvang. "Daar zijn we heel erg mee geholpen. Maar het is geen structurele oplossing", reageert een woordvoerder. Hij zegt dat het COA er alles aan doet om te voorkomen dat mensen buiten in het gras hoeven te slapen. "Die wil je in deze omstandigheden niet buiten hebben. De nood blijft hoog. Als gemeenten niet bijspringen, dan blijft deze situatie nog bestaan."

Meer uit Binnenland

Greenpeace gaat door met bezetting hoofdgebouw Lelystad Airport

LELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".

11 minuten geleden
VU kondigt week na artikel over Marlon U. maatregelen aan

AMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.

14 minuten geleden
Moskeeën ontvangen vlak voor ramadan brief tegen 'islamisering'

GRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.

17 minuten geleden
Ook Nederlands geld in nieuw wapenpakket uit VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.

1 uur geleden
Slachtofferhulp over kritiek op reclassering: vertrouwen cruciaal

UTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.

1 uur geleden
Jeugdzorgmedewerkers leggen 2 maart in hele land werk neer

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in de jeugdzorg leggen maandag 2 maart in heel Nederland 24 uur het werk neer. Dat melden vakbonden FNV, CNV en FBZ. De werknemers verzamelen zich in Utrecht uit protest tegen de vastgelopen cao-onderhandelingen.

2 uur geleden
Rechtbank wijst beroep Hoge Veluwe over doden wolven af

ARNHEM (ANP) - Nationaal Park De Hoge Veluwe mag nog steeds geen wolven doden die in het park leven. De provincie Gelderland gaf daar vorig jaar april geen toestemming voor en de parkdirectie ging in beroep bij de rechter. Die oordeelt nu dat de Hoge Veluwe onder de huidige regels sowieso geen afschotvergunning kan krijgen en wijst het bezwaar daarom af. De Hoge Veluwe zegt wolven met name te willen kunnen afschieten om de kudde moeflons in het gebied te beschermen.

3 uur geleden