Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodopvang asielzoekers op cruiseschip Velsen-Noord kan doorgaan

Noodopvang asielzoekers op cruiseschip Velsen-Noord kan doorgaan

HAARLEM (ANP) - De ondernemers die via een kort geding asielopvang op een cruiseschip in Velsen-Noord wilden tegengaan, hebben hun zaak verloren. Dat betekent dat de eerste groep asielzoekers hier vanaf maandag terechtkan. Volgens de voorzieningenrechter van de rechtbank in Haarlem wegen de belangen voor de noodopvang zwaarder dan die van de ondernemers.

De indieners van het kort geding menen onder meer dat de omgeving van de plek waar het enorme schip uit Estland ligt niet veilig is om de asielzoekers tijdelijk te laten wonen en vrezen voor een onwerkbare situatie voor hun nabijgelegen bedrijven. De ondernemers voerden verder aan dat bedrijven in de omgeving van het schip stank- en geluidsoverlast veroorzaken en dat het te dicht zou liggen bij een bedrijf waar gevaarlijke activiteiten zouden plaatsvinden. De rechter meent dat dit laatste argument onvoldoende is onderbouwd.

Ook vinden de ondernemers dat de gemeente moet handhaven omdat er nog geen zogenoemde omgevingsvergunning aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) is verstrekt. Die is nodig omdat de opvang op deze plek in strijd is met het bestemmingsplan. De gemeente heeft echter besloten de opvang te gedogen. Hoewel deze gang van zaken volgens de rechter "niet de schoonheidsprijs verdient", doet dat niet af aan het oordeel.

Cameratoezicht

Verder vindt de rechter dat de gemeente Velsen voldoende maatregelen heeft getroffen om de asielzoekers veilig te kunnen opvangen. Tijdens een schouw afgelopen weekend werd dit bevestigd door onder meer de brandweer, politie, GGD, de Gasunie en Omgevingsdienst. Zo zijn er looproutes gemaakt, wordt beveiliging ingezet en is verlichting en cameratoezicht geplaatst. Ook zijn er hekken neergezet om te voorkomen dat de tijdelijke bewoners van het schip bij de omliggende bedrijventerreinen kunnen komen.

Op het schip is het komende halfjaar plek voor zo'n duizend asielzoekers en statushouders. Ze komen gespreid naar Velsen-Noord. De eerste honderd mensen worden aan het eind van maandagmiddag verwacht. "De uitspraak geeft duidelijkheid en betekent dat we verder kunnen", zegt een woordvoerder van het COA.

"Goed nieuws: vluchtelingen mogen aan boord van de Silja Europa!", reageert burgemeester Frank Dales van Velsen op Twitter "Ik ben blij dat we in Velsen bijdragen aan de oplossing van de crisis. Vluchtelingen krijgen de menselijke opvang die ze verdienen."

Meer uit Binnenland

Madlener vindt viering 750 jaar Amsterdam op de A10 niet handig

DEN HAAG (ANP) - Minister Barry Madlener (Infrastructuur) vindt het niet handig dat een deel van de A10 wordt afgesloten om het 750-jarig bestaan van Amsterdam te vieren. Een groot deel van de ringweg rond de hoofdstad is vanwege de festiviteiten in het weekend van 20 tot en met 22 juni autovrij. "Je moet wegen niet claimen voor feestjes", zegt Madlener daarover in De Telegraaf.

17 minuten geleden
Wolven Veluwe en Drenthe eten vooral herten en zwijnen

LEIDEN (ANP) - Wolven in Nederland eten voornamelijk wilde dieren. In hun keutels hebben wetenschappers vooral resten van wilde zwijnen, reeën en edelherten gevonden. Schapen en ander vee staan relatief weinig op het menu.

3 uur geleden
Eerste dag burgerzoekactie rond Beerta beëindigd

FINSTERWOLDE (ANP) - De eerste dag van de burgerzoekactie naar de vermiste kinderen uit Beerta is ten einde. Sinds maandagmiddag hebben zeker 220 mensen rond de Groningse gemeente Oldambt gezocht naar Jeffrey (10) en Emma (8), zegt organisator Coördinatie Platform Vermissing (CPV). De actie is voor het donker beëindigd.

7 uur geleden
Safae el Khannoussi wint Libris Literatuur Prijs met debuut

AMSTERDAM (ANP) - Safae el Khannoussi heeft dit jaar de Libris Literatuur Prijs gewonnen met haar debuutroman Oroppa. Juryvoorzitter Sheila Sitalsing heeft dat bekendgemaakt tijdens een diner in Felix Meritis in Amsterdam. De bekendmaking werd live uitgezonden door Nieuwsuur.

7 uur geleden
49 aanhoudingen bij bezetting pand Universiteit Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond 49 demonstranten aangehouden die in Utrecht een pand van de Universiteit Utrecht (UU) hadden bezet. De pro-Palestijnse betogers zijn door agenten uit het gebouw aan de Drift in het centrum van de stad gehaald en in een bus gezet. Ze zijn aangehouden voor lokaalvredebreuk en worden naar een andere locatie in Utrecht gebracht en daar vrijgelaten.

8 uur geleden
Feestende menigte verlaat Eindhoven na huldiging PSV

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven loopt langzaam leeg nadat PSV daar eerder op de avond is gehuldigd. Een stroom aan mensen loopt rond 21.00 uur richting het station.

8 uur geleden
PSV gehuldigd in rood-wit gekleurd Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn in Eindhoven gehuldigd in het bijzijn van een grote feestende rood-wit gekleurde menigte fans. De voetbalclub behaalde een dag eerder voor de 26e keer de landstitel. Vele duizenden supporters kwamen maandag naar de stad voor het feest met hun kampioenen.

9 uur geleden