Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodopvang asielzoekers in Assen wordt 'wachtkamer' voor Ter Apel

Noodopvang asielzoekers in Assen wordt 'wachtkamer' voor Ter Apel

ASSEN (ANP) - De crisisnoodopvang voor asielzoekers in de Expo Hal in Assen gaat dicht. In plaats daarvan wordt het gebouw een 'wachtkamer'. Als het aanmeldcentrum in Ter Apel vol zit, kunnen nieuwe asielzoekers drie tot vijf dagen in de Drentse hoofdstad terecht voordat ze worden geregistreerd. Na de registratie gaan ze naar een andere opvang.

De Expo Hal, naast het racecircuit van Assen, werd sinds november 2021 gebruikt om asielzoekers op te vangen. Het complex biedt plek aan 500 vluchtelingen. Tussen nu en 1 juli worden zij naar andere opvanglocaties gebracht. Daarna is de Expo Hal tot 1 oktober beschikbaar als wachtkamer. Ook dan kunnen er 500 mensen terecht.

Volgens de gemeente Assen bestaat de kans dat het aanmeldcentrum in Ter Apel in de komende periode weer volstroomt. De wachtkamer is bedoeld "om vervelende situaties te voorkomen". Eerder werd een wachtkamer geopend in de buurt van het Groningse Zoutkamp.

Amstelveen

Het is de bedoeling dat de Expo Hal in Assen na 1 oktober weer beschikbaar is voor beurzen en congressen.

Amstelveen wil vanaf volgend jaar ongeveer zestig jonge asielzoekers opvangen. Op bedrijventerrein Legmeer moeten tijdelijke woningen voor ze worden neergezet. De opvang is in eerste instantie voor 2,5 jaar, maar kan worden verlengd.

Tijdelijke locaties

Nederland heeft nog steeds te weinig plekken in asielzoekerscentra. Daarom zijn in alle delen van het land tijdelijke locaties ingericht, waar de vluchtelingen kunnen blijven tot er een vaste plek voor ze is.

Meer uit Binnenland

RvS: iets meer uitleg bij wetsvoorstel verhoging eigen risico

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet een aantal dingen beter uitleggen in het wetsvoorstel voor het verhogen van het eigen risico. De Raad van State vindt het een goed wetsvoorstel en schrijft in het advies ook te begrijpen waarom het gebeurt, maar er is nog onduidelijkheid over hoe financiƫle ondersteuning wordt geregeld voor mensen die dat nodig hebben.

3 minuten geleden
BuZa bekijkt optie medische evacuatie enkele personen cruiseschip

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) bekijkt de mogelijkheden om "enkele personen" medisch te evacueren van het cruiseschip MV Hondius. Dat meldt een woordvoerder.

34 minuten geleden
Bijzonder verzetsmateriaal uit Tweede Wereldoorlog gevonden in KB

DEN HAAG (ANP) - In de KB nationale bibliotheek in Den Haag is "een bijzondere vondst van verzetsmateriaal uit de Tweede Wereldoorlog" gedaan, meldt de organisatie in een persbericht. Het gaat onder meer om vervalste persoonsbewijzen en ontheffingen, foto's van gebombardeerde steden en voedselkaarten voor concentratiekampen.

47 minuten geleden
Iran dreigt Amerikaanse marine aan te vallen in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse krijgsmacht waarschuwt de Amerikaanse marine aan te zullen vallen als deze de Straat van Hormuz binnenvaart, schrijven Iraanse staatsmedia. De Verenigde Staten kondigden zondagavond aan vanaf maandag schepen door de belangrijke zeestraat te begeleiden. Iran benadrukt dat veilige doorgang moet worden gecoƶrdineerd met het land.

1 uur geleden
Seinstoring verholpen, treinverkeer langzaam weer op gang

UTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.

1 uur geleden
Halsema noemt bekladding monument "ongelooflijk laffe daad"

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam een "ongelooflijk laffe daad" genoemd op haar socialemediakanalen. Halsema spreekt van "vernielzucht en opzettelijke beschadiging van ons nationale monument".

1 uur geleden
Kamer en kabinet boos over bekladding Nationaal Monument

DEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt.

2 uur geleden