Noodopvang asielzoekers in Assen wordt 'wachtkamer' voor Ter Apel
ASSEN (ANP) - De crisisnoodopvang voor asielzoekers in de Expo Hal in Assen gaat dicht. In plaats daarvan wordt het gebouw een 'wachtkamer'. Als het aanmeldcentrum in Ter Apel vol zit, kunnen nieuwe asielzoekers drie tot vijf dagen in de Drentse hoofdstad terecht voordat ze worden geregistreerd. Na de registratie gaan ze naar een andere opvang.
De Expo Hal, naast het racecircuit van Assen, werd sinds november 2021 gebruikt om asielzoekers op te vangen. Het complex biedt plek aan 500 vluchtelingen. Tussen nu en 1 juli worden zij naar andere opvanglocaties gebracht. Daarna is de Expo Hal tot 1 oktober beschikbaar als wachtkamer. Ook dan kunnen er 500 mensen terecht.
Volgens de gemeente Assen bestaat de kans dat het aanmeldcentrum in Ter Apel in de komende periode weer volstroomt. De wachtkamer is bedoeld "om vervelende situaties te voorkomen". Eerder werd een wachtkamer geopend in de buurt van het Groningse Zoutkamp.
Amstelveen
Het is de bedoeling dat de Expo Hal in Assen na 1 oktober weer beschikbaar is voor beurzen en congressen.
Amstelveen wil vanaf volgend jaar ongeveer zestig jonge asielzoekers opvangen. Op bedrijventerrein Legmeer moeten tijdelijke woningen voor ze worden neergezet. De opvang is in eerste instantie voor 2,5 jaar, maar kan worden verlengd.
Tijdelijke locaties
Nederland heeft nog steeds te weinig plekken in asielzoekerscentra. Daarom zijn in alle delen van het land tijdelijke locaties ingericht, waar de vluchtelingen kunnen blijven tot er een vaste plek voor ze is.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
2 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
11 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
16 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
17 uur geleden