Noodmaatregelen voorbij in 'relatief rustig' Roosendaal
ROOSENDAAL (ANP) - Burgemeester Han van Midden van Roosendaal heeft per direct de noodverordening ingetrokken die daar van kracht was vanwege overlast door jongeren. Volgens de gemeente is het de afgelopen dagen "relatief rustiger geworden", waardoor de noodmaatregelen verplicht afgeschaald moeten worden.
De noodverordening gold voor de wijken Kalsdonk, Kortendijk, Kroeven, Langdonk en Westrand. Daar was het dagen achtereen onrustig door groepen jongeren die vuurwerk afstaken en brand stichtten.
Door het intrekken van de noodverordening komt onder andere het toegangsverbod voor mensen die niets te zoeken hadden in de wijk te vervallen. Datzelfde geldt voor het verbod op het dragen van gezichtsbedekking. Ook gaat de politie niet langer preventief fouilleren.
"Burgemeester Han van Midden, de officier van justitie en de teamchef van de politie blijven de actuele situatie uiteraard nauwgezet volgen", aldus de gemeente. Agenten blijven onaangekondigde controles in de wijken uitvoeren en ook het cameratoezicht blijft in stand. "Mocht er een aanleiding zijn of nieuwe problemen te voorzien zijn, dan kunnen de noodmaatregelen per direct opnieuw worden ingesteld."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
5 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
20 uur geleden