Noodmaatregelen voorbij in 'relatief rustig' Roosendaal
ROOSENDAAL (ANP) - Burgemeester Han van Midden van Roosendaal heeft per direct de noodverordening ingetrokken die daar van kracht was vanwege overlast door jongeren. Volgens de gemeente is het de afgelopen dagen "relatief rustiger geworden", waardoor de noodmaatregelen verplicht afgeschaald moeten worden.
De noodverordening gold voor de wijken Kalsdonk, Kortendijk, Kroeven, Langdonk en Westrand. Daar was het dagen achtereen onrustig door groepen jongeren die vuurwerk afstaken en brand stichtten.
Door het intrekken van de noodverordening komt onder andere het toegangsverbod voor mensen die niets te zoeken hadden in de wijk te vervallen. Datzelfde geldt voor het verbod op het dragen van gezichtsbedekking. Ook gaat de politie niet langer preventief fouilleren.
"Burgemeester Han van Midden, de officier van justitie en de teamchef van de politie blijven de actuele situatie uiteraard nauwgezet volgen", aldus de gemeente. Agenten blijven onaangekondigde controles in de wijken uitvoeren en ook het cameratoezicht blijft in stand. "Mocht er een aanleiding zijn of nieuwe problemen te voorzien zijn, dan kunnen de noodmaatregelen per direct opnieuw worden ingesteld."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De huurmarkt in de vrije sector bleef ook in het vierde kwartaal van 2025 "structureel krap", melden woningplatformen Huurwoningen.nl en Pararius. De prijs ging omhoog naar gemiddeld 1838 euro per maand en er verdwenen meer huurwoningen van de markt dan erbij kwamen. Beschikbare woningen stonden minder lang online; het scheelt een dag vergeleken met hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
3 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
14 uur geleden