Noodlijdend Vitesse voert druk op licentiecommissie KNVB op
ARNHEM (ANP) - Vitesse doet een dringend beroep op de onafhankelijke beroepscommissie licentiezaken van de KNVB om de beoogde overname door ondernemer Guus Franke goed te keuren. Daarmee zou het verkrijgen van een proflicentie dichterbij komen.
Bij een overname door Franke zegt Vitesse een sluitende begroting te kunnen presenteren, iets wat momenteel nog niet het geval is. "We begrijpen dat de licentiecommissie een weloverwogen beslissing moet en wil nemen", zegt algemeen directeur Edwin Reijntjes op de clubwebsite.
"Dat willen wij ook, want zowel de club als de supporters zijn gebaat bij een structurele oplossing. Toch willen we de licentiecommissie oproepen om zo snel mogelijk een uitspraak te doen over de overname van Franke. Hij heeft alle gevraagde documentatie inmiddels ingeleverd en hij is met zijn team dag en nacht beschikbaar (gebleken), voor eventuele aanvullende vragen. Dat is ook nodig, anders wordt het een bijzonder lastig verhaal voor Vitesse."
Enige optie
Reijntjes geeft aan dat een overname van Franke zo ongeveer de enige overgebleven optie is. "De toekomst van de club hangt al veel te lang aan een zijden draadje. Ik ben ervan overtuigd dat we met Guus - als nieuwe eigenaar - deze onzekere periode kunnen afsluiten, zonder nieuwe schulden en zonder enige betrokkenheid van Common Group. Ik weet dat de licentiecommissie dit ook belangrijk vindt, en hoop dat ze met ons mee willen bewegen."
Vitesse kreeg eerder dit jaar geen goedkeuring van de licentiecommissie voor de overname van de aandelen door Common Group. De commissie twijfelde of eigenaar Coley Parry wel over het noodzakelijk vermogen beschikte. De Amerikaan had sinds zijn presentatie in 2022 al miljoenen geleend aan de club.
Nieuwe deadline
Vitesse kreeg afgelopen zaterdag opnieuw uitstel van de KNVB om de proflicentie voor komend seizoen veilig te stellen. De nieuwe deadline is gesteld op 31 juli om 12.00 uur. De beroepscommissie streeft ernaar om uiterlijk op 1 augustus een uitspraak te doen. Bij groen licht speelt het gedegradeerde Vitesse op 9 augustus de eerste competitiewedstrijd tegen Telstar in de Keuken Kampioen Divisie.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
9 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
9 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
21 uur geleden