Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodlijdend Vitesse voert druk op licentiecommissie KNVB op

Noodlijdend Vitesse voert druk op licentiecommissie KNVB op

ARNHEM (ANP) - Vitesse doet een dringend beroep op de onafhankelijke beroepscommissie licentiezaken van de KNVB om de beoogde overname door ondernemer Guus Franke goed te keuren. Daarmee zou het verkrijgen van een proflicentie dichterbij komen.

Bij een overname door Franke zegt Vitesse een sluitende begroting te kunnen presenteren, iets wat momenteel nog niet het geval is. "We begrijpen dat de licentiecommissie een weloverwogen beslissing moet en wil nemen", zegt algemeen directeur Edwin Reijntjes op de clubwebsite.

"Dat willen wij ook, want zowel de club als de supporters zijn gebaat bij een structurele oplossing. Toch willen we de licentiecommissie oproepen om zo snel mogelijk een uitspraak te doen over de overname van Franke. Hij heeft alle gevraagde documentatie inmiddels ingeleverd en hij is met zijn team dag en nacht beschikbaar (gebleken), voor eventuele aanvullende vragen. Dat is ook nodig, anders wordt het een bijzonder lastig verhaal voor Vitesse."

Enige optie

Reijntjes geeft aan dat een overname van Franke zo ongeveer de enige overgebleven optie is. "De toekomst van de club hangt al veel te lang aan een zijden draadje. Ik ben ervan overtuigd dat we met Guus - als nieuwe eigenaar - deze onzekere periode kunnen afsluiten, zonder nieuwe schulden en zonder enige betrokkenheid van Common Group. Ik weet dat de licentiecommissie dit ook belangrijk vindt, en hoop dat ze met ons mee willen bewegen."

Vitesse kreeg eerder dit jaar geen goedkeuring van de licentiecommissie voor de overname van de aandelen door Common Group. De commissie twijfelde of eigenaar Coley Parry wel over het noodzakelijk vermogen beschikte. De Amerikaan had sinds zijn presentatie in 2022 al miljoenen geleend aan de club.

Nieuwe deadline

Vitesse kreeg afgelopen zaterdag opnieuw uitstel van de KNVB om de proflicentie voor komend seizoen veilig te stellen. De nieuwe deadline is gesteld op 31 juli om 12.00 uur. De beroepscommissie streeft ernaar om uiterlijk op 1 augustus een uitspraak te doen. Bij groen licht speelt het gedegradeerde Vitesse op 9 augustus de eerste competitiewedstrijd tegen Telstar in de Keuken Kampioen Divisie.

Meer uit Voetbal

Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

2 uur geleden
Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

10 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

10 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

10 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

11 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

11 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

12 uur geleden