Noodlijdend Vitesse voert druk op licentiecommissie KNVB op
ARNHEM (ANP) - Vitesse doet een dringend beroep op de onafhankelijke beroepscommissie licentiezaken van de KNVB om de beoogde overname door ondernemer Guus Franke goed te keuren. Daarmee zou het verkrijgen van een proflicentie dichterbij komen.
Bij een overname door Franke zegt Vitesse een sluitende begroting te kunnen presenteren, iets wat momenteel nog niet het geval is. "We begrijpen dat de licentiecommissie een weloverwogen beslissing moet en wil nemen", zegt algemeen directeur Edwin Reijntjes op de clubwebsite.
"Dat willen wij ook, want zowel de club als de supporters zijn gebaat bij een structurele oplossing. Toch willen we de licentiecommissie oproepen om zo snel mogelijk een uitspraak te doen over de overname van Franke. Hij heeft alle gevraagde documentatie inmiddels ingeleverd en hij is met zijn team dag en nacht beschikbaar (gebleken), voor eventuele aanvullende vragen. Dat is ook nodig, anders wordt het een bijzonder lastig verhaal voor Vitesse."
Enige optie
Reijntjes geeft aan dat een overname van Franke zo ongeveer de enige overgebleven optie is. "De toekomst van de club hangt al veel te lang aan een zijden draadje. Ik ben ervan overtuigd dat we met Guus - als nieuwe eigenaar - deze onzekere periode kunnen afsluiten, zonder nieuwe schulden en zonder enige betrokkenheid van Common Group. Ik weet dat de licentiecommissie dit ook belangrijk vindt, en hoop dat ze met ons mee willen bewegen."
Vitesse kreeg eerder dit jaar geen goedkeuring van de licentiecommissie voor de overname van de aandelen door Common Group. De commissie twijfelde of eigenaar Coley Parry wel over het noodzakelijk vermogen beschikte. De Amerikaan had sinds zijn presentatie in 2022 al miljoenen geleend aan de club.
Nieuwe deadline
Vitesse kreeg afgelopen zaterdag opnieuw uitstel van de KNVB om de proflicentie voor komend seizoen veilig te stellen. De nieuwe deadline is gesteld op 31 juli om 12.00 uur. De beroepscommissie streeft ernaar om uiterlijk op 1 augustus een uitspraak te doen. Bij groen licht speelt het gedegradeerde Vitesse op 9 augustus de eerste competitiewedstrijd tegen Telstar in de Keuken Kampioen Divisie.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
29 minuten geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
10 uur geleden