Noodlijdend Vitesse voert druk op licentiecommissie KNVB op
ARNHEM (ANP) - Vitesse doet een dringend beroep op de onafhankelijke beroepscommissie licentiezaken van de KNVB om de beoogde overname door ondernemer Guus Franke goed te keuren. Daarmee zou het verkrijgen van een proflicentie dichterbij komen.
Bij een overname door Franke zegt Vitesse een sluitende begroting te kunnen presenteren, iets wat momenteel nog niet het geval is. "We begrijpen dat de licentiecommissie een weloverwogen beslissing moet en wil nemen", zegt algemeen directeur Edwin Reijntjes op de clubwebsite.
"Dat willen wij ook, want zowel de club als de supporters zijn gebaat bij een structurele oplossing. Toch willen we de licentiecommissie oproepen om zo snel mogelijk een uitspraak te doen over de overname van Franke. Hij heeft alle gevraagde documentatie inmiddels ingeleverd en hij is met zijn team dag en nacht beschikbaar (gebleken), voor eventuele aanvullende vragen. Dat is ook nodig, anders wordt het een bijzonder lastig verhaal voor Vitesse."
Enige optie
Reijntjes geeft aan dat een overname van Franke zo ongeveer de enige overgebleven optie is. "De toekomst van de club hangt al veel te lang aan een zijden draadje. Ik ben ervan overtuigd dat we met Guus - als nieuwe eigenaar - deze onzekere periode kunnen afsluiten, zonder nieuwe schulden en zonder enige betrokkenheid van Common Group. Ik weet dat de licentiecommissie dit ook belangrijk vindt, en hoop dat ze met ons mee willen bewegen."
Vitesse kreeg eerder dit jaar geen goedkeuring van de licentiecommissie voor de overname van de aandelen door Common Group. De commissie twijfelde of eigenaar Coley Parry wel over het noodzakelijk vermogen beschikte. De Amerikaan had sinds zijn presentatie in 2022 al miljoenen geleend aan de club.
Nieuwe deadline
Vitesse kreeg afgelopen zaterdag opnieuw uitstel van de KNVB om de proflicentie voor komend seizoen veilig te stellen. De nieuwe deadline is gesteld op 31 juli om 12.00 uur. De beroepscommissie streeft ernaar om uiterlijk op 1 augustus een uitspraak te doen. Bij groen licht speelt het gedegradeerde Vitesse op 9 augustus de eerste competitiewedstrijd tegen Telstar in de Keuken Kampioen Divisie.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
9 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
1 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
12 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
13 uur geleden