
Noodlijdend Vitesse heeft al meer dan 1 miljoen euro ingezameld
ARNHEM (ANP) - De crowdfundingsactie voor het noodlijdende Vitesse heeft na een dag al meer dan 1 miljoen euro opgeleverd. Dat meldt de club uit Arnhem via sociale media. "Dankjewel, maar we zijn er nog niet", zegt oud-speler Theo Janssen. "Dus blijf alsjeblieft doneren."
John van den Brom, de beoogde trainer voor het komende seizoen, gaf donderdagochtend het startschot voor de geldinzamelingsactie. Oud-spelers en -stafleden als Guram Kashia, Wilfried Bony, Roy Makaay, Ronald Koeman, Leo Beenhakker en Henk ten Cate leverden al snel een bijdrage.
Vitesse had na een uur al 120.000 euro ontvangen. Donderdagavond laat stond de teller op 830.000 euro. Het al gedegradeerde Vitesse kampt met een schuld van ongeveer 19 miljoen euro en dreigt de proflicentie kwijt te raken.
Tijdlijn
"Dit hadden we nooit verwacht na één dag", zei trainer John van den Brom eerder op Radio 1. "De mensen die nu bezig zijn om de club te redden, hebben het zwaar. Wij kunnen alleen maar hopen dat het ze lukt om de licentie te redden. Nog twee weken en dus is er druk. Maar misschien is het wel goed dat er een tijdlijn aan verbonden is."
De club moet de licentiecommissie voor 17 mei overtuigen dat het voldoende geld heeft om volgend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie uit te komen. Vitesse is in onderhandeling met Coley Parry, de Amerikaan die de club niet mag overnemen van de KNVB maar nog wel ruim 14 miljoen euro heeft uitstaan bij de Arnhemse club.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Technisch directeur Joris Mathijsen vertrekt per direct bij ADO Den Haag. Dat meldt de club uit de eerste divisie in een persbericht. Oud-international Mathijsen was twee jaar in dienst bij de Haagse club.
8 uur geledenSPIEZ (ANP) - Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt de pijnlijke EK-nederlaag van woensdag tegen Engeland (0-4) de schuld van zowel speelsters als de staf. Bondscoach Andries Jonker verweet zijn ploeg vooral het plan, dat "in theorie" volgens hem klopte, niet goed te hebben uitgevoerd. Spitse vindt dat dat niet alleen aan de voetbalsters lag.
10 uur geledenSPIEZ (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse hoopt in haar toekomstige trainerscarrière samen te werken met Arjan Veurink, de bondscoach van Oranje vanaf na dit EK. De 35-jarige verdedigster noemt een combinatie met de huidige assistent van Engeland-bondscoach Sarina Wiegman "ideaal" gezien haar ervaring als voetbalster, maar sluit dit op korte termijn uit.
10 uur geledenSPIEZ (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse is nog niet bezig met een mogelijk afscheid bij het Nederlands elftal. De 35-jarige aanvoerster zegt dat ze nu alleen nog maar denkt aan het EK-duel met Frankrijk van zondag en de kleine kans die Oranje nog heeft om de kwartfinales te bereiken.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.
15 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
1 dag geleden