Noodlijdend SLM schrapt enkele vluchten vanaf Schiphol
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse luchtvaartmaatschappij SLM heeft voor de komende dagen drie vluchten van Amsterdam naar Paramaribo geannuleerd. Dat heeft een woordvoerder van SLM gezegd tegen het ANP.
Een exacte reden is niet gegeven, het zou om operationele zaken kunnen gaan, zoals onder meer financiële problemen. Het Surinaamse luchtvaartbedrijf maakt zware financiële tijden door. Toen de Nederlander Paul de Haan ruim een jaar geleden als algemeen directeur werd aangetrokken was er sprake van een schuld van ruim 100 miljoen Amerikaanse dollar.
Inmiddels zijn er plannen voor een grondige herstructurering. Er gaan ook stemmen op om het bedrijf failliet te verklaren. President Chan Santokhi van Suriname wil daar echter niet van horen. Volgens hem kan het bedrijf blijven bestaan na een reorganisatie.
Eén van de geschrapte vluchten van Amsterdam naar Paramaribo stond vrijdagmorgen voor iets over tien uur gepland. Een aantal vroege reizigers was al op Schiphol toen ze het bericht over de annulering kregen. Korte tijd daarna maakte SLM bekend dat ook de vluchten van Amsterdam naar Paramaribo voor zaterdag en zondag niet doorgaan.
Meer uit Financieel
SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
3 uur geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
3 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
21 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
23 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
1 dag geleden