Noodlijdend SLM schrapt enkele vluchten vanaf Schiphol
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse luchtvaartmaatschappij SLM heeft voor de komende dagen drie vluchten van Amsterdam naar Paramaribo geannuleerd. Dat heeft een woordvoerder van SLM gezegd tegen het ANP.
Een exacte reden is niet gegeven, het zou om operationele zaken kunnen gaan, zoals onder meer financiële problemen. Het Surinaamse luchtvaartbedrijf maakt zware financiële tijden door. Toen de Nederlander Paul de Haan ruim een jaar geleden als algemeen directeur werd aangetrokken was er sprake van een schuld van ruim 100 miljoen Amerikaanse dollar.
Inmiddels zijn er plannen voor een grondige herstructurering. Er gaan ook stemmen op om het bedrijf failliet te verklaren. President Chan Santokhi van Suriname wil daar echter niet van horen. Volgens hem kan het bedrijf blijven bestaan na een reorganisatie.
Eén van de geschrapte vluchten van Amsterdam naar Paramaribo stond vrijdagmorgen voor iets over tien uur gepland. Een aantal vroege reizigers was al op Schiphol toen ze het bericht over de annulering kregen. Korte tijd daarna maakte SLM bekend dat ook de vluchten van Amsterdam naar Paramaribo voor zaterdag en zondag niet doorgaan.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
8 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
11 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
12 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
1 dag geleden