Noodlijdend IT-bedrijf Atos zoekt 1,2 miljard aan financiering
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het noodlijdende Franse IT-bedrijf Atos wil in totaal 1,2 miljard euro aan financiering aantrekken om schulden af te lossen en zijn activiteiten voort te zetten. Dat meldt het bedrijf in een herstructureringsplan dat is ingediend bij banken en andere schuldeisers. Atos levert ook in Nederland diensten aan overheidsinstellingen en bedrijven.
Atos wil een half miljard euro aan contant geld ophalen en nog eens 600 miljoen euro aan kredietlijnen en garanties voor leningen afsluiten. Het is de bedoeling dat de schuld wordt verlaagd met 2,4 miljard euro aan het einde van 2026. Ook wil het bedrijf de looptijd van andere schulden met vijf jaar verlengen.
De zorgen over Atos zijn sterk toegenomen nadat was gebleken dat het bedrijf voor het einde van 2025 meer dan 3,6 miljard euro aan schulden moet aflossen. Die zorgen werden nog groter nadat een deal met vliegtuigbouwer Airbus over de verkoop van Atos' cyberveiligheidsdivisie niet doorging. Ook gesprekken met de Tsjechische zakenman Daniel Křetínský over de verkoop van traditionelere IT-diensten van Atos liepen op niets uit.
Groot belang
Volgens Atos is er al 400 miljoen euro aan financiering beschikbaar gesteld door een groep banken en obligatiehouders en ook 50 miljoen euro van de Franse overheid.
De Franse premier Gabriel Attal heeft gezegd dat de overheid het van groot belang vindt dat de financiële stabiliteit bij Atos wordt hersteld. Het bedrijf heeft namelijk nauwe banden met het Franse leger en de nucleaire sector van het land. Ook levert Atos cyberbeveiliging voor de Olympische Spelen in Parijs deze zomer.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.
28 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
44 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.
50 minuten geledenROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.
5 uur geleden