Noodlijdend IT-bedrijf Atos zoekt 1,2 miljard aan financiering
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het noodlijdende Franse IT-bedrijf Atos wil in totaal 1,2 miljard euro aan financiering aantrekken om schulden af te lossen en zijn activiteiten voort te zetten. Dat meldt het bedrijf in een herstructureringsplan dat is ingediend bij banken en andere schuldeisers. Atos levert ook in Nederland diensten aan overheidsinstellingen en bedrijven.
Atos wil een half miljard euro aan contant geld ophalen en nog eens 600 miljoen euro aan kredietlijnen en garanties voor leningen afsluiten. Het is de bedoeling dat de schuld wordt verlaagd met 2,4 miljard euro aan het einde van 2026. Ook wil het bedrijf de looptijd van andere schulden met vijf jaar verlengen.
De zorgen over Atos zijn sterk toegenomen nadat was gebleken dat het bedrijf voor het einde van 2025 meer dan 3,6 miljard euro aan schulden moet aflossen. Die zorgen werden nog groter nadat een deal met vliegtuigbouwer Airbus over de verkoop van Atos' cyberveiligheidsdivisie niet doorging. Ook gesprekken met de Tsjechische zakenman Daniel Křetínský over de verkoop van traditionelere IT-diensten van Atos liepen op niets uit.
Groot belang
Volgens Atos is er al 400 miljoen euro aan financiering beschikbaar gesteld door een groep banken en obligatiehouders en ook 50 miljoen euro van de Franse overheid.
De Franse premier Gabriel Attal heeft gezegd dat de overheid het van groot belang vindt dat de financiële stabiliteit bij Atos wordt hersteld. Het bedrijf heeft namelijk nauwe banden met het Franse leger en de nucleaire sector van het land. Ook levert Atos cyberbeveiliging voor de Olympische Spelen in Parijs deze zomer.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De activiteit in de industrie van de eurozone is in januari voor de derde maand op rij gekrompen, meldt marktonderzoeker S&P Global. Ook de nieuwe orders van de fabrieken daalden voor de derde achtereenvolgende maand, zij het minder sterk dan in december.
25 minuten geledenBURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft een nieuwe topman in het vizier die de opvolger moet worden van Bob Iger. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Josh D'Amaro favoriet om de hoogste functie te gaan vervullen. Hij geeft leiding aan de pretparken van Disney. Volgende week wordt gestemd over de benoeming van een nieuwe bestuursvoorzitter van Disney.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML gingen maandag omlaag op de Amsterdamse beurs. De zorgen over de forse investeringen van bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) en de hoge koerswaarderingen van AI-aandelen laaiden weer op. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde afgelopen weekend dat de megadeal tussen AI-chipbedrijf Nvidia en OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, is vastgelopen. ASMI, Besi en ASML zakten rond de 3 procent.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen heeft in januari een stevige daling laten zien vergeleken met de eerste maand van vorig jaar. Volgens het Hypotheken Data Netwerk (HDN) namen vooral de aanvragen voor de aankoop van een woning af. Dit waren er ruim een kwart minder dan een jaar terug.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het openbaar vervoer in de meeste Duitse steden wordt maandag ontregeld door een landelijke staking die vakbond Verdi heeft uitgeroepen. Met de actie wil Verdi meer druk zetten op werkgevers voor betere afspraken rond werk- en rusttijden en bonussen voor werken in weekenden en nachten.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Snapchat heeft 415.000 accounts van gebruikers geblokkeerd in het kader van het Australische verbod op sociale media voor personen onder de 16 jaar, meldde het bedrijf maandag. Het socialemediabedrijf waarschuwde echter dat sommige jongeren mogelijk de leeftijdsverificatie omzeilen.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Nederlandse industriebedrijven hebben in januari voor het eerst in acht maanden minder nieuwe orders binnengekregen. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van een maandelijkse peiling. De ondervraagde ondernemingen schreven de terugval vooral toe aan de zwakke binnenlandse vraag. Mede hierdoor heeft de bedrijvigheid in de Nederlandse industrie in januari amper groei laten zien.
3 uur geleden